100-lecie Niepodległości Litwy? Ma być „grubo”

3 stycznia 2018

Litwini, podobnie jak Polacy, obchodzą w tym roku 100-lecie odzyskania swej państwowej podmiotowości. Nad Niemen i Wilię mają licznie ściągnąć VIP-y z całego świata, w tym: prezydenci i  koronowane głowy. Zaproszenie trafiło m.in. do Andrzeja Dudy.

Wiadomo, że polski prezydent zaproszenie przyjął. Podobnie uczynił jego niemiecki odpowiednik Frank Walter Steinmaier, głowy pozostałych państw bałtyckich oraz Petro .


Gdyby nie dyrektor kołchozu opodal Szkłowa, I Rzeczpospolita byłaby w komplecie. Nic to, poczekamy na stosowny rozwój sytuacji, miejmy nadzieję, że nie nazbyt długo.

Na uroczystości 100-lecia Niepodległości Litwy przybędą również szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker oraz przewodniczący Rady Europejskiej Donald .


Zaproszenie zostało również wystosowane do Papieża, ale nie udzieliła odpowiedzi. Gdyby jednak Jego Świątobliwość wybierał się do Wilna, może być pewien, że zostanie przyjęty po królewsku – czytaj tutaj.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi 100-lecie Niepodległości Litwy? Ma być „grubo”

 1. Antoni Odpowiedz

  4 stycznia 2018 w 17:42

  „…I Rzeczpospolita byłaby w komplecie.”
  Jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Coś mi się wydaje, że zarówno dla elit politycznych dzisiejszej Litwy jak i Ukrainy dzieje I RP to okres traumy i zniewolenia przez rzekomy ucisk polskich panów, duszących litewskie i ukraińskie aspiracje. Oczywiście prawdy w tym raczej nie ma, ale polityczna pożywka dla wzmacniania nacjonalizmów litewskiego i ukraińskiego i owszem.

 2. Basia Odpowiedz

  6 stycznia 2018 w 10:25

  Nie Litwy, a Żmudzi. To duża różnica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *