Mała dziewczynka z Kriwohradu odebrała medal “Za męstwo i odwagę” zamiast ojca, który zginął w Donbasie. Wręczenie odznaczeń dzieciom poległych żołnierzy ATO odbyło się 8 maja w upamiętniającym ich kompleksie.
Relacja z tego wydarzenia znalazła się w sieci, jednak po pewnym czasie zdjęcie dziecka zaczęło znikać ze stron tych, którzy je zamieścili. Otrzymali informację o zablokowaniu “obraźliwych treści” przez Facebook. Jak to możliwe?! – pytają zdumieni internauci.
“Problem tkwi w Olgino (Olgino to jeden z ośrodków Brygad Sieciowych koło Petersburga – red. Kresy24). Zadziałał mechanizm kliknięcia „Nie podoba mi się to zdjęcie”. Zdjęcie, wpis lub autor są blokowani na podstawie liczby takich kliknięć” – sugeruje użytkownik Vici Vic Beretton.
Rosyjskie Brygady Sieciowe (Веб-бригады) to zorganizowane grupy komentatorów rosyjskich służb specjalnych. Uczestniczą, o czym mogliście się przekonać również czytając ich wpisy pod naszymi tekstami, w dyskusjach na forach i blogach internetowych, szerzą dezinformację, uniemożliwiają dyskusję, atakują poglądy niepożądane z punktu widzenia polityki FR. Od osoby zatrudnionej w siedzibie w wiosce Olgino na przedmieściach Petersburga wymagane jest dokonanie przynajmniej 100 wpisów w ciągu ośmiogodzinnego dnia pracy za dniówkę ca 1180 rubli (ok. 98 zł).
Kresy24.pl



