Angela Merkel w Polsce. Rozmowy m.in. o Rosji i Ukrainie

19 marca 2018

„Polityka wobec Rosji, sytuacja na Ukrainie, szczyt NATO, bezpieczeństwo energetyczne, współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, relacje Europa-USA – to tematy, o których Prezydent Andrzej rozmawiał z Kanclerz Niemiec Angelą . Spotkanie odbyło się w poniedziałek wieczorem w Belwederze” – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Kanclerz rozmawiała wcześniej także z premierem Polski Mateuszem Morawieckim. Podkreśliła na konferencji prasowej, że i mają „zgodne stanowisko” w sprawie sytuacji na Ukrainie. – Niestety nie mamy bardzo widocznych postępów, jeśli chodzi o realizację porozumień mińskich – zaznaczyła Merkel. Jak dodała, „będziemy nalegać”, by to się zmieniło.


– Rozmawialiśmy o ostatnim ataku w Wielkiej Brytanii. Unia Europejska powinna dać stanowczą, a nie tylko symboliczną, odpowiedź. Chcemy, aby w konkluzjach po szczycie Rada odniosła się do rosyjskiego ataku – powiedział Mateusz .

– Wspólnie potępiliśmy użycie środka paraliżującego w Wielkiej Brytanii. Stoimy ręka w rękę z Wielką Brytanią. Rozmawiałam z premier May na ten temat. Liczę, że w trakcie szczytu Rady przyjmiemy odpowiednie konkluzje – powiedziała kanclerz Angela Merkel.


Oprac. MaH, prezydent.pl, tvp.info, BiznesAlert.pl

fot. Jakub Szymczuk, KPRP

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Angela Merkel w Polsce. Rozmowy m.in. o Rosji i Ukrainie

 1. observer48 Odpowiedz

  21 marca 2018 w 09:48

  Wygląda na to, że Makrela niewiele ugrała, o czym świadczy nieugięte stanowisko Polski w dziedzinie imigracji, zaniechania budowy Nord Stream 2, kluczowej roli USA i WB w NATO i reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ostatnie publiczne komentarze pana premiera Morawieckiego i sejmowe expose ministra spraw zagranicznych są tego najlepszym dowodem.

 2. PL Odpowiedz

  22 marca 2018 w 13:16

  v4 juz jest duza silą .a jak by to sie zrobilo miedzy morze dojczlandy bardzo stracily by na znaczeniu i ich wartosc gwaltownie by spodla,a doliczyć jeszcze reparacje to moglo by z niemcow zrobić druga grecje

 3. PL Odpowiedz

  22 marca 2018 w 13:37

  Niemcy przez swoja manie wyższości i protekcjonalne traktowanie wszystkih słabszych nie zauważyli ze sami stoją na polu minowym,a dokoła stoją ci niby slabsi i czekają i pilnują żeby Niemiec się nie wymkną z tego pola Czekaja na haden zły krok
  dltego merkel miala nadzieje ze cos ugra ,ale nie gra juz z rudym znaczonymi kartami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *