Wojna hybrydowa o Krym trwa

21 czerwca 2018

Most łączy Rosję i dzieli Ukrainę.

Ukraiński politolog Konstantin Matwiejenko protestuje przeciwko utrudnianiu wpłynięcia na przez Rosję. W odpowiedzi usłyszał od władz Federacji Rosyjskiej, że „ograniczenia” są odpowiedzią na ukraińskie akty piractwa.


Zablokowane zostały dwa ukraińskie porty, i , uniemożliwiany jest także połów ryb przez ukraińskie kutry. Według Matwiejenki przeprowadza operację „odcięcia” Ukrainy od części Morza Azowskiego będącego w jej posiadaniu, a władze i dyplomacja ukraińska nic nie robi aby temu zapobiec. Mało tego, w działaniach Kijowa politolog dopatruje się zdrady. Okazuje się, że urzędy wydające koncesje na połów ryb i przydzielające kwoty połowowe w strefie ukraińskiej, wydały pozwolenia dla firm zarejestrowanych na rosyjskim Krymie.

Strona rosyjska twierdzi, że za każdym razem jej interwencje dotyczą niezgodnych z prawem połowów przez Ukraińców na wodach do nich nie należących. Natomiast nasilenie kontroli na obszarze cieśniny Kerczeńskiej związane jesz z bezpieczeństwem nowo wybudowanego mostu Krymskiego.


Zwracają również uwagę stronie ukraińskiej, że popełniła błąd licząc, że Rosja nie zareaguje na pirackie zajęcia jej statków, które miały miejsce w przeszłości.

Adam Bukowski

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *