Może Niemcy? Może General Electric? Ukraińcy szukają używanych spalinowych zespołów trakcyjnych

16 listopada 2017

kontynuują proces modernizacji i zakupu nowych pojazdów. Ciekawa informacja dotyczy poszukiwania używanych spalinowych zespołów trakcyjnych na zachodzie Europy, których można byłoby użyć na torze o szerokości 1520 mm – informuje portal rynek-kolejowy.pl.

Spalinowe zespoły trakcyjne D1 są już tak zużyte, że nie będą modernizowane. Ukrzaliznycia chce kupić 11 nowych dieslowskich maszyn. Przetargu na zakup 6 szt. w tym roku nie udało się zakończyć sukcesem. Koleje Ukraińskie szukają możliwości kupna używanych autobusów szynowych na zachodzie Europy.


Aby pociągi mogły pojechać po ukraińskich torach, konieczne będzie przygotowanie ich do ruchu po szerszych, charakterystycznych dla państw byłego torach o rozstawie 1520 mm. Z punktu widzenia technicznego może być to bardzo trudne. Tajemnicą poliszynela jest to, że UZ szukają takich spalinowych pociągów w Niemczech. Nie wiadomo natomiast, kto będzie współpracował z UZ w kwestii dostaw setek lokomotyw spalinowych przeznaczonych do przewozów towarowych. Na razie UZ prowadzi zaawansowane rozmowy z General Electric na temat leasingu 20-30 lokomotyw TE33A, produkowane w Kazachstanie z amerykańskimi silnikami, w oparciu o amerykańskie pudło.

Kresy24.pl/rynek-kolejowy.pl (HHG)


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Może Niemcy? Może General Electric? Ukraińcy szukają używanych spalinowych zespołów trakcyjnych

  1. Mazowszanin Odpowiedz

    19 listopada 2017 w 16:41

    Parę miesięcy temu była informacja w mediach, że w Rosji spalinowozy Siemens będą na zbyciu z uwagi na wycofywanie się Niemców z rosyjskiego rynku kolejowego. Obstawiam, że chodzi o zakup właśnie tych lokomotyw…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *