• ARCHIWUM KRESOWE
  • PODRÓŻE PO KRESACH
  • BIBLIOTEKA KRESOWA
  • KUCHNIA KRESOWA
  • Niepodległość
  • KALENDARIUM
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • POLACY NA WSCHODZIE
  • HISTORIA I WSPOMNIENIA
  • WYSZUKIWARKA KRESOWA
  • GAZETY KRESOWE
    • Archiwum “Magazynu Polskiego”
    • Archiwum “Głosu znad Niemna”
    • Archiwum “Echa Polesia”
    • Archiwum “Polaka na Łotwie”
    • Archiwum “Kuriera Galicyjskiego”
    • Archiwum “Słowa Polskiego”
    • Archiwum “Monitora Wołyńskiego”
    • Archiwum “Głosu Polonii”
    • Archiwum “Polonii Charkowa”
    • Archiwum “Dziennika Kijowskiego”
    • Archiwum “Krynicy”
    • Archiwum “Gazety Polskiej Bukowiny”
    • Archiwum “Wołanie z Wołynia”
    • Archiwum “Naszych Dróg”
    • Archiwum “Tęczy Żytomierszczyzny”
    • Archiwum “Lwowskich Spotkań”
    • Archiwum “Polaków Donbasu”
    • Archiwum “Mozaiki Berdyczowskiej”
    • Archiwum “Słowa Życia”
  • TV Kresy24.pl
Kresy24.pl – Wschodnia Gazeta Codzienna
  • 19 Sty 2021
  • Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Azja i Zakaukazie
  • Region Bałtyku
  • Trójmorze
  • русский
  • yкраїнська
Kresy24.pl - Wschodnia Gazeta Codzienna
  • ARCHIWUM KRESOWE
  • PODRÓŻE PO KRESACH
  • BIBLIOTEKA KRESOWA
  • KUCHNIA KRESOWA
  • Niepodległość
  • KALENDARIUM
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • POLACY NA WSCHODZIE
  • HISTORIA I WSPOMNIENIA
  • WYSZUKIWARKA KRESOWA
  • GAZETY KRESOWE
    • Archiwum “Magazynu Polskiego”
    • Archiwum “Głosu znad Niemna”
    • Archiwum “Echa Polesia”
    • Archiwum “Polaka na Łotwie”
    • Archiwum “Kuriera Galicyjskiego”
    • Archiwum “Słowa Polskiego”
    • Archiwum “Monitora Wołyńskiego”
    • Archiwum “Głosu Polonii”
    • Archiwum “Polonii Charkowa”
    • Archiwum “Dziennika Kijowskiego”
    • Archiwum “Krynicy”
    • Archiwum “Gazety Polskiej Bukowiny”
    • Archiwum “Wołanie z Wołynia”
    • Archiwum “Naszych Dróg”
    • Archiwum “Tęczy Żytomierszczyzny”
    • Archiwum “Lwowskich Spotkań”
    • Archiwum “Polaków Donbasu”
    • Archiwum “Mozaiki Berdyczowskiej”
    • Archiwum “Słowa Życia”
  • TV Kresy24.pl
Home
Ukraina

Ukraińskie uderzenie na Szyrokino! Batalion separatystów rozbity, sztab zniszczony

26 Mar 2015 SUPERNEWS, Ukraina 30 comments

czolg_Szyrokino

Ukraiński pułk “Azow” przeprowadził udaną ofensywę w rejonie miejscowości Szyrokino, na wschód od Mariupola. Batalion separatystów “Striełkowcy” został całkowicie rozbity, jego sztab zniszczony. Spalono też co najmniej jeden rosyjski czołg.

Szyrokino zostało całkowicie odbite z rąk separatystów – donosi na Facebooku z pierwszej linii walk przedstawiciel pułku “Azow” Andriej Dzyndzia. Według niego, cały batalion separatystów został “praktycznie unicestwiony” wraz z jego sztabem. Wściekły dowódca tego batalionu o pseudonimie “Bokser” oskarżył Rosjan o zdradę.


Jednocześnie nad pobliskim Mariupolem armia ukraińska odnotowała przelot aż 7-miu rosyjskich dronów. Poinformował o tym rzecznik ukraińskiego sztabu Andriej Łysenko. Niewykluczone, że Rosjanie robią zwiad i namierzają cele przed kontruderzeniem w odpowiedzi na ukraińskie zwycięstwo pod Szyrokino.

Wcześniej ukraiński batalion “Donbas” i dowództwo Prawego Sektora informowały, że koło Szyrokino zniszczono także dwie grupy dywersyjne rosyjskiego Specnazu. Według portalu Wieczernije Wiesti, obserwatorzy OBWE naliczyli 29 ciał poległych rosyjskich żołnierzy.


W trakcie walk ukraiński snajper przestrzelił też koło samochodu, którym jechała propagandowa ekipa rosyjskiej telewizji. W wyniku tego pędzące auto uderzyło w drzewo. Jednak tylko kierowca został ranny – podaje 5-tv.ru.

Co ciekawe, obecne gwałtowne walki pod Szyrokino wybuchły wkrótce potem jak misja obserwacyjna OBWE w tym rejonie “odnotowała z zadowoleniem przerwanie walk wokół tej miejscowości”.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Powiązane wiadomości:

Brak powiązanych wiadomości

Tagi: armia ukraińska czołgi Mariupol misja obserwacyjna OBWE separatyści Szyrokino
  • Tags
  • armia ukraińska
  • czołgi
  • Mariupol
  • misja obserwacyjna
  • OBWE
  • separatyści
  • Szyrokino

30 komentarzy

  1. Dajaman
    26 marca 2015 o 14:27 Odpowiedz ↓

    Niech tłuką ruskich okupantów.

  2. JURIJ RUSKI BANDYTA
    26 marca 2015 o 16:56 Odpowiedz ↓

    TRZYMAJCIE SIĘ CHŁOPAKI I RŻNIJCIE KACAPIĘ! POZDROWIENIA OD PRZYJACIÓŁ Z DNIEPROPIETROWSKA… })

  3. WOŁYNIA_NIE_ZAPOMNIMY
    26 marca 2015 o 17:15 Odpowiedz ↓

    w końcu jakiś jeden pozytywny znak o wygranej potyczce na rzecz Uk.

    www.kyiv-ukraine.eu

  4. polak
    26 marca 2015 o 17:39 Odpowiedz ↓

    kto wymyśle te brednie?

    1. JURIJ RUSKI BANDYTA
      26 marca 2015 o 17:56 Odpowiedz ↓

      KREMLOWSKI “POLAKU” TE “BREDNIE WYMYŚLA” RZECZYWISTOŚĆ – A RZECZYWISTOŚĆ TO WRÓG NR 1 KREMLOWSKICH TERRORYSTÓW… })

  5. Jan53
    26 marca 2015 o 17:41 Odpowiedz ↓

    Chcieć a moc to dwie rozne sprawy.Ukraina jeszcze w tym roku sprzedawala Rosji zamówione silniki do czolgow i rakiet.Potem ten sprzet był i jest wykorzystywany przeciw Ukraincom.Gdzie sens?Gdzie logika?Widac kasa rzadzi a nie polityka.

    1. JURIJ RUSKI BANDYTA
      26 marca 2015 o 17:57 Odpowiedz ↓

      BOLI CIĘ DOOPA KACAPSKI TRUCICIELU? BARDZO DOBRZE, MA BOLEĆ I ZABOLI JESZCZE NIERAZ… })

      1. Jan53
        26 marca 2015 o 19:03

        Skoro z ciebie taki patriota to jazda bronic banderolandi a nie wypisywać bzdury na polskich portalach.Dekownik?Jarosz bylby niezadowolony.

    2. JURIJ RUSKI BANDYTA
      27 marca 2015 o 18:11 Odpowiedz ↓

      UTŁUKŁEM JUŻ WIĘCEJ KACAPSKIEGO BYDŁA NIŻ CI SIĘ WYDAJE, JASIU Z FLKAKIEM… })

      1. Wyrocznia
        27 marca 2015 o 18:24

        Niezły ubaw… internetowy Rambo hahahahaha

  6. Polak-Węgier dwaj bratanki
    26 marca 2015 o 18:29 Odpowiedz ↓

    Macie tych swoich “braci” co niedawno uczciły Szuchewycza, jeszcze zwolennicy majdanu zapadną się pod ziemie ze wstydu. Ja się wole od Ukrów trzymać z daleka, taki fałszywy naród. A ukraiński internauta “JURIJ RUSKI BANDYTA” widzę w swoim żywiole. Prawda taka że większość Polaków ma gdzieś ten solidaryzm z Ukrami, tylko ukraińskie dzieci przesiadują całe dnie na polskich portalach manipulując opinią publiczną.

    1. Jan53
      26 marca 2015 o 19:10 Odpowiedz ↓

      Smieszny gościu.Nawet slogany w jego wydaniu zalatują sowietyzmem.

    2. ZygZag
      26 marca 2015 o 19:31 Odpowiedz ↓

      Jestem Polakiem, rocznik 61, dzieciaku, dobrze poznałem socjalizm i zarazę kacapską. poza tym doskonale znam historię swojej Ojczyzny, polski, a Ty? Jeśli jesteś Polakiem, to śmiem wątpić, bo gdybyś znał, nie byłbyś pro ruski, bo taki może być jedynie ruski troll lub nie znający Ruskich, ani historii Polski dzieciak zmanipulowany przez korwinowców. Na szczęście większość Polaków ,to nie durnie uważający Kacapów za przyjazny naród. Rusek był i jest największym wrogiem dla Polski i Polaków. Na pohybel Putlerowcom ! Na pohybel ruskim trollom !!

      1. normals
        26 marca 2015 o 20:31

        Na pohybel!!!

      2. misiek
        26 marca 2015 o 22:31

        ja ten sam rocznik:)
        znam dobrze historię. i jestem pro ruski:)
        oczywiście nie wychwalam zbrodni ruskich. ale troche racjonalności by nam polakom się przydało. przez naszą rusofobię wiele straciliśmy przez wieki. zawsze jesteśmy “mądrzejsi”. i tam gdzie możemy współpracować i osiągać zyski, to my my plujemy parterom w twarz i mamy w d… pie interes. bo choćbym miał zarobić to nie z ruskim. A potem zdziwienie że jabłuszek naszych nie chcą:) Nie chcieliśmy drugiej rury Jamalu przez gówniany światłowodzik to nagłe zdziwienie że ruski zrobili nord strem? zamiast przyjsć ze wschodu z armia anders bił sie po całym świecie z anglikami, a oni nas nawet nie zaprosili na parade zwycięstwa w Londynie, (do tej pory nas nie zapraszają:)
        Zamiast współpracować z ruskimi rzad londyński liczył na 3 wojne swiatowa. i walczył z ruskimi zamiast przyjechac i przejąć władze. Ale my nie bo my w 45 zwyciężymy z ruskimi chociaż nikt za nami już nie stał. I tak zawsze romantyzm zwycieża nad racjonalizmem przez wieki i pochłania miliony istnień ludzkich. no chyba że my jestesmy takie matoły że tego nie widzimy. 61 to dobry rocznik nie psuj mu PR-u:)

      3. Polak-Węgier dwaj bratanki
        27 marca 2015 o 00:02

        Pokaż mi w komentarzu gdzie dokładnie napisałem coś o Rosjanach? Komentarz jest o Ukraińcach i prosze mi nie wciskać do ust swoich własnych przemyśleń.

        PS: Apropo domniemanego ruskiego trola, niestety nikt mi nie płaci za komentarze a szkoda 🙁

      4. Jan53
        27 marca 2015 o 08:04

        Gdybys znal to bzdur bys nie wypisywal bo czy to Rusek czy Ukrainiec to jedna swołocz i jeżeli wzięli się za lby,to jest tylko woda na nasz mlyn.Tylko politykierów jak zwykle mamy miernych aby to dobrze rozegrać.

    3. greg
      27 marca 2015 o 14:55 Odpowiedz ↓

      buhahaha! jakoś ja też jestem Polakiem i wszyscy moi znajomi się solidaryzują z Ukrainą. Dzicz ruska powinna zostać jak najszybciej przepędzona z Ukrainy!!!

      1. Jan53
        27 marca 2015 o 20:03

        Coz.Zapewne banderolandia przypadla Panu do gustu i znajomym.Prosze poczytać o ich roszczeniach terytorialnych wobec RP.Odezwach Bandery w sprawie wyrzniecia Polakow na Kresach czy ich kolaboracja z III Rzesza oraz działania SS Galisien przy pacyfikacji polskich wsi.
        A mnie rajcuje gdy wyrzynaja się wzajemnie.Im mniej jednych i drugich tym lepiej dla nas.

  7. robi
    26 marca 2015 o 18:36 Odpowiedz ↓

    To jakaś durnota zniszczenie (ponoć) jednego czołgu i ostrzelanie smochodu z reporterami to ma być przełom w konflikcie?

    1. PutinMongoł
      26 marca 2015 o 19:35 Odpowiedz ↓

      Mylisz się trollu. Każdy Kacap posłany do piachu, każdy jeden rozbity jego czołg, sztab, to krok do zwycięstwa. Oby jak najwięcej takich informacji. Na pohybel Fiutinowcom !

    2. rene
      26 marca 2015 o 21:09 Odpowiedz ↓

      Naucz sie czytać ze zrozumieniem .

  8. Walić_ruskich_trolli!
    26 marca 2015 o 20:29 Odpowiedz ↓

    Po co produkują się ruskie trolle? Przecież już dawno zostali obnażeni z siania ruskiej propagandy na polskich portalach. Tego nie piszą Polacy, ruskie trolle, kacapy studenciki i inna swołocz opłacana rublami. Wiedząc o tym czytam te ich wypociny z ubawem, tylko ruski kacap może myśleć w takich kategoriach.

  9. Jan53
    27 marca 2015 o 09:54 Odpowiedz ↓

    @Polak-Wegier dwa bratanki: Moje wpisy dotycza ukraińskiego trolla niejakiego “Jurija bandyty”.Dlaczego pokazuja się pod Panskimi wpisami?Nie mam pojęcia?

  10. ułan kresowy
    27 marca 2015 o 12:50 Odpowiedz ↓

    Boże, My Polacy dziękujemy Tobie za Węgrów.To jedyni nasi bracia.Nie jesteśmy sami.

  11. robi
    27 marca 2015 o 15:38 Odpowiedz ↓

    Nie jestem żadnym rosyjskim trolem bo tow. miałem u siebie 40lat. Uważam tylko jeśli by wierzyć banderowskiej propagandzie to dawno by ten konflikt wygrali. A tak na marginesie za nasze krzywdy za które nie przeprosili nie życze im powodzenia.

  12. robi
    27 marca 2015 o 15:57 Odpowiedz ↓

    A tak na marginesie według co po niektórych z was wszyscy Rosjanie to ;Putinowcy’ a wszyscy Niemcy to faszyści. Zapewniam was ze Rosjanie to mili i sympatyczni ludzie a że maja taki rząd to nie ich wina.

    1. Jan53
      27 marca 2015 o 20:08 Odpowiedz ↓

      @robi:Ale to rząd rzadzi a nie “mili Rosjanie”.Byli tacy czasem mili ze zanim rozstrzelali “Polskiego Pana” to pozwolili mu zapalić – owszem nie całego,ale pare machow zdazyl zlapac reszte po “robocie” dokonczyl “mily Rosjanin”.

  13. robi
    28 marca 2015 o 08:13 Odpowiedz ↓

    Owszem ja to wszystko wiem ale nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Tak jak napisałem miałem z nimi styczność przez tyle lat i naprawdę było ok. No powiem wam z kont jestem z małej Moskwy z Legnicy.

  14. Krzysiek
    28 marca 2015 o 10:43 Odpowiedz ↓

    Czyli ta ukraińska swołycz znowu nie potrafiła dochować warunków pokoju i prowokuje walki. widać geny dziadków dają znać o sobie, oby ich wszystkich wybili, bo puki te faszystowskie bydlaki chodzą po Ukraińskiej ziemi to tam spokoju i prawa nie bezie.

Dodaj komentarz Anuluj

Najczęściej czytane
MSZ Rosji przedstawia Białystok jako część ZSRS

MSZ Rosji przedstawia Białystok jako część ZSRS

Rosyjscy turyści pobili polskiego misia

Rosyjscy turyści pobili polskiego misia

Litwa nie spełni prośby białoruskiej opozycji - w sprawie kluczowej dla kształtowania samoświadomości Białorusinów

Litwa nie spełni prośby białoruskiej opozycji - w sprawie kluczowej dla kształtowania samoświadomości Białorusinów

Wyciekły nagrania, na których słychać jak wiceszef białoruskiego MSW każe okaleczać i zabijać protestujących

Wyciekły nagrania, na których słychać jak wiceszef białoruskiego MSW każe okaleczać i zabijać protestujących

W Warszawie została odsłonięta wystawa „Upadek Imperium. Czas polsko-litewskiej współpracy”

W Warszawie została odsłonięta wystawa „Upadek Imperium. Czas polsko-litewskiej współpracy”

Ile naprawdę ludzi zmarło na Białorusi z powodu Covid-19

Ile naprawdę ludzi zmarło na Białorusi z powodu Covid-19

Rosyjskie władze na Krymie wystawiły pod młotek kolejny zakład produkcji win

Rosyjskie władze na Krymie wystawiły pod młotek kolejny zakład produkcji win

Polski biegun ciepła i Okopy Świętej Trójcy (Fragment książki Tomasza Grzywaczewskiego "Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej")

Polski biegun ciepła i Okopy Świętej Trójcy (Fragment książki Tomasza Grzywaczewskiego "Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej")

Obronić niepodległość – Wilno 1991 (NASZ FILM)

Obronić niepodległość – Wilno 1991 (NASZ FILM)

Działaczka Związku Polaków na Białorusi ukarana za parasolkę z napisem "Polska"

Działaczka Związku Polaków na Białorusi ukarana za parasolkę z napisem "Polska"

Najnowsze
19 Sty
Rosja

W środę kolejna rozprawa Nawalnego. Odpowie za rzekome obrażenie weterana Armii Czerwonej

19 Sty
Rosja

Rzecznik Putina o aresztowaniu Nawalnego: To nie ma związku z prezydentem

19 Sty
Białoruś

Aresztowany szef odziału Centrum Praw Człowieka “Wiosna” w Homlu. Zostawił list

19 Sty
Białoruś

Największy na Białorusi portal traci status medium

19 Sty
Białoruś

Działacz z Lidy skazany na 5 lat łagrów za protesty (WIDEO)

19 Sty
Azja i Zakaukazie

TASS: Parlament Armenii nie chce dyskutować na temat legalności porozumienia w sprawie Górskiego Karabachu

19 Sty
Historyczne Kalendarium Kresowe

19 stycznia w Historii Kresów

Publikacje wyrażają jedynie poglądy autora/ów i nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

© Kresy24.pl 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.  Kontakt | Polityka prywatności
Produkcja: Fundacja Wolność i Demokracja

Drogi Użytkowniku,

w związku z obowiązywaniem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) przypominamy podstawowe informacje z zakresu przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszej strony. Zamykając ten komunikat (kliknięcie w przycisk "Przejdź do serwisu") oświadczasz, że zapoznałeś się z treścią Polityki Prywatności i zgadzasz się na wskazane w wymienionym dokumencie działania.

Przejdź do serwisu