• Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Region Bałtyku
  • Azja i Zakaukazie
  • Na Świecie
  • Historia i Wspomnienia
  • Kultura
  • Podróże po Kresach
  • Wyszukiwarka Kresowa
  • Kalendarium Kresów
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • Polacy na Wschodzie
  • Biblioteka Kresowa
  • Kuchnia Kresowa
Kresy24.pl
  • 23 cze 2026
  • Gazety i Czasopisma Kresowe
    • Archiwum Dziennika Kijowskiego
    • Archiwum Gazety Polskiej Bukowiny
    • Archiwum Głosu Polonii
    • Archiwum Głosu znad Niemna
    • Archiwum Kuriera Galicyjskiego
    • Archiwum Kwartalnika Echa Polesia
    • Archiwum Kwartalnika Krynica
    • Archiwum Magazynu Polskiego
    • Archiwum Monitora Wołyńskiego
    • Archiwum Mozaiki Berdyczowskiej
    • Archiwum pisma Nasze Drogi
    • Archiwum pisma Polacy Donbasu
    • Archiwum pisma Polonia Charkowa
    • Archiwum pisma Wołanie z Wołynia
    • Archiwum Polak na Łotwie
    • Archiwum Polaka Małego
    • Archiwum Polaka w Niemczech
    • Archiwum Słowa Polskiego
    • Archiwum Słowa Życia
    • Archiwum Tęczy Żytomierszczyzny
Kresy24.pl
  • Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Region Bałtyku
  • Azja i Zakaukazie
  • Na Świecie
  • Historia i Wspomnienia
  • Kultura
  • Podróże po Kresach
  • Wyszukiwarka Kresowa
  • Kalendarium Kresów
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • Polacy na Wschodzie
  • Biblioteka Kresowa
  • Kuchnia Kresowa
Home
SUPERNEWS

W Syrii rozbił się rosyjski śmigłowiec (AKTUALIZACJA)

08 maj 2018

 

W Syrii rozbił się rosyjski śmigłowiec Ka-52, obaj piloci zginęli na miejscu, informuje agencja RIA Novosti powołując się na Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej. 

Ministerstwo poinformowało, że śmigłowiec szturmowy Ka-52  “Aligator” odbywał regularny lot nad wschodnimi regionami Syrii.

Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana, ale według wstępnych ocen ministerstwa, nie było to strącenia, ale usterka techniczna. Grupa skierowana na miejsce upadku maszyny odnalazła szczątki dwuosobowego śmigłowca oraz zidentyfikowała ciała obu lotników. Przetransportowano je do wykorzystywanej przez rosyjskie lotnictwo bazy w Hmejmim/Chmejmim.

Ka-52 ‘Alligator’ został opracowany na początku lat 90-tych. Jest przeznaczony do niszczenia opancerzonych i niepancerzowych celów powietrznych i naziemnych oraz jednostek wsparcia ogniowego.]

3 maja w Syrii po starcie z lotniska Hmejmim ozbił się rosyjski myśliwiec Su-30SM. Obaj piloci zginęli.

AKTUALIZACJA:

Portal kommersant.ru twierdzi, że według ich informacji maszyna została zestrzelona z ziemi przed islamistów operujących w tym rejonie z użyciem ręcznej wyrzutni pocisków przeciwlotniczych.

Kresy24.pl/kommersant.ru/ba/MaH

 

< Idź pod prąd Zobacz inny >
Ważne? Ciekawe? Podaj dalej:

Nie przegap w tym temacie:

Rebelianci coraz bliżej rosyjskiej bazy! Koniec bombardowań?Rebelianci coraz bliżej rosyjskiej bazy! Koniec bombardowań? Chłopcy, którzy odpłynęli… Rosyjska flota ucieka z Syrii!Chłopcy, którzy odpłynęli… Rosyjska flota ucieka z Syrii! K24“Rosa śmierci” zacznie zabijać? Co kryją setki kontenerów zatopionych u brzegów Krymu?
  • Tagi
  • bazy wojskowe
  • lotnictwo
  • RIA Novosti
  • samoloty
  • śmigłowce
  • sprzęt wojskowy
  • Syria
  • szturm
  • transport
  • uzbrojenie
  • wojna
  • wojna w Syrii

2 komentarzy

  1. Cichociemny
    8 maja 2018 o 12:00 Odpowiedz

    Rosyjskie ministerstwo obrony nie jest źródłem wiarygodnym, ponieważ prowadzi wojnę informacyjną czyli kłamie, kłamie kłamie…

    W ten sam czas rosyjski dziennik „Kommiersant” powołując się na informację ze swoich źródeł w rosyjskim MON twierdzi, że śmigłowiec Ałligator został zestrzelony przez rebeliantów podczas patrolowania wschodnich terytoriów Syrii.

    Polecam!

    https://www.kommersant.ru/doc/3623182

    Kilka dni temu rosyjski myśliwiec Su-30CM rozbił się u wybrzeży Syrii. Zginęło dwóch pilotów. Maszyna wpadła do Morza Śródziemnego po starcie z bazy Hmejmim w Syrii – podaje agencja Interfax powołując się na ministerstwo obrony FR.

    Przypomnijmy, na początku marca w katastrofie lotniczej zginęły 39 osób, w tym 27 oficerów i generał. Przy podejściu do lądowania w rosyjskiej bazie lotniczej w Chmejmim w Syrii rozbił się samolot transportowy An-26. Informację o katastrofie potwierdziło ministerstwo obrony Rosji. Zginęły 39 osób, rosyjskie żołnierze i oficerowie, w tym generał, – poinformował przedstawiciel Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej w trakcie komunikacji z prasą.

    „W wyniku tragedii zginęło 27 oficerów, w tym jeden w randze generała majora, a także chorąży i żołnierzy służby kontraktowej” – zaznaczył.

    Rosjanie ponieśli największe straty po tym, jak Putin powiedział, że Rosja kończy operację wojskową w Syrii. Właśnie po tym czasie rosyjska armia i najemnicy doświadczyli serii miażdżących porażek i strat.

    15 lutego piętnaście rosyjskich najemników zginęło podczas eksplozji w magazynie amunicji – informuje The Guardian powołując się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

    7 lutego 2018 r. koalicja kierowana przez Stany Zjednoczone zadała cios rosyjskim najemnikom w Syrii. Starcie z Amerykanami zakończyło się druzgocącą klęską Rosjan. Według nowych danych zginęło ponad 215 Rosjan. Jednostkę rosyskich najemników „Wagner” praktycznie zniszczono. Później informacja o likwidacji kilkuset rosyjskich najemników w Syrii została potwierdzona przez Departament Stanu USA, prezydenta USA Donalda Trumpa, amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo i kilku generałów armii amerykańskiej.

    3 lutego, kilka dni przed miażdżącą kleską wagnerowców, w niebie nad Syrią zestrzelono najnowszy rosyjski samolot szturmowy Su-25SM (Frogfoot) o wartości około 50 milionów dolarów. Pilot został schwytany i zabity przez antyasadowskie syryjskie siły opozycyjne.

    Na początku stycznia 2017 r. antyasadowskie siły zniszczyli 7 rosyjskich samolotów, zwłaszcza cztery samoloty bombowe Su-24, dwa myśliwce Su-35S i transportowy An-72 zostały zniszczone w wyniku ataku artyleryjskiego syryjskich bojowników na rosyjską bazę lotniczą Chmejmim.

  2. observer48
    8 maja 2018 o 10:27 Odpowiedz

    Kacapia się sypie. Po ostatnim obcięciu przez Putlerreich wydatków na zbrojenia o 20%, wypadków takich będzie coraz więcej. Armia musi być odpowiednio dofinansowana, aby spełniała swoją rolę. Jest to dobry znak tak dla NATO, jak dla walczącej ze skrytą kacapską inwazją Ukrainy. Donbas, Krym, Syria, niskie ceny surowców energetycznych, znaczne zwiększenie państw członkowskich NATO na obronność i zachodnie, głównie amerykańskie sankcje przyspieszają kolejne bankructwo i dezintegrację faszystowskiej Federacji RoSSyjskiej. Fuhrer Putler jest najlepszym sojusznikiem NATO, ale chyba jeszcze o tym nie wie. 🙂

Dodaj swój komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Uwaga! Komentarze naruszające prawo będą usuwane, a dane autorów - przekazywane organom ścigania.

Najnowsze wiadomości
Polacy na Wołyniu? "Tam zginęli obywatele ZSRR!"

Polacy na Wołyniu? "Tam zginęli obywatele ZSRR!"

Powiedz: pa, pa swoim pieniądzom. A potem zgiń

Powiedz: pa, pa swoim pieniądzom. A potem zgiń

Mocny cios w technologiczne klejnoty! (WIDEO)

Mocny cios w technologiczne klejnoty! (WIDEO)

Ministerstwo ogłosiło „zamknięcie sezonu plażowego”. Do końca wakacji!

Ministerstwo ogłosiło „zamknięcie sezonu plażowego”. Do końca wakacji!

„Taki drobny spór”. Zełenski zaprasza Nawrockiego na Ukrainę, ale stawia warunek!

„Taki drobny spór”. Zełenski zaprasza Nawrockiego na Ukrainę, ale stawia warunek!

Ukraińcy mają listę „500 celów” na Białorusi 

Ukraińcy mają listę „500 celów” na Białorusi 

Polityczne trzęsienie ziemi w Londynie

Polityczne trzęsienie ziemi w Londynie

Ukraina rozpoczęła systematyczne odcinanie Krymu od Rosji

Ukraina rozpoczęła systematyczne odcinanie Krymu od Rosji

Drony nacierają na Moskwę. Atak za atakiem

Drony nacierają na Moskwę. Atak za atakiem

Stres w Mińsku rośnie. Stawką wejście Białorusi do wojny

Stres w Mińsku rośnie. Stawką wejście Białorusi do wojny

Projekt finansowany ze środków MSZ
Zmień ustawienia cookies
© Kresy24.pl 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.  Kontakt | Polityka prywatności
Produkcja: Fundacja Wolność i Demokracja