Łukaszenka mobilizuje oficerów rezerwy

19 lipca 2016

 

oficer

Aleksander wzywa wszystkich oficerów rezerwy do odbycia służby wojskowej w Siłach Zbrojnych Republiki w 2016 roku. Jak informuje służba prasowa prezydenta, 18 lipca został podpisany .


Zgodnie z nim, w 2016 roku Republiki Białoruś muszą wezwać do odbycia służby wojskowej 100 obywateli Białorusi – mężczyzn w wieku poniżej 27 lat wyłonionych spośród tych oficerów rezerwy, którzy nie odbyli obowiązkowej służby wojskowej, służby w rezerwie SZ i nie kwalifikują się do odroczenia służby.

Ministerstwo Obrony ma zapewnić odpowiednie stanowiska powołanym oficerom, zgodnie z ich wojskowymi specjalnościami zawodowymi.


Do 1 lutego 2017 roku Rada Ministrów musi przedstawić Łukaszence raport z przebiegu mobilizacji oficerów rezerwy do służby wojskowej.

Dekret wchodzi w życie po jego opublikowaniu.

W historii współczesnej Białorusi oficerowie rezerwy nie są powoływani do służby po raz pierwszy. W 2002 roku 260 pracowników zostało powołanych do służby na 2 lata. Analogiczny dekret Łukaszenka podpisał w 2005 roku.

Kresy24.pl/charter97.org

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Łukaszenka mobilizuje oficerów rezerwy

  1. Jan Odpowiedz

    19 lipca 2016 w 18:08

    Szanowny portalu Kresy24.pl. Nie piszcie o takich drobnych sprawach. Z tytułu tego artykułu wynika, że jakaś totalna akcja mobilizacyjna jest na Białorusi. A tu chodzi o 100 osób. Teraz w Polsce p. Macierewicz organizuje Obronę Terytorialną i pewnie nieraz będą powoływać po 100 osób. Jak mówią bracia Francuzi „Toutes proportions gardee” czyli „bez przesadyzmu”. Poza tym, lubię Was czytać bo ta Białoruś to ciekawy kraj, sąsiad ale „inny” no i przypomina się PRL.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *