Wiatrowycz: Polska to agresywny outsider UE, stawiajmy na Niemcy i Francję

14 listopada 2017

pozycjonuje się jako sojusznik Ukrainy w UE, jednak w Unii Europejskiej Warszawa nie odgrywa jakiejś znaczącej roli, mówi w wywiadzie dla magazynu „Krajina” ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodymyr .

„Nie możemy uważać Polski za znaczącego pomocnika Ukrainy w UE. Biorąc pod uwagę, że sama Polska nie jest zbyt pozytywnie postrzegana w UE … Polska uważana jest w UE za agresywnego outsidera, który destabilizuje sytuację. Z tego też powodu bezwzględne przywiązywanie się do tego kraju byłoby absolutnie błędne”- mówi Wiatrowycz.


Szef ukraińskiego proponuje rozwijać stosunki z Francją i Niemcami, z krajami, które odgrywają decydującą rolę w UE. Opowiada się również za intensyfikacją relacji ze Stanami Zjednoczonymi.

„Oczywiście, musimy utrzymywać przyjazne stosunki z tym krajem (Polską), jak z sąsiednim państwem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę naszą wspólną tragiczną historię. Ale z pragmatycznego punktu widzenia powinna zaprzyjaźnić się ze znacznie silniejszymi krajami, które mogą naprawdę pomóc”- uważa szef Instytutu Pamięci Narodowej.


Według Wiatrowicza, i doskonale rozumieją teraz Ukrainę, ponieważ i ich stosunki z Polska uległy pogorszeniu.

Zaostrzenie relacji oficjalnego Kijowa z państwami ościennymi – Węgrami czy Rumunią polityk tłumaczy wzmocnieniem pozycji Ukrainy na arenie światowej.

Polityk jest przekonany, że coraz więcej Ukraińców przestaje wierzyć w infantylne jego zdaniem hasła typu: „Polska naszym adwokatem w Europie”.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

64 odpowiedzi Wiatrowycz: Polska to agresywny outsider UE, stawiajmy na Niemcy i Francję

 1. Aztek_Anonim Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 13:59

  Ależ co w tym dziwnego ? Przecież jest dość dawna tradycja sojuszu ukraińsko-niemieckiego wymierzonego w Polskę. O tym donosiła prasa galicyjska z XIX bo już wtedy hakatyści próbowali się kumać z ukraińskimi nacjonalistami. Ostatnio Szuchewycz gadał cytuję o ”Pluciu Polakom w mordy” czego ten portal oczywiście nie napisał. Ciekawsze jednak co Szuchewycz powiedział jeszcze: Otóż Szuchewycz wyraźnie stwierdził że Polska zrobiła straszną krzywdę biednym Niemcom, wysiedlając Niemców z Ziem Zachodnich czyli ten ukraiński nacjonalista dawał oko w kierunku Niemiec. Tak Polska wychodzi na ”sojuszu” z Ukrainą. Na tym portalu nie raz były artykuły z mokrymi snami co poniektórych polskich fanów Ukrainy o rozpadzie Rosji. Tyle że (Przy całym braku sympatii do Putina ) taki rozpad zaowocował by natychmiastowym żadaniem oddania Ziem Zachodnich przez Polskę Niemcom i prawdopobnym oddaniem ”Zakerzonia” proniemieckiej Ukrainie bo banderowcy mieliby już ręce wolne. O tym jaki kurs przybierze niepodległa Ukraina pisał już Dmowski prawie sto lat temu. Czyli Dmowski słusznie twierdził że wspieranie Ukrainy znaczy wspieranie Niemiec bo Niemcy zawsze będą używali Ukrainy jako bata na Polaków.

  • observer48 Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 20:22

   @Aztek_Anonim
   Mówi głośno to, co wszystkie rządy Ukrainy robią po cichu od 1992 r. Wydaje się jednak zapominać, że jeśli projekt Trójmorze zakończy się sukcesem, cały basen Morza Czarnego zostanie zmarginalizowany, a między Ukrainą i RoSSją na wschodzie i Francją i Niemcami na zachodzie powstanie fizyczny, logistyczno-surowcowy „Chiński Mur”. Turcja ma bezpośredni dostęp do Morza Śródziemnego, kacapia też ma dostęp do mórz i oceanów poza Morzem Czarnym, ale Ukraina nie ma. Co do USA, to nie będą mieli problemu z tym, aby walczyć z RoSSją w Donbasie do ostatniego Ukraińca.

   Głupota tego mieszańca polityka z historykiem dorównuje „geniuszowi” Chmielnickiego i innych ukraińskich watażków. Będą mieli wieczystą okupację kacapii na własne życzenie. Polska powinna w tej sytuacji zacieśniać współpracę z Białorusią, aby po upadku i rozpadzie kacapii w następnej dekadzie mieć tam przyjazny rząd pozwalający się Polsce ufortyfikować na granicy białorusko-ukraińskiej. Unia też może się rozpaść, a Niemcy nawet to przewidują w swoich planach strategicznych jako jeden z możliwych scenariuszy na lata 1920-1950.

  • Jędrula Odpowiedz

   3 marca 2018 w 02:01

   Polski przestępca,niejaki Bandera Stepan, ukraińskim bohaterem narodowym! Cóż dodać??

 2. bkb2 Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 14:07

  No No Wiatrowycz… nie rozpędzaj się tak bardzo chłoptasiu… To że dzisiaj mamy konflikt wywołany przez nieodpowiedzialnych ludzi na Ukrainie i w Polsce to pokłosie krókich jeszcze powstałych otwartych relacji od kilku lat dwóch sąsiadujących z sobą narodów doświadczonych ciężko przez historię . Przecież na Ukrainie został obalony reżim post sowiecki Janukowycza raptem 3 lata temu i ludzie i procesy polityczne i relacje międzynarodowe dopiero się tam tworzą od podstaw. Póki co na wielu stanowiskach są tam nieodpowiedzialni ludzie a i traktowanie Ukrainy przez Polaków jako przyszły kraj do skolonizowania jest błędem. Polacy czy raczej potomkowie przesiedleńców z Kresów dopiero dzisiaj mogą otwarcie rozmawiać pomiędzy sobą o traumie swojej historii na Wołyniu… To wszystko powoduje że za wcześnie jest dzisiaj doprowadzić do zaleczenia własnych ran i pogodzenia się pełnego w wzajemnych relacjach. Polska ma także winę w w tym konflikcie bo potomkowie Kresowiaków na pomoc zabrali sobie polskich nacjonalistów i skrajne grupy prawicowe które znalazły sobie na w Ukraińcach i Ukrainie obiekt ataku za Rzeź Wołyńską. Polityka Isakowicza wraz z posłami Kukiz’15 jest całkowicie błędna i szkodliwa. Polska też ponosi odpowiedzialność za zburzenie właśnie przez polskich nacjonalistów pomnika z godłem Ukrainy w Hruszowicach i to jeszcze dokonanym w rocznice Akcji Wisła co tak jak Rzeź Wołyńska dla Polaków jest traumą do Ukraińców…To był błąd który powinien zostać naprawiony przez Polskę bez żadnych warunków stawianych stronie Ukraińskiej. Faktem jest też ze Wiatrowycz nie jest odpowiedzialny za politykę zagraniczną i gospodarczą Ukrainy z jego słowa znaczą tyle co „zeszłoroczny śnieg” Za parę lat nikt nie będzie pamiętał już o tym kolesiu tak jak o naszym „gigancie” Waszczykowskim… Szydło powinna jak najszybciej zmienić ministra Spraw Zagranicznych a Duda powinien pojechać w grudniu na Ukrainę i nadal prowadzić skuteczny dialog….!!! Wszystkie oszołomy występujące we wzajemnych relacjach Polski z Ukrainą … wypier…lać !!! O stosunkach tych dwóch Państwa i Narodów zdecydują młodsze pokolenia…którym zależeć będzie na wzajemnej współpracy z nie rozgrzebywania dla swoich partykularnych celów ran z przeszłości….!!!

  • Ula Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 14:33

   ????

   A w domu wszyscy zdrowi????

   • bkb2

    14 listopada 2017 w 16:38

    Isakowicz Zalewski popierany przez Kukiz’15 to cwaniak bazujący na wytatuowanych pół mózgach nazywających samych siebie patriotami i narodowcami. Pojedź do Radwanowic obok Krakowa i zobaczysz jak żyje sobie twój idol od zbrodni Wołyńskiej… Może kiedyś zrozumiesz na konflikcie Polsko Ukraińskim wielu osobom zależy i zbijają na tym kapitał polityczny a przede wszystkim ten finansowy….

   • Ula

    14 listopada 2017 w 17:56

    bkb2,

    ja, wyobraż sobie mam dość roli Polski, jako tej starszej, mądrzejszej siostrz, która musi roywydrzonemu gówniarzowi we wszystkim ustępować. Obojętnie co zrobi. Takie ustępowanie nigdz do niczego dobrego ni prowadzi, tylko gówniarza utwierdza w przekonaniu, że mu wszystko wolno. Czego dowodem jest zachowanie Wiatrowycza.

    Tama powinna być postawiona po pierwszych marszach z czerwono-czarnymi szmatami. Po prostu zamknąć gówniarza w swoim pokoju, który podpalił i nie udawać, że nic się nie stało.

    Bo z rozwydrzonego gówniarza nigdz nie wyrośnie rozsądny dorosły.

    A co do reszty, odmawiać komuś poszukiwań i pochowania resztek pozostałych po przodkach to barbarzyństwo. A krytykować tych, którzy o to walczą, to głupota.

   • Fox

    15 listopada 2017 w 00:11

    Swoim kłamliwym wywodem obrażasz inteligencję Polaków.Od pomarańczowej rewolucji(2004/2005) oszukujecie Polaków i plujecie im w twarz gloryfikując zbrodniarzy, ludobójców.

  • tagore Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 14:38

   Polityka historyczna Wiatrowycza ma pełne poparcie
   władz Ukrainy i jest tylko efektem ubocznym proniemieckiego kursu tego Państwa od czasów Juszczenki.I to jest prawdziwy powód nadchodzącej konfrontacji pomiędzy Polską i Ukrainą ,a nie ludobójcze, motywowane osiągnięciem celów politycznych akcje OUN-B.

  • Kasko Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 16:24

   Bohdanowycz, to znowu ty??? 😉

  • ProPatria Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 18:09

   Czy twój nick to skrót od barbarzyński konfident banderowców, a 2 znaczy do kwadratu ?? A może to alter ego pavło banderowicza, tym razem bez pseudo-inteligenckiej maski ??

  • jolo Odpowiedz

   15 listopada 2017 w 08:41

   Wiele zdań z tych wypocin wskazuje na wschodnie pochodzenie „pisatiela”( 1- Polska ma także winę w w tym konflikcie bo potomkowie Kresowiaków na pomoc zabrali sobie polskich nacjonalistów;2- to pokłosie krókich jeszcze powstałych otwartych relacji od kilku lat dwóch sąsiadujących z sobą narodów; 3- którym zależeć będzie na wzajemnej współpracy z nie rozgrzebywania dla swoich partykularnych celów ran z przeszłości…). I wszystko jasne!

  • Pafnucy Odpowiedz

   17 listopada 2017 w 13:43

   Zmień leki. Tych bredni nawet skomentować się nie da.

 3. Obiektywnie Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 14:28

  A Niemcy i Francja stawiają na Rosję…Ciekawe czy Wiatrowycz wie, że Niemcy i Francja przy pierwszej lepszej okazji sprzedadzą Ukrainę Rosji ,,za czapkę gruszek”. Dla Niemiec i Francji Ukraina to przeszkoda w handlu z Rosją. Spytajcie Wiatrołapa czyje firmy zbudowały most nad cieśniną kerczeńską (niemieckie i francuskie) i kto dostarczył turbiny na Krym (niemiecki Siemens). Ciemny jest ten Wiatrowycz i tyle. Czyje banki działają w Rosji (Deutsche Bank). Bez Polski Ukraina straci niepodległość w około 10 – 20 lat (jeżeli w tym czasie Putin poprawi relacje z UE). Wbrew temu co powiedział Piłsudski – Niepodległa Polska przetrwa bez niepodległej Ukrainy.

  • ktos Odpowiedz

   15 listopada 2017 w 07:31

   No dobra to moze po kolei…
   1. Most nad ciesnina kerczenska buduje panstwowa firma Rossijskije awtomobilnyje dorogi.
   2. Na krym turbiny Siemensa zostaly przewiezione bez zgody tej firmy i w efekcie siemens zamknal fabryki w Rosji.
   3. Wiele bankow dziala w Rosji, np banki Chinskie, Amekrykanskie i inne ktore licza sie na swiecie.

   To tyle jesli chodzi o wiarygodnosc twojej wypowiedzi.

   • Obiektywnie

    15 listopada 2017 w 11:44

    Naprawdę wierzysz w to, że turbiny Siemensa trafiły ,,bez zgody” tej firmy na Krym? Niemcy zareagowali dopiero po upublicznieniu tego wydarzenia. Tak naprawdę ani niemieckie ani farncuskie firmy nie obchodzi to gdzie Rosja wykorzysta ich produkty. Liczy się tylko zysk. Co do twojej wypowiedzi o bankach – Deutsche Bank i inne niemieckie banki mają najbardziej uprzywilejowaną pozycję w Rosji. Jeszcze za rządów Jelcyna to głównie niemieckie firmy i banki pomagały Rosji i tak jest do dziś. Dopiero po aneksji Krymu wyszło na jaw, że niemieckie banki prały rosyjskie pieniądze w Europie Zachodniej.

 4. tagore Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 14:30

  I bardzo dobrze,ciekawe czyje zdanie przeważyło gdy
  podjęto decyzję o nie występowaniu wspólnie jako grupa Wyszehradzka w sprawie ukraińskiej ustawy oświatowej.Powinien dostać piękny order pupci wołowej pierwszej klasy.Było by zabawnie gdyby tą decyzję podjął Kaczafi, z takim orderem na szyi wyglądał by
  intrygująco.

 5. Sarmata Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 14:35

  to co mu się wydaje to jedno. To, że każda droga ukrainy do Europy wiedzie przez Polskę to fakt. Mając tą wiedzę dyskusja wydaje się łatwiejsza… Koniec… O faktach nie ma co dyskutować…

 6. amtrak1971 Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 14:42

  Francja raczej nie , Niemcy tak , tam gdzie byl wehrmacht i niemcy hitlera tam nadal jest poparcie i sympatie pro niemieckie ,Polske nalezy wykluczyc ale panstwa baltyckie , rosja , bialorus , ukraina , i oczywiscie poludniowi sasiedzi to dobrzy zolnierze Berlina tak bylo i jest , to co ten gosc gada to prawda i oczywiscie tak mysla ludzie na ukrainie,zeby to zmienic to Polska musi dorownac niemcom gosopdarczo a to potrwa,

  • jw23 Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 15:36

   Żeby dorównać Niemcom, to musimy być 2 razy od nich bogatsi, bo jest nas ponad 2 razy mniej. W najbliższych latach to nierealne. Dlatego musimy integrować Grupę Wyszehradzką najlepiej wraz z Austrią, Chorwacją i Rumunią do jednej wspólnie zarządzanej federacji.

  • Jarkacz Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 16:26

   Ukraińcy mogą być wierni Niemcom, czy Francji, ale te państwa sprzedadzą ich Rosji gdy tylko będą mieli jakiś interes. Polska to jedyny większy kraj stawiający się za Ukrainą w miarę bezinteresownie, a oni jeszcze podskakują, kiedy nie mają racji…

  • franciszekk Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 21:12

   Niemcy z Rosją tak jak już wiele razy bywało zawsze się dogadywali!
   Teraz także się dogadują – przykład: Nord Stream I, Nord Stream II.
   Niemcom zależy na Ukrainie jak na przysłowiowym zeszłorocznym śniegu!
   Jak Polska dorówna Niemcom gospodarczo to Ukraina przestanie już istnieć bo Niemcom zależy na Ukrainie jak na zeszłorocznym śniegu a na stosunkach z Rosją bardzo im zależy!

 7. Jarema Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 15:36

  Będąc na Ukrainie zapytałem kiedyś pewną osobę z kręgu inteligenckiego, na kogo powinna stawiać Ukraina w relacjach zewnetrznych – Polskę, czy Niemcy? Nie muszę chyba odpowiadać co usłyszałem. Pozostaje tylko skonstatować następująco, na co w relacjach z Niemcami liczy Wiatrowycz? Myślę, że rola Ukrainy jako chłopiec na posyłki to zbyt duży optymizm.
  Ukraina zawsze w historii miała dwa realne sojusze – Polska i Rosja i egzotyczne – Turcja/Szwecja. Dziś egzotycznym sojusznikiem są Niemcy, jak dla OUN/UPA i Ukraińskiej Republiki Ludowej. Jaki był finał ukraińskich kalkulacji na egzotycznych sojuszach pokazuje historia. Ukraina zmierza ku ścianie …

  • Jarkacz Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 16:29

   Raczej się na swoich kalkulacjach przeliczą, tak jak my sami nieraz się przeliczyliśmy

 8. SLU-ZL Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 16:39

  Pan Wiatrowicz to powinien sie leczyc w zakladzie psychiatrycznym zamknietym.

  • Sarmata Odpowiedz

   15 listopada 2017 w 08:04

   Pan to mogę być np Ja. wiatrowicz ten od gazów jest po prostu wiatrowiczem…

 9. Pawel Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 17:20

  ten koles to wygląda mi na jakiegos Rosyjskiego agenta… mowi ze Ukraina powinna trzymac z Niemcami, a Niemcy mają Ukraine gdzieś,probuja sie jedynie dogadac z Ukraina gdy nie radza sobie z Polska. Poza tym to Niemcy sa orędownikiem north steam 2… ruruciagu ktory jest sprzeczny z interesem Ukrainy. Prawda jest taka że Polska jest potrzebna Ukrainie, tak samo zreszta jak Ukraina Polsce, a to co najbardziej dzieli te oba kraje to historia która w dodatku jest nakręcana przez Rosyjskich agentów

 10. mapa Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 17:26

  Zaczynam lubić Wjatrowycza.

 11. Mike Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 18:01

  Powiedział to co jest u nich prawdą od zawsze, Polska powinna blokować ten faszystowski karaj tak jak Węgry, chyba to już wszyscy wiedzą.

 12. ProPatria Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 18:05

  A gdzie obrońca banderyzmu pavło rezunowicz ?? Dlaczego nie zapozna nas z kolejnymi, pseudo-inteligenckimi pozbawionymi logiki i sensu wywodami tłumaczącymi tym razem antypolską postawę wiatrowycza ?? Czyżby w końcu zrozumiał, że Polacy to Naród inteligentny, który nie da sobie w przeciwieństwie do jego stepowej dziczy wielu poglądów wtłoczyć na siłę.

 13. AntyNiemiec Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 19:13

  To, ze Ukraina jest inspirowana od dawna z Berlina to zaden sekret. To nie Rosja jedynie podsyca kult Bandery, ale sa w tym pewnie wielkie ilosci deuche euro. Polska i Ukraina w sojuszu, co brzmi juz obecnie coraz bardziej jak fantastyka polityczna, jest zagrozeniem dla Rosji i Niemiec, wiec kurs ukrainski, przy slabosci Polski jest normalny. Wystawili sie na licytacje, kto da wiecej, a my za wiele nie mamy. Krotkowzroczna polityka ukrainskich wlodarzy, zawsze prowadzila ten kraj na manowce i nie inaczej bedzie tym razem. Za kilka lat wiekszosc mlodych Ukraincow bedzie ukladac sobie zycie parokow w zachodnich rajach, a ulicami ich miast beda spacerowac starcy i pijacy. Kolejna zmarnowana szansa tego narodu, zeby faktycznie cos zbudowac. Trudno, my bez nich przezyjemy a oni bez nas…tez, wiec robmy swoje i jedynie skonczyc trzeba z tolerancja dla banderowskiego kultu w PL. W swoiej brudnej stajni niech sobie sami lajno przerzucaja

 14. kocki Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 21:02

  na Ukraine Wjatrowycz nie ma wpływu…nadmuchana kułka…99% ukraincew nawet o nim nie słyszałem…spełnia wolę Sorosa???

  • observer48 Odpowiedz

   14 listopada 2017 w 23:31

   @kocki
   Wiatrowycz na Sorosa za głupi i za biedny. Soros rzucił na kolana Bank of England i zarobił przy okazji ponad miliard dolarów na czysto 16 września 1992 r., a Wiatrowych jak za banderowskiego kundla-gołodupca robił, tak nadal robi. Wiatrowych to pożyteczny idiota na garnuszku Berlina i Moskwy.

   • kocki

    15 listopada 2017 w 06:02

    w 25 państwah są fundusze Sorosa…300 milionów dolarów Soros wydaje rocznie…żona Wiatrowycza – Jasynewish-zarządzała niektórymi projektami Sorosa…internacional renessance institute Sorosa (fond Widrodzenja)

  • jw23 Odpowiedz

   15 listopada 2017 w 11:19

   Chyba jednak wpływ ma, skoro potrafi zablokować prace ekshumacyjne.

   No i pełni państwową funkcję, więc jego wypowiedzi należy przyjmować jako oficjalną politykę Ukrainy.

   • observer48

    15 listopada 2017 w 21:58

    @jw23
    Ukraina to państwo mafijne nie mające praktycznie żadnej oficjalnej polityki poza okradaniem społeczeństwa przez posowieckich oligarchów balansujących miedzy Berlinem a Moskwą.

    Polska może bardzo szybko, w porozumieniu z ostatnio skłóconymi z Ukrainą o ustawę językową Słowacją, Węgrami i Rumunią, ustawić banderowców do pionu przez wprowadzenie ścisłych i przewlekłych kontroli Ukraińców na przejściach granicznych do strefy Schengen i NATO, oraz pędzenie drobnych handlarzy ukraińskich z przygranicznych polskich bazarów.

    Na wyniki nie trzeba będzie długo czekać, bo Ukrainy nie stać na kroki odwetowe, jako że polscy turyści to ponad 50% dochodów zachodnioukraińskich hoteli, restauracji i sanatoriów. Do tego są jednak potrzebne konsekwencja i zdecydowanie rządu RP. Mafijne państwo o PKB mniejszym, niż 20% PKB RP i otrzymujące ponad pięć miliardów euro rocznie
    (ponad 6% PKB) w postaci transferów Ukraińców pracujących w Polsce nie jest w stanie stawiać jakichkolwiek warunków

 15. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 23:12

  wygląda na to że Kijów na własne życzenie jest zakładnikiem fobii pana Wiatrowycza…przykład na działania radykałów….brak kompromisu tylko ściana….
  za lewicowej targowicy mieliśmy trójkąt weimarski i królewiecki i ABSOLUTNIE NIC Z TEGO NIE WYNIKAŁO…PROSTE:LICZĄ SIĘ EFEKTY, KORZYŚCI A NIE TO CO NIEMIECKA PRASA USIŁUJE NAM WMÓWIĆ….ŻE PRZESTANIEMY BYĆ KLEPANYMI PO PUPCI EUROPEJCZYKAMI…. pytanie dla czego wspierają słabe państwo u nas? jaką rolę pełniliśmy w ich gospodarczo-politycznym układzie…

  co do Ukrainy, to prusacy powstrzymali rozmowy o rozszerzeniu NATO na Ukrainę….moskalsko- pruski ropociąg ns2 pozbawi Kijów opłat za tranzyt wielkości 3 pkb, czyli tyle ile wydają na armię…..
  berlin i moskwa budują kondominia a nie silnych partnerów….na co liczy Wiatrowycz? co mu obiecali?

 16. Fox Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 23:26

  Wiatrowych to swój chłop, skoro polskim probanderowskim gupkom, odkrył cel gry prowadzonej przez banderowców od 2004r, a wlasciwie przygotowywanej przez banderowską diasporę od końca IIWS. Wiatrowycz był na tyle delikatny, ze nie wspomniał, że banderowcy w swoim „Drang nach Westen” (niem. „parcie na zachód”),nie pogardzą wsparciem materialnym i zielonymi ludzikami z Rosji.W Rosji żyje 4,5 miliona Ukraińców, z których wielu to potomkowie banderowców. Ciekawe co na taka sytuację ci, którzy lizali bandziorom jadra. i

 17. realista Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 07:35

  Nie wiem czemu sie dziwicie. A my szukamy wspolpracy z Niemcami i Anglia czy moze z San Marino i Malta?
  Realnie rzecz biorac kazdy szuka sobie kontaktow o mozliwie duzych mozliwosciach. Majac do wyboru wspolprace z dwoma panstwami z ktorych jedno jest bogate i ma wplyw na polityke UE a drugie jest mniej zamożne i aktualnie w UE to moze sobie pokrzyczec.
  Kogo wybieracie?

  • tagore Odpowiedz

   15 listopada 2017 w 12:41

   Czesi też wybierali odpowiednich partnerów,przed Monachium odrzucili polską propozycję sojuszu przeciwko Niemcom i zdali się na wielkich z wiadomym skutkiem.

   • polak a nie riusski troll

    15 listopada 2017 w 15:35

    Tagore.
    Celna uwaga, nowa jałta, nowe monachium i napuszczanie na sąsiadów

   • polak a nie riusski troll

    15 listopada 2017 w 22:52

    Tagore.
    nowa jałta.ale rozgrywa to tandem prusko-moskalski,BO SAMI MAJĄ ZA MAŁO SIŁ NA SAMODZIELNĄ KONTROLE EUROPY ŚRODKOWEJ… Ukraina stoi przed wyborem: sojusz egzotyczny albo naturalny, JAKI WYBÓR MA UKRAINA BEZ POLSKI? A NAM SIĘ MOŻLIWOŚCI DZIAŁANIA, OBRONY WZROSNĄ? próbują balansować, ale należy bez wiatrowycza…

    Niech Pan zwróci uwagę co wypisuje anatolij anonimow z wenezueli: jeśli moskwa się rozpadnie,- to wbrew Bartosiakowi i innym Polskim geopolitykom-to Polska zostanie ….podzielona pomiędzy berlin i kijów….czyli zakłamane kacapy nie tylko walczą o pokój we wszechświecie, walczą z faszyzmem-czyli według nich np z tradycją AK – ale moskale mają niby walczyć o Polskę w donbasie…..
    Proszę zwrócić uwagę że ten osobnik to głosi na zmianę z nawoływaniem do walki z Ukraińcami….

 18. angmar Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 08:25

  Panie wiatrowycz powiem krótko jak świat światem nigdy Niemiec ale i banderowców nie będzie mi bratem i tyle w temacie.

 19. KatolikPolak68 Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 09:20

  Upadlina trzymała trzyma i będzie trzymać z Niemcami więc to nie upadlina broni nas przed Rosja ale to Rosja broni nas przed upadlina i Rosja robi to nie dla nas tylko tak geopolitycznie wychodzi nam ten profit i zabicie naszego prezydenta przez ruskich szachistow nie zmieni tego ze skubac Polskę chcą Niemcy do spółki z upadlina i naszym naturalnym sojusznikiem geopolitycznie jest nie Australia czy USA tylko Rosja i to z nią trzeba się dogadać nawet jak nam to nie w smak

  • peter Odpowiedz

   15 listopada 2017 w 13:34

   Obecna Rosja to Rosja Dugina Posluchaj co mowi Dugin o miejscu Polski w jego wiziji przyszlej Europy

 20. Enej bandyta Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 09:25

  A niech idą w objęcia Niemiec, my róbmy swoje i punktujmy Ukraińców w ich postępowaniu i róbmy z nimi tylko takie interesy, które się nam opłacają. Bez Polski w Europie nikt nic nie zrobi, zrozumieli to i Amerykanie i Niemcy i Ruskie. Teraz trzeba to dobrze wykorzystać.

 21. emil Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 09:25

  przeciez ukraincy mowia ze dlanich to sa dobre stosunki ze szwecja ,niemcami i francuzami ,a Polakow to maja gleboko w 4literach,ze Polska to nic nieznaczacy kraj kompletne zero. A jak beda Polacy podskakiwac to im zrobia powtorke z 43.

  • miki Odpowiedz

   18 listopada 2017 w 23:46

   Ja po prostu kocham jak nami gardzą i z nas kpią. Ktokolwiek. Niemcy, Rosja czy obecnie Ukraina. To jest idealna sytuacja jak te kraje nas nie uważają ,a my z roku na rok gnamy do przodu aż zwieracze pękają….Pamiętaj-istotne jest kto dobiegnie do mety.

 22. Alexander Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 11:46

  Nihil novi sub sole. Niektóre sojusze są długotrwale. OUN jeszcze pod wodzą Konowalca i Melnyka działała w oparciu o Niemcy. Bandera również współpracował z Berlinem. Wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle, bo wylądował w końcu w Sachsenhausen zamiast na fotelu prezydenta niepodległej Ukrainy. Sympatii germanofilskich jednak nie zmienił do końca życia zakończonego, było nie było,w niemieckim Monachium.
  Wiatrowycz jako wierny kontynuator tradycji Stepana Bandery czuje wewnętrzny obowiązek moralny dotrzymywania wierności wyborom swojego idola. Nie jest wykluczone, że na lizaniu czterech liter Niemcom wyjdzie podobnie jak tamten.

  • observer48 Odpowiedz

   15 listopada 2017 w 12:04

   @Alexander
   Nic dodać, nic ująć! Ukraina też wyjdzie na polityce okradających ją oligarchów niczym Zabłocki na mydle. Cierpliwości! Polski rząd powinien zająć nieustępliwe stanowisko w negocjacjach z rządem Ukrainy. Ukraińcy nie są antypolscy, ale są zastraszeni. To społeczeństwo nie ma kręgosłupa, ponieważ nie ma elit. Obecne ukraińskie „elyty” to sowieckie popłuczyny i znikoma, choć wrzaskliwa grupka apologetów Bandery i banderyzmu.

 23. Lilu Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 13:32

  Woatrowyczu… Donbas fju, Lugansk fju, Krym fju … Idżcie dalej tą drogą, a poznacie „przyjaciól” z Niemiec i „sojuszników” z Francji ale wtedy będzie już za późno na przrprosiny w Warszawie. Głupota zaboli.

 24. Tomasz Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 14:14

  Ciekawe, że nie zastanawia p. Wiatrowycza dlaczego tylu Ukraińców mieszka i pracuje w Polsce? Może jednak RP nie jest aż takim outsiderem?

 25. księciunio Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 16:08

  No i proszę panie Kaczyński do czegoś to doprowadził że niejaki Wiatrowicz wyciera sobie gębę Polską.

 26. Cgauis Odpowiedz

  15 listopada 2017 w 18:30

  Proponuję zostawić ją samej sobie. Niech gnije.

 27. Polak z Białorusi Odpowiedz

  16 listopada 2017 w 04:54

  ” Polska uważana jest w UE za agresywnego outsidera, który destabilizuje sytuację. „Wiatrowycz…A ni dodać ani ująć. Wysnowa-po co słuchać durnia? Po co tę gadaninę obsmoktywać?

 28. janek z rudego Odpowiedz

  16 listopada 2017 w 14:13

  Wiatrowycz 200 lat historii Cię nic nie nauczyło chcesz budować Ukrainę z Niemcami i Francją jedno pstryknięcie palców Putlerka i Macron z Merkelową oddaali Krym i Donbas a oddadzą całą Ukrainę. Nieuku

  • Ula Odpowiedz

   16 listopada 2017 w 21:33

   Jakie 200 lat historii?? Przed dwustu laty jeszcze nawet Niemcy i Austriacy nie wiedzieli, że będą Ukrainę wymyślać

  • observer48 Odpowiedz

   17 listopada 2017 w 02:53

   Dokładnie!

 29. mich Odpowiedz

  16 listopada 2017 w 18:58

  wincyj ukrainców w polsce wincyj i wspierania ich interesów

 30. Kaczor Odpowiedz

  19 listopada 2017 w 08:08

  Ten ukraiński „orzeł” nie odstaje poziomem umysłowym od starych banderowców. Stawia na Niemców i Francuzów, którzy są wielkimi przyjaciółmi Rosji. Oby tak dalej. Reagując na jego teorie my powinniśmy dogadać się w sprawie Ukrainy z Rosją. Prędzej rozpadnie się Ukraina niż Rosja. Gdyby odejdzie Putin powinniśmy wrócić do pomysłu sojuszu z Rosją.

 31. rafał Odpowiedz

  19 listopada 2017 w 16:56

  Po ryju widać że to banderowiec . Ciekawe tylko czy niemcy i francja im pomoże he he he usmiać ise mozna

 32. rafał Odpowiedz

  19 listopada 2017 w 16:56

  Zakazac wszystkim banderowcom zakazu wjazdu do Polski i nie pomagac tej swołoczy banderowskiej !!!!!!!!!!

 33. rafał Odpowiedz

  19 listopada 2017 w 16:58

  Prawda jest taka że bez Polski i jej poparcia ta Ukraina nie przetrwa długo juz wczesniej Putin by ją zajął żeby Polska nie wstawiła sie za nią na zachodzie a dzis tak się odwdzieczaja !!

 34. Jędrula Odpowiedz

  3 marca 2018 w 02:04

  Polski kryminalista niejaki Bandera Stepan, ukraińskim bohaterem narodowym! Cóż dodać??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *