„Nie zapominamy o najnowszej historii” – Smoleńsk podczas szczytu NATO

7 lipca 2016

szczyt NATO w Warszawie

Na Stadionie Narodowym podczas szczytu będzie zaprezentowanych kilka wystaw tematycznych, w tym prezentowana wcześniej w Parlamencie Europejskim wystawa poświęcona katastrofie smoleńskiej.

– Byliśmy o tym przedsięwzięciu informowani. Rozumiem, że to ważne dla Polski, bo była to tragedia narodowa. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z wagi tej katastrofy dla Polski – oświadczył sekretarz generalny NATO Jens , który będzie współgospodarzem szczytu.


– Wystawa poświęcona katastrofie smoleńskiej na Stadionie Narodowym świadczy o tym, że nie zapominamy o naszej najnowszej historii. Zwłaszcza takiej, gdzie zginęła głowa państwa, , który – zwłaszcza w Gruzji – przedstawiał, jak będzie wyglądała rosyjska w odniesieniu do państw bałtyckich, w odniesieniu do Polski, de facto do całej Europy – powiedział  rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. – Późniejszy prezydent Bronisław Komorowski nie był w stanie tego zrozumieć. Wydał Białą Księgę Bezpieczeństwa, która zakładała, że nigdy nie dojdzie do agresji ze Wschodu, a widzimy, co dzieje się na Ukrainie. To jest jasne, że prezydent Komorowski miał błędną ocenę geopolityczną i stosunków z Rosją.

Szczyt NATO w Warszawie rozpocznie się w piątek po południu. Jego program obejmuje pięć sesji, które potrwają do sobotniego wczesnego popołudnia.


Zanim rozpocznie się szczyt, w piątek rano rozpocznie się Forum Ekspertów Szczytu NATO. Zaplanowano, że o godz. 9 otworzą je prezydent Duda i sekretarz Stoltenberg. Forum będzie towarzyszyło szczytowi przez oba dni.

Również przed szczytem, w piątek rano lub przed południem w Warszawie odbędzie się spotkanie NATO-UE.

We wczesnych godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Gospodarzem szczytu będzie Prezydent RP. Spotkaniom szczytu będzie przewodniczył Jens Stoltenberg.

Według planu szczyt rozpocznie się o godz. 14.30 od oficjalnego powitania przez szefa NATO i prezydenta Polski na Stadionie PGE Narodowym. Potem szefowie państw i rządów NATO odbędą pierwszą turę rozmów poświęconych głównie bezpieczeństwu Europy Środkowo-Wschodniej.

To posiedzenie Rady Północnoatlantyckiej rozpocznie się ceremonią honorującą żołnierzy państw NATO służących w operacjach zagranicznych oraz przesłaniem Stoltenberga do wojskowych. Wystąpienia otwierające tę sesję wygłoszą sekretarz generalny NATO i polski prezydent.

W piątek późnym południem odbędzie się sesja Komisji NATO- na szczeblu szefów dyplomacji. W tym samym czasie ministrowie obrony i szefowie sztabów mają zwiedzać wystawę polskiego uzbrojenia oraz systemu rozpoznawczego Alliance Ground Surveillance (AGS), w ramach którego NATO ma w tym roku otrzymać pierwszy z pięciu bezzałogowych samolotów Global Hawk (jego makieta będzie ustawiona na stadionie).

Ok. godz. 19.30 szefowie państw i rządów oraz ministrowie mają obserwować defiladę lotniczą ponad 30 samolotów wojskowych reprezentujących siły powietrzne Polski i siedmiu innych państw NATO.

Wieczorem przywódcy spotkają się na kolacji roboczej w Pałacu Prezydenckim, w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski. Na to spotkanie zostali zaproszeni przywódcy Finlandii, Szwecji oraz szefowie Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej Donald Tusk i Jean-Claude Juncker.

Równolegle spotkają się: szefowie dyplomacji – w Teatrze Wielkim, ministrowie obrony – w Pałacu Prymasowskim oraz premier Beata Szydło z przedstawicielami państw partnerskich NATO – na Zamku Królewskim.

Obrady szczytu będą kontynuowane na Stadionie PGE Narodowym w sobotę od rana. Pierwsze spotkanie będzie poświęcone Afganistanowi. Wezmą w nim udział szefowie państw i rządów NATO oraz przedstawiciele 19 krajów partnerskich i organizacji międzynarodowych, w tym uczestnicy misji NATO Resolute Support w Afganistanie.

Na drugą sobotnią sesję Rady Północnoatlantyckiej zaproszono przedstawicieli Jordanii, Rady Europejskiej i Komisji Europejskiej. Ostatnim spotkaniem będzie posiedzenie Komisji NATO-Ukraina, w którym przywódców państw Sojuszu weźmie udział prezydent Ukrainy Petro Poroszenkę.

Po każdej z trzech sobotnich sesji odbędzie się konferencja prasowa sekretarza generalnego NATO. W ostatniej weźmie też udział prezydent Ukrainy. Równolegle będą się odbywały spotkania na szczeblu ministrów obrony i ministrów spraw zagranicznych.

Na sobotę zaplanowano spotkanie również ministrów obrony państw NATO z przedstawicielami 25 państw partnerskich, które współpracują z NATO w zakresie interoperacyjności.

Kresy24.pl/ NSZ, MON, PAP, Polskie Radio

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi „Nie zapominamy o najnowszej historii” – Smoleńsk podczas szczytu NATO

 1. Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

  8 lipca 2016 w 08:35

  GOOGLOZAGADKA albo WOJNA HYBRYDOWA?
  Może informatycy Kresów24 coś wiedzą?
  Sprawa dotyczy właśnie Kresów24.

  Ostatnio coraz więcej mówi się o wojnie w sieci i o bezpieczeństwie w sieci. Coraz więcej mówi się o wojnie informacyjnej, o atakach hakerskich itp… Coraz częściej mówi się o tym, że wojna może toczyć się na lądzie, na morzu, w powietrzu oraz w SIECI (w INTERNECIE).

  Nie wiem czy zjawisko, które zauważyłem, ma z tym jakiś związek. Może wyjaśnienie jest prozaiczne. Ale ja go nie znam, więc pytam. Zawszeć to lepsze od wymiany pustobluzgów z isahakianistami.

  Chodzi konkretnie o okresowe znikanie podstron Kresów24 z wyników wyszukiwania Google. Poprzednio zauważyłem takie zjawisko wczesną wiosną. Po pewnym czasie zjawisko ustąpiło. Kolejne takie „zaćmienie” zaczęło się w niedzielę 3. lipca i trwa do chwili obecnej.

  Sprawdzałem na trzech komputerach, co prawda wiszących na jednym kablu jednego dostawcy.

  Przykładowo na pytanie:

  „Paweł Bohdanowicz. Parośla. Rzeź w polskiej wiosce na Wołyniu”

  (położenie cudzysłowu dokładnie takie, jak napisałem)

  pojawia się jedynie zapis Kresów24 na Facebooku, ale właściwa podstrona o tym tytule zniknęła!

  Zjawisko dotyczy także innych podstron.
  Na pytanie (będące dokładnym powtórzeniem tytułu artykułu z Kresów24):

  „73 lata temu UPA dokonała zbrodni w Parośli”

  Pojawia się (jeszcze) nadrzędna podstrona Kresów24, zawierająca link do artykułu, ale najważniejsza podstrona, zawierająca sam artykuł zniknęła. Dawniej była na pewno. Hasło „Parośla” monitorowałem dość regularnie. Wstęp na Kresach24 z linkiem do mojego artykułu pojawiał się zwykle około 17 miejsca (z wahaniem 3-23). A drugi tekst Kresów24, zawierający tradycyjne tezy na temat zbrodni w Parośli, pojawiał się kilka pozycji niżej.

  Sprawdzam hasło:

  „TVP Polonia i TVP Info w ukraińskich telewizjach kablowych”

  To samo!

  SYTUACJA PRZYPOMINA 100-PROCENTOWEGO „BANA” NA PODSTRONY NAJNIŻSZEGO POZIOMU (a więc najważniejsze dla „widzialności” serwisu).

  Czy ktoś wie, co się dzieje?

  • Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

   8 lipca 2016 w 15:29

   Coś się dzieje:

   Page rank = 0 (jeżeli dobrze pamiętam wynosił 4)
   Alexa Rank = 0 (jeżeli pamiętam był około 140000)

   Mam nadzieję, że Zespół rozumie, jaka jest sytuacja.

 2. jerzy Odpowiedz

  8 lipca 2016 w 09:23

  Czyżby Macierwicz nie odważył się na apel poległych na rozpoczecie obrad!!!??? Hańba!!!!
  ;-))))

 3. eden Odpowiedz

  8 lipca 2016 w 09:48

  Przykro mi że Macierewicz i ten rząd eksponują na międzynarodową skalę tragiczny efekt bylejakości, nieprzestrzegania procedur przez władze naszego państwa.
  Naprawdę nie ma z czego być dumnym!!!
  Kancelaria Prezydenta złamała procedury obwiązujące po katastrofie CASY- To FAKT!
  Rząd złamał procedury zezwalając generałom na jednoczesne wejście na pokład jednego samolotu- To Fakt
  BOR złamał procedury pozwalając lądować samolotowi prezydenta we mgle.- To Fakt
  Gen Błasik od lat łamał procedury w pułku lotnictwa wojskowego za który był odpowiedzialny i później w czasie lotu również.- To fakt
  Teraz eksponujemy taką niekompetencję na formom międzynarodowym?!!!
  TO CHORE!!!!
  Czy Macierewicz i spółka uważają że zachodni dyplomaci kupię te bzdury?
  Pewnie z politowaniem upewnią się, że mają do czynienia z szaleńcem!!!
  Na jakiej platformie PiS chce zbudować międzynarodowe zaufanie? Na katastrofie smoleńskiej i mitomańskich hipotezach Macierewicza?!!
  Jego poczynania:
  – zatrzymanie zakupu Carakali,
  – deklaracja nie kupowania Leopardów
  – nieuzgodnione działania i nieprzemyślane wypowiedzi z NATO, coraz bardziej mnie przekonują że to największy szpieg Putina.!!!

  • Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

   8 lipca 2016 w 14:25

   Niech się Osoba uspokoi, jeżeli mogę prosić. Hipotezy Macierewicza mogą być prawdziwe albo nie, ale na pewno nie są mitomańskie.

   Niech Osoba zapozna się uważnie z raportem Millera, a potem z dokumentami komisji Macierewicza. A jeżeli Osoba jest na to zbyt leniwa, to niech nie zabiera głosu.

   Raport Millera jest jak wypracowanie pisane w sraczu na 5 minut przed rozpoczęciem zajęć.

   • ernisty

    9 lipca 2016 w 13:56

    Proszę w takim razie przedstawić hipotezy niemitomańskie. Inaczej właściwy będzie zarzut tautologii.
    Ostatniego zdania nie komentuję, gratuluję osiągnięć pracy w sraczu.
    „Komisja” Macierewicza skrytykowała ewidentne niedociągnięcia niektórych członków komisji Millera dotyczące wyjaśnień niektórych aspektów katastrofy, proponując w zamian same hipotezy z co najwyżej amatorskimi próbami dowodzenia.
    Skoro każdy może, to ja stawiam zatem hipotezę, że katastrofę spowodowały służby rosyjskie, aby przywrócić PiS do władzy, aby skompromitować i zrujnować Polskę i pośrednio UE.

   • Paweł Bohdanowicz

    10 lipca 2016 w 07:49

    Właśnie hipotezy przedstawione przez zespół Macierewicza są niemitomańskie.

    STANOWIĄ PRÓBĘ USTALENIA PRAWDY, GDY „USTALENIA” KOMISJI MILLERA SĄ PRÓBĄ UZASADNIENIA Z GÓRY ZAŁOŻONEJ TEZY

    Obliczenia Joergensena są błędne? Możliwe, ale druga strona nie przedstawiła ŻADNYCH obliczeń dotyczących zachowania się samolotu po utracie końcówki skrzydła.

    Hipotezy zespołu Macierewicza mogą być prawdziwe albo nie, ale nie są mitomańskie. W komisji Macierewicza dokonywano pewnych obliczeń, symulacji, rekonstrukcji. W komisji Millera po prostu dopasowano treść do z góry założonych wniosków. Po prostu uzgodniono treść z Anodiną. Jakość raportu w kluczowych miejscach jest porażająco niska. Proszę zwrócić uwagę na jakość (rozdzielczość) grafiki w głównym raporcie Millera, na przykład na „elipsę rozrzutu”. Pomijam już to, że sami twórcy przyznali później, że niektóre części samolotu zostały przeniesione do wnętrza tej elipsy. Zaszokował mnie na przykład knot ze strony 68. Stąd moje słowa o wypracowaniu w wychodku. Szczytem wszystkiego są fotki rosyjskich strażaków, użyte jako wypełniacz, gdy brakuje najbardziej podstawowych danych, obliczeń i zdjęć.

    Jeżeli Osoba jest na tyle mało inteligentna i na tyle leniwa, że nie potrafi sama odszukać dokumentów, lecz musi zwracać się z tym do mnie, to proszę:

    „Raport Millera” (duży PDF, długo się otwiera):

    http://bi.gazeta.pl/im/5/19246/m19246075,RAPORTKONCOWYTU-154M.pdf

    Dotychczas opublikowane dokumenty zespołu Macierewicza:

    http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl/zespolsmolensk.nsf/dokumenty.xsp

    ———–

    Proste pytanie ze szkoły podstawowej:
    Ile musi wynosić droga hamowania samolotu (prędkość około 240 km/h), żeby przyspieszenie (oczywiście ujemne) przekroczyło 100 G ? Może chociaż to pytanie Osoba sama sobie zada i odpowie na nie.

 4. Piotr Odpowiedz

  8 lipca 2016 w 15:26

  Smoleńsk to kompromitacja Polski. Lech Kaczyński i Donald Tusk mieli spotkać się z Putinem tymczasem Polscy przywódcy z otoczenia ówczesnego prezydenta RP zginęli w lotniczej katastrofie.
  Bóg nie lubi jak wykorzystuje się żałobę do gry politycznej i chodzi zarówno o stalinowską zbrodnię jak i polityczne wykorzystanie śmierci brata przez Jarosława Kaczyńskiego.
  Dziwisz próbował ratować sytuację piękną uroczystością na Wawelu, ale okazało się że na darmo.
  Apeluję kochani: mniej propagandy, frustracji, sobiepaństwa, a więcej szczerego patriotyzmu czyli: lizania tyłków gdzie się da i wyciągania z tego korzyści dla Ojczyzny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *