• Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Region Bałtyku
  • Azja i Zakaukazie
  • Na Świecie
  • Historia i Wspomnienia
  • Kultura
  • Podróże po Kresach
  • Wyszukiwarka Kresowa
  • Kalendarium Kresów
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • Polacy na Wschodzie
  • Biblioteka Kresowa
  • Kuchnia Kresowa
Kresy24.pl – Wschodnia Gazeta Codzienna
  • 27 maj 2026
  • Gazety i Czasopisma Kresowe
    • Archiwum Dziennika Kijowskiego
    • Archiwum Gazety Polskiej Bukowiny
    • Archiwum Głosu Polonii
    • Archiwum Głosu znad Niemna
    • Archiwum Kuriera Galicyjskiego
    • Archiwum Kwartalnika Echa Polesia
    • Archiwum Kwartalnika Krynica
    • Archiwum Magazynu Polskiego
    • Archiwum Monitora Wołyńskiego
    • Archiwum Mozaiki Berdyczowskiej
    • Archiwum pisma Nasze Drogi
    • Archiwum pisma Polacy Donbasu
    • Archiwum pisma Polonia Charkowa
    • Archiwum pisma Wołanie z Wołynia
    • Archiwum Polak na Łotwie
    • Archiwum Polaka Małego
    • Archiwum Polaka w Niemczech
    • Archiwum Słowa Polskiego
    • Archiwum Słowa Życia
    • Archiwum Tęczy Żytomierszczyzny
Kresy24.pl - Wschodnia Gazeta Codzienna
  • Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Region Bałtyku
  • Azja i Zakaukazie
  • Na Świecie
  • Historia i Wspomnienia
  • Kultura
  • Podróże po Kresach
  • Wyszukiwarka Kresowa
  • Kalendarium Kresów
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • Polacy na Wschodzie
  • Biblioteka Kresowa
  • Kuchnia Kresowa
Home
Ukraina

Okres przedwyborczy na Ukrainie rozszerzy front wojny informacyjnej [ANALIZA]

13 mar 2018

Ostatni marsz sił prawicowych we Lwowie, na którym wznoszone były antypolskie hasła, jest tylko jednym elementem z szeregu procesów społeczno-politycznych. W swojej istocie jest to przede wszystkim gra wewnątrzpolityczna, z wykorzystaniem narracji antypolskich – tak na poziomie lokalnym, jak i w coraz większym stopniu ogólnokrajowym, pisze Adam Lelonek na portalu cyberdefence24.pl.

W artykule pt: “Okres przedwyborczy na Ukrainie rozszerzy front wojny informacyjnej”, analizuje procesy społeczno-polityczne zachodzące w relacjach Ukrainy i Polski.

W  imię tej gry – pisze Lelonek, część liderów sił radykalnych gotowa jest narazić interesy i wizerunek całej Ukrainy, nie patrząc również na inne koszty, w tym gospodarcze. Problemem dla Warszawy jest więc nie sam marsz, ale nowa tendencja zmiany środka ciężkości debaty publicznej.

Marsz we Lwowie 

Po przyjęciu nowelizacji ustawy o IPN Swoboda, wykorzystując swoich przedstawicieli w radach miejskich, ponownie zaktywizowała wysiłki ukierunkowane na przyjęcie na poziomie miast uchwał o obowiązkowym wywieszaniu czerwono-czarnych flag. Chodziło m.in. o Kijów, Lwów, Czerniowce, Iwano-Frankiwsk czy Tarnopol. Cele tego były dwa: sprowokowanie polskich władz do bliżej nieokreślonej reakcji, ale i pokazanie wyborcom swojej nieugiętości i patriotyzmu. Trudno powiedzieć który z nich był ważniejszy. W Żytomierzu udało się przyjąć taką uchwałę 7 marca – przez siedem dni w roku na budynkach administracji miejskiej i rady miasta będzie wywieszana czerwono-czarna flaga. Marsz we Lwowie był reakcją na to, że projekt uchwały Swobody, a patrząc szerzej – patriotów, został odrzucony przez lwowską radę miejską, która przyjęła inny, mniej radykalny. Od razu po tym rozpoczął się przekaz, że było to działania „na korzyść Polaków”.

Organizatorem marszu był Korpus Narodowy, jednak Swoboda przyłączyła się do niego. Można to oceniać w taki sposób, że KN chciał zaznaczyć swoją pozycję i pokazać się we Lwowie. Nie bez znaczenia pozostaje wpływ lokalnych liderów opinii, którzy aktywnie włączyli się w procesy organizacyjne i polityczne czytaj dalej

Adam Lelonek cyberdefence24.pl

< Idź pod prąd Zobacz inny >
Ważne? Ciekawe? Podaj dalej:

Nie przegap w tym temacie:

Tak wyglądała sowiecka agresja na PolskęTak wyglądała sowiecka agresja na Polskę Default ThumbnailHarmonogram II edycji OLIMPIADY HISTORII POLSKI NA UKRAINIE Default Thumbnail“Burza” na Kresach
  • Tagi
  • Czerniowce
  • flaga
  • IPN
  • Lwów
  • patriotyzm
  • Polak
  • proces
  • Swoboda
  • Tarnopol
  • Żytomierz

8 komentarzy

  1. Pafnucy
    13 marca 2018 o 23:42 Odpowiedz

    Czy ten tekst pisał kolejny głupek od Targalskiego? Przecież tych bredni nie da się już czytać. Rezuny biegają po ulicach wykrzykując antypolskie hasła – winna Rosja. Upainiec zrobił g… no na polskim trawniku bo jest zwykłym chamem – trzeba sprawdzić czy przypadkiem Rosjanie nie dosypali czegoś do jedzenia które wcześniej zjadł ten biedny upainiec. Każdą ignorancję, bezczelność i bezdenną głupotę Ukraińców tłumaczy się rosyjskim spiskiem. Za każdym razem słucham durnych haseł banderofilskich kataryniarzy o tym że Polska “musi” utrzymywać dobre relacje z Ukrainą bo to leży w jej interesie. Otóż Polska nic nie musi. Polska może a ukraina musi. Tylko że ukraina ma Polskę w okolicach jelita prostego. Brawa dla “polskiego” nie – rządu. Polska poniosła ogromne straty w walce z niemieckim nazizmem i szykuje się na kolejne bo wychodowała sobie nazizm ukraiński. Jeszcze wszystkim mówi że to w jej interesie bo jest antyrosyjski. Mont Everest głupoty i krótkowzroczności. Jeszcze nazywa się go strategią. Teraz wybryki rezunów będą tłumaczyć okresem przedwyborczym i emocjami.

    1. Dominik
      13 marca 2018 o 23:55 Odpowiedz

      Proszę Pana!
      Jak się nie da czytać, to proszę nie czytać – i tyle. Everyone’s gonna be happy – jak mówią Jankesi.
      Jeśli mimo całą abominację do naszych artykułów wciąż nas Pan odwiedza, to w najlepszym razie cierpi Pan na syndrom sztokholmski.
      Ukłony,
      Redakcja

      1. Stanisław
        14 marca 2018 o 19:14

        Panie Dominiku.
        Lubi nie lubi oko mieć trzeba….
        Czytelnik.

    2. observer48
      14 marca 2018 o 02:40 Odpowiedz

      @Pafnucy
      Po pierwsze, wypada pisać bez błędów ortograficznych, a po drugie zapoznać się z metodami roSSyjskiej wojny hybrydowej. Jest pan widocznym przykładem jej sukcesu podobnie, jak naszpikowana kacapską agenturą i finansowana w dużej mierze przez kacapię ukraińska ekstrema po obu stronach politycznego spektrum. Każda ekstrema przyciąga nawiedzonych idiotów, którymi łatwo manipulować, bo większość nadmiarem rozumu nie grzeszy.

    3. bolek
      14 marca 2018 o 06:32 Odpowiedz

      swiete slowa,masz pan 100% racji.

      1. bolek
        14 marca 2018 o 09:27

        do psna pafnucy

      2. bolek
        14 marca 2018 o 09:29

        do pana pafnucy,masz pan 1000% racji

    4. Enej bandyta
      14 marca 2018 o 08:15 Odpowiedz

      Trzeźwy ogląd sytuacji.

Dodaj swój komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Uwaga! Komentarze naruszające prawo będą usuwane, a dane autorów - przekazywane organom ścigania.

Najnowsze wiadomości
Andrzej Poczobut uwolniony!

Andrzej Poczobut uwolniony!

Kresy24.pl zawieszają działalność. Mimo milionów czytelników. Oto powód

Kresy24.pl zawieszają działalność. Mimo milionów czytelników. Oto powód

Trump: Z niecierpliwością czekam na Łukaszenkę w USA

Trump: Z niecierpliwością czekam na Łukaszenkę w USA

Burza po słowach prezesa: Rheinmetall tłumaczy się Ukraińcom

Burza po słowach prezesa: Rheinmetall tłumaczy się Ukraińcom

MSZ RP: Nigdy nie zaakceptujemy Białorusi jako części ruskiego miru

MSZ RP: Nigdy nie zaakceptujemy Białorusi jako części ruskiego miru

Zdrada i terroryzm. Fico ma poważne kłopoty

Zdrada i terroryzm. Fico ma poważne kłopoty

W Rosji zabierają ludziom wypłaty! Potrzebne na wojnę

W Rosji zabierają ludziom wypłaty! Potrzebne na wojnę

Poparcie dla Putina ostro w dół! Najgorszy wynik od początku wojny

Poparcie dla Putina ostro w dół! Najgorszy wynik od początku wojny

W ruskim mirze bez zmian. Zamiast leku na raka, ulepszyli narzędzie zabijania. Już produkują

W ruskim mirze bez zmian. Zamiast leku na raka, ulepszyli narzędzie zabijania. Już produkują

Ukraina i Arabia Saudyjska zawarły porozumienie wojskowe

Ukraina i Arabia Saudyjska zawarły porozumienie wojskowe

Zmień ustawienia cookies
© Kresy24.pl 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.  Kontakt | Polityka prywatności
Produkcja: Fundacja Wolność i Demokracja