Łukaszenka: Białorusini mają wystarczająco dużo wolności

27 marca 2018

„Wszelkie nielegalne działania, które przeszkadzają ludziom żyć, powinny zostać natychmiast przerwane”, stwierdził  Aleksander przyjmując w swoim gabinecie ministra spraw wewnętrznych RB Igora Szuniewicza. Jego słowa cytuje informuje Belta.

Głowa państwa skomentował wydarzenia z minionej niedzieli, gdy i aresztowały w Mińsku i innych miastach Białorusi około 120 osób (taka liczba wynika z najnowszych doniesień obrońców praw człowieka) .


„Niektórzy obywatele zdecydowali się świętować 100. rocznicę powstania Białoruskiej Republiki Ludowej biorąc udział w nielegalnym wydarzeniu, nie bacząc na to, że zostało ono zakazane” – powiedział Łukaszenka.

odniósł się w ten sposób do planów lidera opozycji Mikoły Statkiewicza, który zamierzał stanąć na czele tradycyjnego marszu pokojowego z okazji 100. rocznicy proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej. Do marszu nie doszło, bo zebrani na placu Kołasa w centrum miasta zostali aresztowani, podobnie jak , którego zatrzymano gdy wychodził z domu na miejsce zbiórki.


„Co chcemy, to zrobimy? Nie, a każdy powinien zrozumieć, że bałagan zaczyna się właśnie od tego” – tłumaczył prezydent.

Z właściwym sobie sarkazmem zwrócił się do opozycji, by nie „rozglądała się wokół i nie wyczekiwała na oświadczenia Unii Europejskiej czy Departamentu Stanu”;

„Od tego są żeby wydawać oświadczenia, ale nie daj Boże, żebyśmy dopuścili do takiej sytuacji, w jakiej dzisiaj żyją państwa Zachodu – mówił Łukaszenka. – Weźmy dla przykładu Francję – za co tam ludzie giną? To lepiej niech już będzie niedoskonały system państwowy, ale musimy zapewnić ludziom. Dlatego wszelkie nielegalne działania, które przeszkadzają ludziom żyć, powinny zostać natychmiast wstrzymane. Oni muszą zrozumieć i usłyszeć, że to nie jest jakiś wymysł milicji”.

Łukaszenka stwierdził, że obywatele Białorusi mają wystarczająco dużo wolności, oprócz tych, którzy na własne życzenie”pchają się w kłopoty”.

„Nie trzeba się pchać w kłopoty. Ale jeśli się decydujesz i chcesz zaistnieć, no to cóż…”- powiedział.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Łukaszenka: Białorusini mają wystarczająco dużo wolności

 1. apud Odpowiedz

  27 marca 2018 w 15:33

  Zgadzam sie z Prezydentem. Wystarczy pojechac do Wielkiej Brytanii. Na kazdym kroku czlowiek jest sledzony przez wszystkie systemy elektroniczne jakie wymyslono. Kamery na kazdym kroku, w samochodach (na razie dobrowolnie) instaluje sie urzadzenia sledzace m.in. predkosc i lokalizacje. Sprobuj nazwac murzyna murzynem, a pedala pedalem – od razu nieprzyjemnosci. Kiedy chcesz wziasc kota ze schroniska przeryja Tobie dom i sprawdza historie calej rodziny. na zadne kontrowersyjne manifestacje nikt nie wyda tu zgody. A ludziom sie wmawia, ze to dla ich bezpieczenstwa.
  A potem jeszcze wmawiaja spoleczenstwu, ze na tym dzikim wschodzie jest niebezpiecznie i nic nie wolno …

 2. Polak z Białorusi Odpowiedz

  27 marca 2018 w 22:14

  ” Łukaszenka: Białorusini mają wystarczająco dużo wolności” A ja myślę, że to właśnie Łukaszenka ma zbyt wiele wolności, i mam nadzieję, że kiedyś te jego zbędną wolność Białorusini troche poobcinają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *