Włodzimierz Iszczuk: Wizja geostrategiczna Lecha Kaczyńskiego jest jak najbardziej aktualna!

25 maja 2017

Włodzimierz z Małżonką. W tle – tablica kommemoratywna Lecha Kaczyńskiego w Żytomierzu

Na nieopadłej jeszcze fali zainteresowania upamiętnieniem Lecha Kaczyńskiego w Żytomierzu, prezentujemy krótki wywiad z Włodzimierzem Iszczukiem, redaktorem naczelnym kwartalnika Głos Polonii oraz portalu internetowego Jagiellonia.org.

„Dominik Szczęsny-Kostanecki: Moim i Państwa gościem jest Włodzmierz Iszczuk, dyrektor Centrum Medialnego przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej – działającej na centralnej Ukrainie organizacji polskiej, która wyszła z inicjatywą uhonorowania tragicznie zmarłego Prezydenta RP. Panie Włodzimierzu, skąd pomysł by zwiesić w Żytomierzu tablicę poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu?


Włodzimierz Iszczuk: Bardzo szanujemy śp. Lecha Kaczyńskiego jako wybitnego męża stanu, człowieka obdarzonego wielkim sercem –  polityka, który wiele uwagi poświęcił budowie dobrych relacji między narodami powstałymi z rozpadu I Rzeczypospolitej. próbował naprawić te skomplikowane relacje, łączyć wysiłki państw Międzymorza rozumianego jako sojusz państw adriatyckich, bałtyckich i czarnomorskich i na tym fundamencie budować trwałe stosunki między nami. Również po to, by stawić czoło agresywnej rosyjskiej polityce, czy wręcz rosyjskiej agresji.

DSK: Czy jest Pan zdania, że ta myśl i przesłanie Lecha Kaczyńskiego są aktualne dzisiaj, a być może dzisiaj szczególnie?


WI: Chcę przypomnieć, że na głównym placu w w czasie rosyjskiej napaści w sierpniu 2008 roku prezydent Lech Kaczyński powiedział proroczo: „dzisiaj , jutro , pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj – na Polskę”. Widzimy, jaka teraz jest sytuacja geopolityczna, geostrategiczna, wojskowa, ile czyha wokoło zagrożeń… Myślę, że wizja geostrategiczna Lecha Kaczyńskiego jest dzisiaj jak najbardziej aktualna.

DSK: Jeszcze jedno pytanie na koniec: czy widzi pan po obu stronach granicy – na Bugu – wolę, żeby ten testament wypełniać. Czy ta wola jest?

WI: Tak, ona istnieje, ale niestety małe grupki – moim zdaniem: głupców, wariatów, względnie prowokatorów potrafią wzniecić dużą falę w mediach, a te fale z kolei potrafią popsuć wysiłki tych polityków, którzy szukają możliwości naprawienia relacji polsko-ukraińskich.

DSK: Dziękuję za rozmowę.

WI: Dziękuję również.”

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

13 odpowiedzi Włodzimierz Iszczuk: Wizja geostrategiczna Lecha Kaczyńskiego jest jak najbardziej aktualna!

 1. :( Odpowiedz

  25 maja 2017 w 17:44

  Międzymorze z tymi osobnikami ?

  http://niezlomni.com/cejrowski-o-ukraincach-prosze-pana-gwalciciele-rzeznicy-wideo/

  • observer48 Odpowiedz

   25 maja 2017 w 20:23

   Na pewno nie z takimi, jak „:(„, „japa”, „jubus”, „prawy”, „SyøTroll” i inni kacapscy trolle, agenci i pożyteczni idioci zaśmiecający ten portal.

   • Pafnucy

    25 maja 2017 w 23:45

    Jak jakiemuś miłośnikowi banderłagru kończą się argumenty to zawsze jest as w rękawie czyli ruski troll. To dodaj jeszcze „putinowska V kolumna”. Chyba ci umknęło. Kiedyś może ktoś by się przejął ale teraz to żałosne i groteskowe. „Nędzymorza” z UPAiną nigdy nie będzie bo to mrzonki, mity i bajki dla naiwnych romantyków. O jakimkolwiek porozumieniu możemy w ogóle rozmawiać jak zniknie ostatni pomnik bandery i banderowca, ss galicja, upa i innego gó…na. O takim projekcie można myśleć jak nastąpi całkowita debanderyzacja i ukraina pozbędzie się rosyjskiej wschodniej części z 20 mln Rosjan. Nie wspomnę już nawet o bardzo niestabilnej sytuacji w Naddniestrzu. Tworzyć jakiekolwiek projekt ścisłej współpracy z taką hybrydą to samobójstwo. Nic NIE JEST AKTUALNE za wyjątkiem zagrożenia jakie niosą banderowskie rezuny. To jest aktualne od lat 30 i 40.

 2. tagore Odpowiedz

  25 maja 2017 w 22:22

  Wypadało by aby Pan Iszczuk wskazał istotnego ukraińskiego polityka dla ,którego stosunki z Polską
  są ważne i prezentuje to w Parlamencie Ukrainy.

  • prawy Odpowiedz

   26 maja 2017 w 09:25

   Pan Iszczuk, dlatego brednie wygłasza bo….
   się boi ukronazistów.
   Tak samo Żydzi-lekarze w UPA, leczyli ludobójców, często nawet ich rodaków, gdyż się bali.
   Co prawda przed śmiecią z rąk tych samych ludobójców w 1944 roku to ich nie uchroniło ale kilka latek zyskali.
   Tak samo i Iszczuk.
   Chce przeżyć i interesy w UA robić.

   Dlatego też takie brednie kolportuje.
   Aby litość do niego mieli.
   Uważa że tak taktyka przeżycia w jego przypadku się sprawdzi.

   Najwidoczniej tak sądzi z pychy, bo głaskany przez polskojęzycznych giedrojciowców, uważa że tak się uchroni.
   Doświadczenia z Genocidum Atrox pokazują natomiast niezbicie , kiedy taka taktyka przeżycia dla Żydów,Polaków się kończy.

   Wtedy…., gdy ukronaziści uznają że przestali już być PRZYDATNI do realizacji celów.

   • profesor

    30 maja 2017 w 16:10

    Wczoraj czcili, dzisiaj zastrzelili. Taka to cywilizacja. Kim tam był i co wielkiego zrobił samobójca, który pociągnął za sobą 95 ludzkich istnień. Ale niech to ktoś powie publicznie?

  • prawy Odpowiedz

   26 maja 2017 w 09:44

   Oto publicznie zadane, tzw. DOBRE pytanie.

   http://isakowicz.pl/czemu-podwladni-michnika-i-sorosa-nie-pamietaja-o-zydach-pomordowanych-przez-upa/

  • prawy Odpowiedz

   26 maja 2017 w 10:12

   Genocidum Atrox skuteczne jednak było.
   Widać to po Polakach w UA.
   Boją się. Bardzo.

   Świetnie to widać po zachowaniach i głosach.
   Liczebność mniejszości polskiej i węgierskiej w UA jest podobna.
   Ale… jakżesz inne zachowania.

   Maria Pyż to wyjątek a Iszczuk to reguła.
   W środowisku węgierskim w UA jest odwrotnie.

 3. Pafnucy Odpowiedz

  26 maja 2017 w 00:32

  Polecam te artykuły dla fanów „nędzymorza”: http://kresy.pl/wydarzenia/wjatrowycz-symbolika-ss-galizien-nie-podlega-ustawie-o-zakazie-propagandy-nazizmu/ ; http://kresy.pl/wydarzenia/wiatrowycz-waffen-ss-galizien-to-nie-zbrodniarze-ale-ofiary-wojny/ ; Obłuda tych ludzi jest porażająca. Kolejna „ukraiska prawda” i szczucie na Polaków: http://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-portal-o-pobiciu-gimnazjalistki-przez-rowiesniczki-w-gdansku-antysemityzm-i-ksenofobia/ ; A tu „ukraińcy” w czasie „pracy”:http://kresy.pl/wydarzenia/ukrainscy-przemytnicy-przerzucaja-migrantow-do-ue-na-luksusowych-jachtach/ ; To ostatnie w kontekście ruchu bezwizowego.

 4. SyøTroll Odpowiedz

  26 maja 2017 w 09:24

  Trzeba raczej zrozumieć powody tzw. „rosyjskiej agresji”, i zastąpić ją własnymi działaniami. Ale łatwiej jest być zawsze na nie.

  • prawy Odpowiedz

   26 maja 2017 w 10:01

   Może niejaki observer, filmik swojej aktualnej ojczyzny obejrzy i wrażenia widzów z RP, po jego obejrzeniu, sobie poczyta.

   O tożsamości różnych ludobójstw i o technikach ich „zamazywania”
   Może chociaż ramę lustra zauważy, skoro lustra nie widzi?

   http://prawy.pl/51327-obejrzales-wolyn-obejrzyj-przyrzeczenie/

   • observer48

    26 maja 2017 w 11:59

    @prawy
    Jaki ten „komentarz” ma związek z powyższą publikacją? Typowa technika trolli zmieniających temat, lub „odchodzących po stycznej”, gdy są przyparci do muru. 🙂

 5. profesor Odpowiedz

  30 maja 2017 w 16:07

  Bezsens i głupota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *