W Ossowie powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej

8 czerwca 2017

W czwartek odbyło się spotkanie wiceministra obrony Michała Dworczyka z samorządowcami z Wołomina. Ustalono, że do końca czerwca zostanie podpisany list intencyjny w sprawie budowy obiektu upamiętniającego zwycięską wojnę z bolszewikami w 1920 roku.

Bitwy Warszawskiej będzie filią Wojska Polskiego. Prace przygotowawcze, budowa oraz ekspozycja zostaną sfinansowane przez . Uczestnicy spotkania zadeklarowali, że do końca czerwca podpiszą list intencyjny, w którym określone będą założenia, harmonogram oraz zadania przy realizacji projektu (WIĘCEJ). Czytaj również nasz art. z 2015r. „Czas na Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku!”. Polecamy też fanpage Ossów 1920.Wrota Bitwy Warszawskiej.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi W Ossowie powstanie Muzeum Bitwy Warszawskiej

 1. gegroza Odpowiedz

  8 czerwca 2017 w 20:12

  Czas najwyższy !

 2. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  8 czerwca 2017 w 21:30

  bardzo dobrze! nareszcie coś drgneło, wcześniej stawiano w kolejną rocznicę tej bitwy, pomnik armi czerwonej…wtedy był sygnał do moskwy kogo wspierać, teraz sygnał do własnego społeczeństwa, że nawiązujemy nie do prlu i pezetperowskich elit, a do II Rzeczpospolitej…czyżby Polska wygrywała ze strażnikami nadwiślańskiego kraju???
  zobaczymy co na to system…

 3. black flag Odpowiedz

  9 czerwca 2017 w 01:51

  ,,, czemu dopiero teraz ? te rzady poprzednie to nie byly polskie ? ta data wojny polsko- bolszewickiej jest nie tylko wazna dla Polski ale calej jewropy ,, gdyby nie Polacy to terroc kacapow by siegal do Atlantyku ,, dzicz ruska nigdy nie zapomniala tej kleski z zolnierzem polskim , 20 lat pozniej wymordowali setki tysiecy cywilow i zolnierzy polskich ,Polacy powinni wracac do historii i tradycji IRP i IIRP bo to bylo cos i mozna sie chwalic a wymazac z historii Polski czas komuny jak sie da ,,,

 4. wilczek lech Odpowiedz

  12 czerwca 2017 w 22:01

  OK, ale czy na polach pod Ossowem zostanie zlikwidowany „pomnik hańby” niejakiego komorowskiego, który występując w charakterze „prezydęta” Polski nakazał zbudować pomnik „ku czci 22 żołdaków armii czerwonej” najeżdżającej Polskę w roku 1920?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *