Uważają, że służą Polsce. Proszą „braci Ukraińców o wybaczenie krzywd zadanych polskimi rękami”

7 lipca 2016

Warszawa, 01.05.2014. Wystπpienie prezydenta Bronis≥awa Komorowskiego (2L) oraz by≥ych prezydentÛw Aleksandra Kwaúniewskiego (3L) i Lecha Wa≥Ísy (L) przed koncertem w Amfiteatrze podczas Pikniku Europejskiego, zorganizowanego w warszawskich £azienkach 1 bm. z okazji 10. rocznicy przystπpienia Polski do Unii Europejskiej. (cat) PAP/Jacek Turczyk ***ZdjÍcie do depeszy PAP pt. Prezydent na Pikniku Europejskim: Polska w UE - wydarzenie na skalÍ tysiπclecia***

Pod listem „do Braci Ukraińców” widnieją podpisy byłych prezydentów – Wałęsy, Kwaśniewskiego i Komorowskiego oraz polityków – głównie Platformy Obywatelskiej, KOD, Nowoczesnej – a także popierających ich działaczy oraz dziennikarzy.

Tu można zapoznać się z treścią listu.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

33 odpowiedzi Uważają, że służą Polsce. Proszą „braci Ukraińców o wybaczenie krzywd zadanych polskimi rękami”

 1. Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 11:06

  Poparcie o wartości ujemnej.

 2. Michał Mieczysław Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 11:15

  Chrześcijańskie wybaczenie? Przesłanie Jana Pawła II specjalnie dla mieszkańców Przemyśla wskazujące na ważność chrześcijańskiej tożsamości?

  To wszystko NIC. Ważne są tylko kremlowskie brednie moczarowców i zdrajców z batalionów pościgowych NKVD, one są jak miód dla polskiej duszy…

  • Paweł Bohdanowicz Odpowiedz

   7 lipca 2016 w 11:48

   Przywołanie tu Moczara jest trafne.

   Kto bliżej pozna temat, kto bliżej przyjrzy się sowieckiej, rosyjskiej i komunistyczno-polskiej specpropagandzie, ten z łatwością zauważy, że „historiotwórstwo” AL/GL jest bliźniaczo podobne do historiotwórstwa wołyńskiego. Te same metody i bardzo podobni ludzie.

   Kim był Edward Prus? 13-letni „obrońca Polaków” na Wołyniu. To tylko jeden z wielu przykładów…

   • Ula

    7 lipca 2016 w 13:44

    Masz racje a OUN UPA to „dzielni wojownicy”, walczacy w 43 roku w wojnie polsko ukrainskiej. I oczywiscie kwiatami i dobrym slowem, bo przeciez to bardzo mili ludzie byli.

    A dzisiejsi Ukraincy sa nadal wrazliwi, i prosza pokornie Polakow o nie demonizowanie OUN/UPA, bo przeciez ich wrazliwe dusze cierpia widzac co ich dzielni bohaterowie narodowi musieli z Polskami robic, zeby wyzwolic?? Ukraine.

  • Pafnucy Odpowiedz

   7 lipca 2016 w 15:19

   Żeby komuś przebaczyć to ten ktoś powinien okazać najpierw skruchę i żałować swoich czynów. Banderowiec powołujący się na chrześcijańskie miłosierdzie. Żart.

   • Michał Mieczysław

    7 lipca 2016 w 16:59

    Może tak jest w moskiewskiej wersji chrześcijaństwa, ale w Bibli na której sie opieram nie ma podobnych roszczeniowych bredni, użytecznych tylko dla moskala i szatana.

   • Pafnucy

    7 lipca 2016 w 23:37

    Do Michał Mieczysław: to zacznij tę Biblię czytać ze zrozumieniem. Banderowcy jak szli mordować dzieci dostawali błogosławieństwo od popów. Narzędzia zbrodni były przez tych popów święcone. Wszystko w atmosferze religijności i też w oparciu o Biblię. Jak tak opierasz się na Biblii jak te banderowskie ścierwo to się nie dziwię że nie rozumiesz istoty przebaczenia. Jak czytam twoje komentarze to widzę że nie tylko tego nie rozumiesz banderowcu. Zresztą, czego można wymagać od ukraińca z mentalnością Tatara.

 3. Luki Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 11:25

  Ku… Do czegoż to dochodzi…ukraincy plują nam w twarz nazywają wołyn wojną polsko ukrainską,, a ci im sie kajają… Porażka jedna wielka…

  • Piotr Odpowiedz

   7 lipca 2016 w 13:31

   Dlatego nigdy więcej nie powinniśmy pozwolić na dojście tych …. do rządu. Dość już szkód narobili i wstydu Polsce i Polakom.

 4. Luki Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 11:29

  WSTYD! PRZPDRASZAJĄ ZA WYMORDOWANIE 200 tys POLAKÓW,!

 5. Wołyń1943 Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 11:42

  Za rok, akurat na 11 lipca, pozostający przy życiu upowcy otrzymają od polskiego rządu emerytury wojenne z wyrównaniem za 74 lata! Pisowski Sejm przegłosuje to o 3.30, a prezydent Duda podpisze o 4.45. Dzień później prezydent Ukrainy wyrazi na to zgodę.

  • Piotr Odpowiedz

   7 lipca 2016 w 13:29

   Idź się leczyć człowieczku. Może nie jest za późno,
   a jeśli już to robisz, poproś lekarza prowadzącego o zmianę leków,
   bo te już nie działają.

   • Ula

    7 lipca 2016 w 13:40

    A moze Ty poprosisz swojego o cos co rozszerzy horyzonty poza podawana w TVP i TVN papke?

 6. Jan Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 12:02

  Jacy Polacy – każdy z nich ma 70% krwi nacji „starszych braci w wierze” a ta jak wiadomo z miejscowymi się nieasymiluje.Nawet ich braciom tylko raz manna leciała z nieba – a tym przez ostatnie 25 lat wiec proszę się nie dziwic ze popra każdego który z now może trochę „manny” sypnąć.

  • SyøTroll Odpowiedz

   7 lipca 2016 w 12:48

   tak się dziwnie składa, że ci co są przeciw „starszym braciom w wierze”, mieli na ogól im za zła że po pierwsze nie asymilowali się (sztandarowi syjoniści) a po drugie że się asymilowali (Żydokomuna, Giedroyczyzna, żydokatolicyzm), a przede wszystkim że w ogóle żyli w Polsce. Ano żyli. Ci co pozostali, w większości „jedynie mają korzenie”, jak elyta na Ukrainie.

 7. tagore Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 12:39

  Ogromna większość podpisanych pod tym listem służyła ,ale nie Polsce. Za dużo tam TW i legitymacji partyjnych.

 8. Piotr Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 13:27

  Im się tylko wydaje ,że służyli, służą Polsce.
  Za „zasługi”, które jej wyrządzili, Piłsudski, (gdyby żył)
  wysłałby ich na wczasy do Berezy Kartuskiej.

  • SyøTroll Odpowiedz

   7 lipca 2016 w 15:56

   Piłsudski gdyby żył, to do Berezy wysłał by niestety sporą część obecnych „elyt”, na pewno wszystkich „proeuropejskich” ale również „proukraińskich”, świadomie „proamerykańskich” i świadomie „prorosyjskich”, jak również zwykłych kretynów, ale tylko tych wpływowych. Co nieco czytałem kto i za co tam trafił.

   • Kaz

    7 lipca 2016 w 20:21

    Ja też czytałem ,co nie co i uważam ,że miał rację.
    Obecnie dla dobra Polski tez powinno się powsadzać przede wszystkim komunistów, lewaków, postkomuchów, popaprańców, zakodowanych i zmienionych.
    Dopiero wtedy można by budować Polskę silną i niezależną.

   • SyøTroll

    8 lipca 2016 w 11:43

    @Kaz
    Ograniczona suwerenność pozostaje zależnością, niezależnie od tego czy została ona narzucona (tak jak za PRL-u), czy wybrana przez naród – jako zależność od UE czy NATO, za III/IV RP.
    To co proponujesz to powrót do sprawdzonego totalitaryzmu, jakie może i były modne w latach trzydziestych, czterdziestych, gdzieniegdzie dłużej, ale obecnie jest tworzony jedynie za południowo-wschodnią granicą RP. Z resztą to nic dziwnego, wobec idealizacji II RP, zwłaszcza tej pomajowej.
    Tylko pamiętaj, albo demokratyczna (według „europejskich” standardów) i niezbyt silna, albo totalitarna i silniejsza Rzeczypospolita. Pytanie, co uważasz za lepsze dla Polski ?

 9. grzego Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 14:11

  Ja sobie nie zycze posrednictwa, w przepraszaniu banderowcow za okrutne wymordowanie 2oo tys. moich Rodakow.Nie zycze sobie posrednictwa kapusi,klamcow i aferalow.Wam kury szczac prowadzac, a nie polityke uprawiac.

 10. Japa Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 14:20

  Głupi , po trzykroć głupi. Kto z nich zna od podszewki Ukrainę. Nie chodzi o ziemie na wschód od Zbrucza. Chodzi o UPAinę. To gniazdo szerszeni. To mentalne dno. Urodzeni szubrawcy. Polskę mają niżej pleców. Kretyni, to nie kwestia wybaczenia. To kwestia pracy od podstaw dla dwóch, trzech pokoleń. Juszczenko obudził demony poprzez indoktrynacje. Teraz zbiera owoce neofaszyzm i neobanderyzm , wypaczona forma faszyzmu. Niemcy od zawsze finansowali i inspirowali nacjonalizm UPAiński i robią to teraz. To szach na wschodniej granicy Polski. Ruch bezwizowy staje się faktem. To mamy w Polsce lata 90-te. Mafijne struktury z UPAiny nadchodzą. Tyle, ze teraz podparte zabójczą ideologią.

  • Michał Mieczysław Odpowiedz

   7 lipca 2016 w 16:57

   Brednie kremlowskiej propagandy,

   statystycznie Polacy obok Białorusinów są najbardziej lubianym narodem na Ukrainie.

   • :(

    7 lipca 2016 w 19:29

    http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/polacy-dotkliwie-pobici-na-granicy-z-ukraina

   • Pafnucy

    7 lipca 2016 w 23:52

    Ja mam mózg a ty nie to statystycznie obaj jesteśmy półgłówkami. Jak nas lubią to każdy kto ma oczy widzi. Jak lachy dają pieniądze i robią tak jak UPAina chce to lachy cudowne i lubiane. Jak lachy zrobią coś co jest w polskim interesie a niekoniecznie ukraińskim to od razu „smert lachom”. Obudź się ukraińcu. Nie będzie żadnej przyjaźni polsko banderowskiej. Choć byś nie wiem jak pudrował banderowskie dziwki i w jaki strój ich nie ubierał to i tak z nich dam nie zrobisz.

 11. Sierioża Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 18:40

  Nie „brać” a k*rwa ich mać UPAdlinska

 12. Kaz Odpowiedz

  7 lipca 2016 w 20:29

  Rosja i jej przydupasy zrobią wszystko, żeby skłócić nas z sąsiednią Ukrainą. Boją się naszego pojednania i utworzenia międzymorza.
  Dla dobra Polski oby im się to nie udało.
  Ukraina powinna sobie sama dać radę z odradzającym się nacjonalizmem, banderowszyzną, a Polska powinna zdecydowanie dawać im do zrozumienia, że zgody na czczenie katów Polaków ze strony naszej nigdy nie będzie.
  Nasi bracia, Ukraińcy, niech gdzie indziej szukają sobie idoli,
  bo czcząc banderowców,ounowców pozbywają się ważnego sojusznika, jakim jest Polska w ich walce z ruskim imperializmem.

  • Pafnucy Odpowiedz

   8 lipca 2016 w 00:04

   Rosja nie ma co skłócać bo nie było żadnej zgody. Nie ma i nie będzie zgody na kult nazistowskich ukraińskich kolaborantów i morderców. Jak ukraina daje sobie radę z odradzającym się nazizmem ukraińskim możesz poczytać nawet w wyborczej. Dziś o tym pisali. Kolejna ulica bandery a w dalszej perspektywie szuchewycza w Kijowie. Będzie nawet skrzyżowanie ulicy bandery z ulicą Świętego Jana Pawła II. Dalej śnij o międzymorzu. Chore idee tworzenia sojuszy z ludźmi którzy uważają morderców Polaków za bohaterów to jakieś kompletne nieporozumienie.

 13. MiraS Odpowiedz

  8 lipca 2016 w 10:23

  3 wrzody na dupie biednego kraju.

 14. Putler faszysta Odpowiedz

  8 lipca 2016 w 22:42

  Pożyteczni idioci

 15. RAB1621 Odpowiedz

  9 lipca 2016 w 08:33

  To nie sa Polacy!!! Niestety to ludzie polsko – jezyczni przepraszaja za rzez wolynska z jakiej racji,nie maja prawa.Prezydent olo stolzman?

 16. JURIJ RUSKI BANDYTA Odpowiedz

  10 lipca 2016 w 14:47

  TRZY ŚMIERDZĄCE TRUCHŁA TERAZ BĘDĄ ŻREĆ SIĘ SAMI Z SOBĄ O SWOJĄ DEFINICJĘ „POLSKI”, PUŁAPKĘ, KTÓRA ZASTAWILI NA NARÓD A SAMI W NIĄ WPADLI JAK ZAWSZONE SZCZURY… })

 17. Ania Odpowiedz

  11 lipca 2016 w 20:37

  Komorowski to chyba cierpi na syndrom sztokholmski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *