Machina represji ruszyła. 16 marca w białoruskich sądach trwa mobilizacja

16 marca 2017

Oto obrazki z Mińska. Przed  rejonowy dla dzielnicy Centralna na ulicy Kirowa podjeżdżają więźniarki wypełnione młodymi ludźmi, zatrzymanymi za udział w pokojowej, i legalnej – podkreślmy demonstracji, która przeszła 15 marca ulicami białoruskiej stolicy. Z każdego milicyjnego wozu wysiada po 24 osoby.

Wszyscy jeszcze dziś usłyszą wyroki. Portal euroradio.pl poinformował, że jak dotąd skazano już 20 osób na areszty od 12 do 15 dni pozbawienia wolności za „naruszenie porządku publicznego i nieposłuszeństwo wobec stróżów prawa”. Wśród skazanych jest obywatel Rosji. Przed sądem zeznał, że nie uczestniczył w akcji, ale został aresztowany przez funkcjonariuszy Specnazu, którzy wtargnęli do trolejbusu, rozpylili w nim gaz łzawiący i wyciągali przy użyciu siły powracającą z marszu grupę uczestników. Na znak protestu przeciwko bezprawiu ogłosił głodówkę.


Jak już informowaliśmy, po protestach, które 15 marca odbyły się w Mińsku, Grodnie i Mohylewie zatrzymano na Białorusi ponad 50 osób. Kilkoro z nich w godzinach wieczornych zwolniono. Jednym z nich jest niepełnoletni Jan Muraszko.

Po wyjściu z komisariatu chłopak powiedział dziennikarzom, że on i inne osoby, które wraz z nim zostały aresztowane przez nieumundurowanych funkcjonariuszy, zostali dotkliwie pobici, zarówno .
Nie oszczędzano nawet dziewcząt, jedna z nich była ciągnięta kilkanaście metrów za włosy. Maruszko zeznał, że był kopany w żołądek. Zatrzymywanych ciskano do więźniarki, w której nie było siedzeń. Kazano im leżeć na podłodze. Kiedy się zapełniła, do środka weszli rośli , siadali na nich. Dopiero po pewnym czasie na krzyki dobiegające ze środka zareagował dowodzący akcją, wydał rozkaz by przestali pastwić się nad zatrzymanymi.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Machina represji ruszyła. 16 marca w białoruskich sądach trwa mobilizacja

 1. on Odpowiedz

  16 marca 2017 w 13:45

  Ruska hołota, już nie długo będą uciekać do J…. Rosji.

 2. on Odpowiedz

  16 marca 2017 w 13:47

  OMON to Ruskie psy nie dajcie się Białorusin, bo będziecie przez lata gnębieni przez tę Ruską hołotę.

 3. Andrzej Odpowiedz

  16 marca 2017 w 21:57

  U nas „niewinni” SB-cy, którym zmniejsza się emerytury tak samo się wyżywali na opozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *