Lwów – jak tam jest naprawdę (WIDEO)

17 marca 2017

– jedno z najważniejszych miast w historii Polski, perła Kresów Wschodnich, a dziś najważniejszy ośrodek ukraińskości. Ale jak naprawdę jest we Lwowie?”. Zobacz to oczami i kamerą Michała Sikorskiego (za link dziękujemy jednemu z naszych forumowiczów):


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

13 odpowiedzi Lwów – jak tam jest naprawdę (WIDEO)

 1. Jan Odpowiedz

  17 marca 2017 w 18:59

  Ale piękny film. Ciekaw jestem czy ten pan również zrobił filmy z innych miast np. na Ukrainie ale też na świecie. B. przyjemnie się ogląda.

  • wnuk rezuna Odpowiedz

   18 marca 2017 w 22:50

   Oglądałem kilka filmów tego chłopca , niczym ptak głuszec w okresie godowym , zasłuchanego we własny głos i retoryczny wizerunek wschodniego świata . Ma Sikorski niewątpliwie wiele racji, ukazując uroki i klimaty tak nam sentymentalnie bliskich kresów . Ma niewątpliwie rację że nikt tam we Lwowie nie czeka na Polaków z nożami , a nawet że patrzą na nas Ukraińcy z „szacunkiem” , który należałoby raczej nazwać „finansowym kompleksem” . Rację ma Sikorski że banderyzm dla zwykłych ludzi , jak każda religia masowa , jest niezwykle powierzchowny , bo przecież do garnka wrzucić się go nie da . Patrzą zatem na nas zwykli Ukraińcy jak na bogatszych krewnych , z nadzieją że i u nich może być lepiej . Uzasadnienia swych nadziei szukając w niegdysiejszej wspólnocie z Polakami , genetycznym , etnicznym i językowym podobieństwie czy historycznych sojuszach i wspólnych zwycięstwach . Jedno mam Sikorskiemu do zarzucenia . Ktoś kto unika prawdy i prawdziwych problemów z którymi nie ma odwagi się zmierzyć ani ich pokazać , powinien pisać bajki dla dzieci a nie opisywać rzeczywistość .

   • asdasdasdsad

    20 marca 2017 w 09:01

    I to jest rzeczowy komentarz, film to hustawka emocjonalna. Do autora filmu, nie chodzi o jezdzenie i udowadnianie wszystkim do okola… wszelkie wyjazdy zagraniczne obarczone sa pewnym ryzykiem (ba nawet wychodzenie z wlasnego mieszkania w Polsce)… natomiast czlowiek zawsze kalkuluje to ryzyko (no moze nie wiekszosc, bo jak mozna nazwac baranow jezdzacych do tunezji w momencie kiedy tam sie dzialo co dzialo…) Ludzie niechca jezdzic na ukraine glownie z uwagi na zwiekszone ryzyko, niestety twoj jednostronny hype-film absolutnie nie pokazuje zadnej rzeczywistosci a jedynie twoj obraz takim jakim chciales zeby bylo. No coz.. bywa.. ja nadal na ukraine sie nie wybieram, choc jest to na mojej liscie i jesli kiedys sie „uspokoi” to napewno odwiedze.

  • Dr Glinka Odpowiedz

   24 maja 2017 w 15:01

   Pic na wodę, fotomontaż. Kit to może wciskać Mańce „cerowane oko”. Tu był, tam był, księdzu kobyłe wydoił.

 2. gegroza Odpowiedz

  17 marca 2017 w 22:57

  Tyle razy tam byłem ale chyba znów się wybiore !

 3. Ulanka 1920 Odpowiedz

  18 marca 2017 w 00:33

  Sam byl do Lwowa po jechal Zeby sprawdicz czy to jest Prada ?

 4. Ulanka 1920 Odpowiedz

  18 marca 2017 w 00:37

  Ja mieszkam w Toronto KANADA to sme banderocy

 5. basia Odpowiedz

  18 marca 2017 w 08:26

  Bajania naiwnego gimnazjalisty.

  • prawy Odpowiedz

   21 marca 2017 w 12:36

   „Bajania naiwnego gimnazjalisty.”
   Nie.
   To robota tzw.giedrojciowego przepychacza.

   Celowo robiona z knajpianej perspektywy.
   Łatwiej z niej, kłamstwa przepchnąć można.

   Nawet rodowitą lwowiankę Marię Pyż, wyganianą ze Lwowa za jej autochtoniczną polskość, „przycina” wyłącznie do swoich tez.

   Celowe poniżanie polskich dzieci bareliefem z mordą ludobójcy Szuchewicza, przykrywa bajeczkami o rzekomym zwyczaju wieszania tego typu bareliefów pod nr. 1 na każdej ulicy.

   A przecież obok bareliefu Szuchewicza przechodzi i napis może sobie przeczytać albo jeśli ukraińskiego nie zna, przetłumaczyć.

   Do zagrabionego kościoła Marii Magdaleny z kamerką nie wchodzi chyba tylko po to, aby baneru z mordą Bandery celowo zawieszonego w tym kościele dla poniżania Polaków nie sfilmować.

   Kościół św. Antoniego filmuje tylko po to aby swoje „mądrości” wygłosić i o zwrocie potrzebnej dla działalności duszpasterskiej plebanii, nie powiedzieć

   Dziurę w murze wyłupioną dla Kuczmy i Kwaśniewskiego, pomiędzy cmentarzami komunalnym Łyczakowskim i wojskowym Obrońców Lwowa, nazywa wejściem.

   Mówi leciuteńko o napisie na murze konsulatu RP ale świadomie pomija z tego samego czasu, treść napisów na Wzgórzach Wuleckich.

   Mówi o nagrobkach polskich na cm. Łyczakowskim ale udaje że nie ma, masowych przeróbek tych grobowców na ukraińskie, przez adm. cmentarza.

   Dla niego tzw. polskiego patrioty na którego nieustannie nachalnie pozuje, cm. wojskowy Obrońców Lwowa to jedynie część komunalnego cm.Łyczakowskiego.

   Dlaczego więc częściowa, niedokończona z powodu sprzeciwu banderowskich władz Lviva, odbudowa tego cmentarza wojskowego odbyła się wyłącznie z polskich środków?

   Dlaczego adm. cm. Łyczakowskiego środki pozyskiwane dla siebie w ogromnej mierze z biletów wejściowych od polskich turystów, używa na budowę Monumentu Sławy OUN/UPA ?

   Janowski cm. odwiedza lecz jedynie po to aby stwierdzić jakieś zaniedbania a nie celowe zniszczenia ostatnich XX lat, kwatery polskich żołnierzy.

   Nachalnie powtarza wielokrotnie w swoim filmiku o wielu polskich kościołach, jedynie po to aby ukryć fakt, że diecezji rzymsko-katolickiej we Lwowie, od czasów ZSRR pomimo wieloletnich starań, celowo nie zwrócono żadnego kościoła.

   „Zastanawia” się nad sąsiedztwem ukraińskiego Mauzoleum OUN/UPA zbudowanego na cm. Łyczakowskim na zniszczonych grobach dla zrobienia miejsca pod Mauzoleum z grobem NIEZNANEGO ESESMANA w jego centrum, z „polską częścią” cm. Łyczakowskiego.

   Wcześniej robi sobie patriotyczne focie obok Grobu Nieznanego Żołnierza na polskim,wojskowym cm. Obrońców Lwowa i nazywa go częścią cm. Łyczakowskiego właśnie po to, aby Orlęta Lwowskie zrównać z sąsiadującymi esesmanami i upowcami Mauzoleum, zwożonymi zewsząd tylko nie ze Lwowa.

   Przepycha wiatrowiczowe rzygi o tym że UPA to np.takie AK było.

   Itd. itp.

   Wykorzystuje polskie sentymenty do tzw. Kresów dla przepychania kłamstw.

   Polskość i jej bohaterów, traktuje jako darmowy rekwizyt do promocji własnej osoby.

   • gegroza

    22 marca 2017 w 19:55

    Chłopie – nie napinaj się . Pojechał tam jako zwykły turysta i pokazał jak jest. Po co w to mieszać politykę.

 6. Japa Odpowiedz

  18 marca 2017 w 11:23

  Atrapa. To miasto wymaga 20 lat remontu. Ukropy zrujnowali perełkę Polski.

 7. Pafnucy Odpowiedz

  21 marca 2017 w 22:42

  LEOPOLIS SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE.

 8. prawy Odpowiedz

  24 marca 2017 w 09:57

  „Pojechał tam jako zwykły turysta i pokazał jak jest. Po co w to mieszać politykę.”
  Kolejnemu polskojezycznemu banderprzepychaczowi wiatrowiczowych bredni niejakiemu gegrozie, jeno na szczekanie zdołało się zebrać.

  Faktów żadnych, chyba że za fakt uznać iż „zwykły turysta” z RP tak durny musi być, aby faktów nie widzieć i to swoje niewidzenie nazywać że naprawdę Lwów poznał i Polakom na swoje odkrycie oczy otworzy.
  Niedoczekanie banderścierwa.
  .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *