Jakich wartości chrześcijańskich chce bronić białoruskie MSW?

25 maja 2018

Białoruski Igor , znany z publicznego paradowania w mundurze oficera wystąpił kilka dni temu w nieoczekiwanej dla siebie roli, upominając się o przestrzeganie chrześcijańskich wartości (pisaliśmy o tym tu).

Postawę ministra Szuniewicza uznał za chwalebna portal .info ale przypomina, że obrona chrześcijańskich wartości nie ogranicza się do seksu homoseksualistów; „tradycyjne chrześcijańskie wartości rodzinne nie zakładają również rozwodów, aborcji, związków pozamałżeńskich i wielu innych rzeczy, zalegalizowanych na Białorusi i demonstrowanych na samym szczycie białoruskiej władzy”- piszą autorzy w komentarzu.


Przypominają dalej, że zadaniem milicji jest stać na straży litery i ducha prawa, a nie bronić wartości. Ale ponieważ stróże prawa wzięli na siebie i tę rolę, portal proponuje jej dodatkową listę wartości chrześcijańskich, w obronie których należałoby stanąć, sporządzoną na podstawie dziesięciu biblijnych przykazań.  Oto fragmenty z tej listy;

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. A jak na Białorusi wygląda sytuacja z pomnikami dziadka Lenina? Ilu jest wciąż idoli tego, który umarł, a na Białorusi wciąż jest żywy, jego pomniki wciąż stoją rozsiane po całej Białorusi. Czy nie czas znaleźć dla nich odpowiedniego miejsca?


Nie będziesz wzywał Imienia Pana Boga twego nadaremno!  A jak często łamią przysięgę przedstawiciele ministerstwa, inni urzędnicy państwowi, ? Może nadszedł czas, by położyć kres temu powszechnemu krzywoprzysięstwu?

Czcij ojca swojego i matkę swoją. A jak tam ministerstwo sobie radzi z językiem ojców, dziadów i pradziadów? Co się dzieje z językiem ojczystym w całej Białorusi?

Nie zabijaj. Legalna , to dziesiątki tysięcy zabitych Białorusinów rocznie. jest jedynym krajem na całym kontynencie europejskim, w którym rozstrzeliwuje się w imieniu państwa. Zabita pamięć o setkach tysięcy ofiar stalinowskich i innych komunistycznych represji, wszystkich tych o których informacje są tajne, a ich kaci są honorowani na szczeblu państwowym. Zamiast otwartych archiwów – minister spraw wewnętrznych w mundurze oficera NKWD na wszystkich paradach i pomniki Stalina rozproszone po kraju.

 Nie kradnij i nie pożądaj ani jednej żadnej rzeczy, która należy do bliźniego Twego. Które miejsce w światowych rankingach zajmuje Białoruś pod względem korupcji? A co ze skradzionymi wyborami, które według obserwatorów, fałszuje się na Białorusi za każdym razem, gdy się odbywają. A co ze skradzioną wolnością stowarzyszeń i pokojowych zgromadzeń, zapisaną nawet w Konstytucji, która w rzeczywistości pozostaje martwym prawem.

Nie składaj fałszywego świadectwa przeciwko bliźniemu swemu. Wybaczcie, ale jak wynika z relacji wielu działaczy politycznych, państwowe służby wewnętrzne to nic innego jak wylęgarnią krzywoprzysięstwa. Mieliśmy przypadki na jednorękich, którzy klaskali  na akcjach ulicznych, milicjanci, którzy słyszeli z odległości kilku kilometrów jak niecenzuralnie wyrażają się opozycjoniści, albo widzieli rzekomo na wiecach ludzi, którzy w tym czasie przebywali za granicą. Na podstawie zeznań milicjantów sądy podejmują wyroki.

Może czcigodne ministerstwo zajmie się obroną i tych wartości chrześcijańskich, skoro już się zadeklarowało, w każdym razie jak widać roboty przed nimi sporo.

Kresy24.pl za krynica.info/bab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Jakich wartości chrześcijańskich chce bronić białoruskie MSW?

  1. Polak z Białorusi Odpowiedz

    26 maja 2018 w 23:16

    Artykuł bez zarzutu. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *