Fałszerstwa rosyjskiej propagandy

16 czerwca 2014

Oto próbka tego, jak Rosjanie manipulują informacją w sieciach społecznościowych. Opinia publiczna bombardowana jest zdjęciami dokumentującymi wydarzenia z innych krajów, na użytek propagandy przedstawia się je jako ukraińskie.

W sieciach krążą zdjęcia, rzekomo wykonane w Tanopolu podczas "wiecu poparcia za przyłączeniem sie maista do Polski". Tymczasem wykonano je podczas antyrządowych demonstracji w Warszawie.

W sieciach krążą zdjęcia, rzekomo wykonane w Tanopolu podczas „wiecu poparcia za przyłączeniem miasta do Polski”. Tymczasem wykonano je podczas antyrządowych demonstracji w Warszawie (Plac Trzech Krzyży).

propaganda

Użytkownicy sieci społecznościowych aktywnie rozpowszechniają zdjęcie małej dziewczynki obok zamordowanej kobiety, opisując je jako dokument wydarzeń z Donbasu. Tymczasem jest to kadr z rosyjsko-bialoruskiego filmu z 2010 roku „”.


Telewizja "Mir24" pokazuje uchodźców z Ukrainy, tymczasem zdjęcie wykonano z Kosowa.

Telewizja „Świat 24” pokazuje „uchodźców z Ukrainy”, tymczasem zdjęcie wykonano w Kosowie.

Znany rosyjski aktor Iwan Achłabyscin publikuje zdjęcie z parady gejowskiej w San Francisco, jako paradę równości zorganizowaną na cześć wyboru nowego mera Kijowa.

Znany rosyjski aktor Iwan Achłabyscin publikuje zdjęcie z parady gejowskiej w San Francisco, podpisując je jako zdjęcia z parady równości zorganizowanej na cześć wyboru nowego mera Kijowa.


Zdjęcia z Bośni mają dowodzić bestialstwa ukraińskiej armii.

Zdjęcia z Bośni mają dowodzić bestialstwa ukraińskiej armii.

Z pomocą propgramu do obróbki zdjęć, nawet kosmonauci wspierają powstanie donieckiej republiki ludowej.

Z pomocą propgramu do obróbki zdjęć, nawet kosmonauci wspierają powstanie donieckiej republiki ludowej.

Kobieta opowiadająca o zbrodniach Putina, na zdjęciach w sieciach społecznościowych przedstawiona jest jako nienawidząca "ukraińskiej junty".

Kobieta opowiadająca o zbrodniach Putina, na zdjęciach w sieciach społecznościowych przedstawiona jest jako nienawidząca „ukraińskiej junty”.

Zdjęcia ciał meksykańskich handlarzy narkotyków opisane jako ciała ukraińskich żołnierzy.

Zdjęcia ciał meksykańskich handlarzy narkotyków opisane jako ciała ukraińskich żołnierzy.

Zdjęcia z 2009 roku z Czeczenii, jako dowód działań ukraińskiej armii.

Zdjęcia wykonane w 2009 roku w Czeczenii, podpisane jako dowód działań ukraińskiej armii.

W sieciach społecznościowych rozpowszechniana jest informacja, ze jakoby złynny Kozak z Euromajdanu Michaił Hawryluk został separatysta i walczy teraz w Donbasie.

W sieciach społecznościowych rozpowszechniana jest informacja, że jakoby słynny z Euromajdanu Michaił został separatystą i walczy teraz w Donbasie.

Autor: Igor Łosik

Kresy24.pl/svaboda.org

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Fałszerstwa rosyjskiej propagandy

  1. gru Odpowiedz

    4 października 2014 w 21:07

    Rosjanie to specjaliści od nawracania kota ogonem i specjaliści od zakłamania i fałszywej propagandy.Czy kiedykolwiek oni mówili i pokazywali prawdę? – nigdy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *