A Łukaszenka znów o agresorach z Zachodu

17 lipca 2017

Białoruski znów mówi o rzekomych „agresorach” z kierunku zachodniego, i o tym, jak ramię w ramię z Rosją będzie bronić zachodnich rubieży „Państwa Związkowego Rosji i Białorusi”.

– W warunkach panującego obecnie kryzysu stosunków międzynarodowych, po wielokroć zwiększa się rola dyplomacji. I to właśnie dyplomaci powinni zademonstrować swoje umiejętności, żeby – mówiąc obrazowo, nie dać żadnej możliwości ucieczki do siłowego rozwiązania spornych kwestii, – rozpoczął swoje przemówienie do ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich Organizacji Układu Bezpieczeństwa Zbiorowego. Jego słowa cytuje agencja Belta.


 

 


Zwracając się do dyplomatów z Rosji, Armenii, Kazachstanu, Kirgistanu i Tadzykistanu, Łukaszenka wystawił laurkę . Jego zdaniem od momentu powołania do życia tej organizacji wyłoniła się unikalna struktura, posiadająca narzędzia skutecznego przeciwstawienia się współczesnym wyzwaniom i zagrożeniom:

– Ale nie można spocząć na laurach, mówił. – Sytuacja na świecie jest niepokojąca, dlatego trzeba zwrócić baczną uwagę na naszych państw. W tym przypadku, nie tylko z wojskowego punktu widzenia, ale także z politycznego.

Tydzień wcześniej, Łukaszenko spotkał się z ministrami obrony państw – członków OUBZ.

– Wiecie dobrze, że w ramach „Państwa Związkowego”, oraz w ramach OUBZ jest odpowiedzialna za kierunek zachodni. Jest to obszar odpowiedzialności Białorusi, i cała nasza koncentruje się na tym, wraz z Federacją Rosyjską. Zbudowaliśmy jasny plan działania w różnych sytuacjach – podkreślił, opowiadając im szczegóły manewrów „Zapad-2017”.

Białorusi Uladzimir udzielił kilka dni temu wywiadu hiszpańskiemu dziennikowi”El Pais”, w którym wyraził przekonanie, że konsekwencją rozmieszczenia kontyngentów w Polsce oraz w krajach bałtyckich będzie podobny krok ze strony Kremla, a w konsekwencji wyścig zbrojeń, jak w czasach zimnej wojny. Przestrzegł, że nie będzie to sprzyjało bezpieczeństwu w regionie.

Kresy24.pl

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi A Łukaszenka znów o agresorach z Zachodu

 1. Japa Odpowiedz

  17 lipca 2017 w 22:43

  Realista. Niby prosty chłop a myśli trzeźwo.

  • Tadeusz Odpowiedz

   18 lipca 2017 w 07:45

   Trollu moskiewski pocałuj jeszcze Łukaszenkę w d….

  • SyøTroll Odpowiedz

   18 lipca 2017 w 09:08

   Podejrzewam, że wiem o których tradycyjnych „agresorach z zachodu” myśli; mają na zachód od nich taki kraj, którego spora część obywateli wciąż myśli o „odzyskaniu” Kresów. ;(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *