No i… polecieli!

20 kwietnia 2017

Z ostatniej chwili! Kapsuła Sojuz z rosyjskimi i amerykańskimi kosmonautami została wystrzelona z Kosmodromu położonego na kazachskim stepie.

Towarzystwo leci w stronę Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – swoistej wieży Babel, tyle że w kosmosie. Poza wymienionymi wyżej nacjami, w projekcie biorą udział przedstawiciele wielu innych krajów, między innymi Francja.


Kapsuła Sojuz MS-04, którą właśnie wystrzelono z dzierżawionego przez Rosjan na prawach eksterytorialności kosmodromu znalazł się przedstawiciel NASA Jack Fischer i Fiodor Jurczikin z Roskosmosu, czyli rosyjskiego odpowiednika NASA.

Podróż obu panów (Fischer  leci w pierwszy raz, Jurczikin jest weteranem podróży pozaziemskich) ma potrwać sześć godzin. Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej spędzą ponad cztery miesiące. Potem powrót.


W ramach powierzonych im zadań do wykonania na stacji – jedynym laboratorium na orbicie, jakim dysponuje ludzkość – znalazły się liczne eksperymenta z zakresu biologii, biotechnologii, fizyki i nauk o Ziemi – czytamy w oświadczeniu NASA.

Kresy24.pl

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *