Ukraińcy, wracajcie do domu!

3 stycznia 2017

1 stycznia 2017 roku w większości parafii rzymsko-katolickich na Ukrainie podczas niedzielnych Mszy św. odczytano List Pasterski Episkopatu Ukrainy do Rodzin.

Metropolita Mieczysław oraz inni biskupi zaapelowali do Ukraińców, by wracali do miejsc zamieszkania i nie porzucali rodzin, migrując do innych krajów w celu poszukiwania materialnego dobrobytu. Temat migracji był myślą przewodnią całego posłania. Jako argumentację podano negatywne przykłady wychowywania bez rodziców, rozpadu rodzin.  Młodzież proszono, by po studiach za granicą powracała na Ukrainę.


[…] Prosimy Was, powróćcie na Ukrainę. Po skończeniu studiów wracajcie. Zawsze szukajcie, pytajcie pokornie, jaka jest wola Boża. Czy rzeczywiście Bóg chce, byście zostawili Ukrainę i swoją ziemię rodzinną? To od Was zależy, co będzie na tej ziemi, czy będziemy powtarzać słowa: „Chcieliśmy jak najlepiej, ale wyszło jak zawsze”, czy też będzie inaczej. My wiemy, że może być inaczej, bo Chrystus daje moc do innego życia. Chrystus na Was czeka, nie dajcie się złowić na wygodę i karierę; życie to coś więcej!

[…] Bardzo prosimy każdego, kto myśli o opuszczeniu swojej rodziny w celu zarobienia środków na jej utrzymanie, aby bardzo pokornie i przed Bogiem, wsłuchując się w głos swojego sumienia i w głos serc swoich bliskich, współmałżonka i dzieci, postawił sobie pytanie: jaka jest wola Boża? Czy rzeczywiście Bóg chce, abym zostawił moją rodzinę? Czy rzeczywiście to jest konieczne? Jeśli zaufacie Bogu, On będzie Wam błogosławił w Ukrainie, będzie wspierał Waszą rodzinę i pomagał żyć szczęśliwie, On jest naszym kochającym Ojcem. (WIĘCEJ)


Kresy24.pl/Słowo Polskie

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

24 odpowiedzi Ukraińcy, wracajcie do domu!

 1. Mysz Odpowiedz

  3 stycznia 2017 w 10:37

  dobrze gada ten księciucio,ukraińcy niech wracają a ukrainki niech zostaną,i rodzą nam dzieci Polaków.

 2. józef III Odpowiedz

  3 stycznia 2017 w 11:28

  Tak, tak !

 3. amtrak1971 Odpowiedz

  3 stycznia 2017 w 13:19

  ,,, bzdury , a kto bedzie robil w Polsce ? ,,, jest duzo rzeczy Polacy moga zrobic w trzymaniu ludzi ze wschodu w Polsce ,,,, od ekonomi do sluzby w wojsku ,,, , dobre wynagrodzenie i obywatelstwo po 10 latach ,,,tak robi kraj daleko od Polski

  • Zorro Odpowiedz

   3 stycznia 2017 w 14:00

   Do-kła-dnie

  • :( Odpowiedz

   3 stycznia 2017 w 14:55

   Kraj daleko od Polski może tak robić bo imigranci którzy tam pracują nie wyrzynali mieszkańców tegoż kraju . U nas sytuacja jest troszkę inna bo w większości to potomkowie rezunów , którzy wcale nie zmienili stosunku do Polaków i myślą podobnie jak bander tatusie i bander mamusie .Im więcej ich w Polsce tym większe zagrożenie powtórką z historii a także AIDS który szaleńczo szerzy się na upainie .

 4. Mysz Odpowiedz

  3 stycznia 2017 w 14:44

  legia to nie francuskie wojsko bystrzaku,tylko mięso armatnie.wiem to doskonale.

 5. wnuk rezuna Odpowiedz

  3 stycznia 2017 w 14:59

  Trochę współczuję tym wracającym „patriotom” , którym Paroszenka Gwarantuje od 1 maja 2016 , minimalną pensję na poziomie 220 zł/miesięcznie !!!!!!!..To jest materialne , a wraz z nim moralne gnojenie tego narodu , przez złodziejskie ukraińskie elity

  Minimalna pensja, minimalna emerytura i minimum egzystencji wzrosną o 6%. W ten sposób nowa minimalna pensja ma wynosić 1450 hrywien (ok. 220 zł), minimalna emerytura – 1130 hrywien(ok. 170 zł), a minimum egzystencji – 1399 hrywien (ok. 2015 zł), precyzuje BBC Ukraina.2 maj 2016

  • wer Odpowiedz

   3 stycznia 2017 w 17:09

   A i nas ile dostaną Ci co wrócą z Anglii na rękę 1850 zł A wynajęcie mieszkania co najmniej 1000 a za resztę utrzymaj rodzinę Co z tego że w przeliczeniu na dolary jest wiecej Tylko wszystko droższe u nas Sama energia ok 130 zł miesiecznie gaz i inne stale opłaty Taki raj No nie wiem Popatrzcie na swoją biedę w sąsiedztwie A nie że tam tak źle A u Nas dobrze 3 ml ludzi wyjechało za chlebem Ale doborze

   • Kapitan

    3 stycznia 2017 w 20:36

    U nas może nie ma takich warunków życia jak na zachodzie, ale w porównaniu z Ukrainą wypadamy o niebo lepiej. Od 2014 roku i wybuchu wojny w Donbasie do Polski mogło przyjechać już nawet 1,5 mln Ukraińców, którzy wypełniają lukę po Polakach, którzy wyjechali na zachód.

   • miki

    9 stycznia 2017 w 17:55

    Nie cierpię jak ktoś udaje ,że jest precyzyjny a tak fałszuje. Minimalna w Polsce 1850 netto była w ubiegłym roku-obecnie minimalna netto to 2000zł. Sam widzisz ,że to aż 9 razy więcej niż na Ukrainie. Ceny u nas za mieszkanie i energię wyższe ale za jedzenie podobne albo nawet niższe. Zresztą gdyby u nas nie b yło dużo łatwiej żyć nie przyjachałoby tu około 1,5 mln Ukraińców…….. A że nie jest jeszcze idealnie to zupełnie inna sprawa

   • miki

    9 stycznia 2017 w 17:58

    I jeszcze jedno sprostowanie. Za chlebem z Polski na 2016 rok wyjechało około 2,3 mln ludzi ,a nie 3 mln. Jeśli mamy dokładne dane korzystajmy z nich podając precyzyjnie.

 6. Mysz Odpowiedz

  3 stycznia 2017 w 18:57

  ja tam nie narzekam,a ze ty panie wer ukr i ci zle u nas to twój problem.fajna statystyka gimbusie,jak 2 kola teraz jest,ale penie byleś na ukrainie u mamy po kartofle i przegapileś .mam rodzicow na wsi,lepiej sobie zyją jak ja w lublinie.ale ty podstawiony trol jestes,coty wiesz o zyciu w Polsce.

 7. basia Odpowiedz

  3 stycznia 2017 w 21:27

  Oj coś czuję że kasa z tacy spadła i księżulo zaczął biadolić żeby owieczki (do strzyżenia) wracały.

  • Darek Odpowiedz

   6 stycznia 2017 w 18:26

   Raczej Iwan vel basia, wpis ruskim trolem czuć na kilometr.

 8. daima Odpowiedz

  4 stycznia 2017 w 08:56

  posłuchajcie upadlińcy swoich duchownych i wracajcie do siebie . Tu was nie potrzebujemy

 9. Polski Rusin/Nina Odpowiedz

  4 stycznia 2017 w 11:19

  Polski Rusin IP dzisiaj 09:43
  Ukraińcy z Wołynia i Galicji dajcie już sobie spokój z tym złodziejskim i skorumpowanym Kijowem. Ciężko pracujecie w Polsce, wysyłacie pieniądze na Ukrainę a tam je kradną kijowscy urzędnicy obsadzeni przez kolejnych oligarchów. Była już w Kijowie rewolucja pomarańczowa. Niedawno godności. Co z tego macie? Złodzieje na żołdzie Moskwy zamienili się miejscami ze złodziejami na żołdzie Waszyngtonu. Czas na referendum na Wołyniu i Galicji za przyłączeniem do Polski. Galicja i Wołyń to ruskie ziemie Królestwa Polskiego. Książęta Rusi Halicko – Wołyńskiej przekazali je testamentem Królowi Polski Kazimierzowi Wielkiemu. Polacy i Rusini żyją na tych ziemiach wspólnie od setek lat pod jednym dachem Rzeczypospolitej. Uszanujecie wolę swoich książąt. Wiedzieli co robią. Uratowali was przed Tataro – Mongolskim światem Moskwy. Wasi przodkowie połączyli cerkiew Wołynia i Galicji z Rzymem. Nie będziecie musieli już opuszczać swojej Małej Ojczyzny żeby mieć dobra pracę i godne życie. Ukraina NIGDY do UE nie wejdzie. UE dogada się z Rosją i sprzeda jej Ukrainę. Przyłączając się do Polski możecie być w UE w ciągu roku. Jak wpadniecie w łapy Moskwy to będziecie wegetować w ruskim świecie. Będziecie mieli gorzej niż reszta Ukrainy bo Rosja nienawidzi Galicji i Wołynia. Pomyślcie ile możecie zyskać na połączeniu się z Polską. Będziecie mieć swoją Ruś Halicko – Wołyńską połączoną z Polską. Wasz Król Danyło I Hałyćkyj i jego potomkowie nie mieli wątpliwości. Wy też ich nie miejcie. Polska oddycha dwoma płucami Lechickim i Ruskim. Kijów jest winien biedy Galicji i Wołynia. Przyłączajcie się do Polski póki nie jest za późno.

 10. Pafnucy Odpowiedz

  4 stycznia 2017 w 11:32

  Tu jest świetny materiał o banderowskiej awanturze na majdanie. Po co USA „u kraina” ? Dla tych naiwnych co wierzą jeszcze w jakąś „rewolucję godności”: https://www.youtube.com/watch?v=yIwZ2i2NRNk
  upaina zawdzięcza swoje „bogactwo” amerykańskim sojusznikom a nie Rosjanom.

  • Polak z Białorusi Odpowiedz

   4 stycznia 2017 w 20:09

   A Polska zawdzięcza swój spokój USA, i co? Spadaj ,trolliku….

 11. józef III Odpowiedz

  5 stycznia 2017 w 01:00

  jeżeli wypowiedzieli się biskupi rzymsko – katoliccy to skierowali swe posłanie do Polaków z Ukrainy. Nie ma Ukraińców katolików ; są prawosławni albo unici

 12. olek Odpowiedz

  6 stycznia 2017 w 18:11

  Jeden z trzech tysięcy ujawnionych przez Departament Stanu maili ze skrzynki Hillary Clinton zawiera dowody na to, że zachodnie państwa wykorzystały NATO jako narzędzie do wyeliminowania libijskiego lidera, Mu’ammara al-Kadafiego. Zabójstwo nie było spowodowane troską o bezpieczeństwo cywilów, lecz miało udaremnić próbę stworzenia wspartej złotem waluty, która mogłaby zagrozić dominacji zachodnich banków.

 13. olek Odpowiedz

  6 stycznia 2017 w 18:12

  Mail z kwietnia 2011 roku, wysłany do Hillary Clinton przez jej nieoficjalnego doradcę Sidneya Blumenthala, odkrywa drapieżne zamiary państw zachodnich. Z wiadomości możemy się dowiedzieć, że ówczesny prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, dowodził atakiem na Libię, mając w głowie 5 celów:

  1) uzyskać libijską ropę,

  2) zapewnić francuskie wpływy w regionie,

  3) poprawić swoją reputację jako prezydenta kraju,

  4) dowieść potęgi francuskich sił zbrojnych,

  5) zapobiec wpływom Kadafiego w francuskojęzycznej części Afryki.

  E-mail jasno wskazuje, że francuski atak na Libię był przemyślanym posunięciem, nastawionym na zdobycie większej władzy, a nie na humanitarną interwencję, jak zostało to przekazane opinii publicznej. Podczas gdy w mediach relacjonowano, że interwencja zachodnich wojsk jest konieczna, aby ratować ludzkie życia, prawdziwym motorem napędowym był fakt, że Kadafi próbował zapewnić swojemu krajowi ekonomiczną niezależność, co zmniejszyłoby francuskie wpływy w tej części świata.

 14. olek Odpowiedz

  6 stycznia 2017 w 18:14

  PUBLIKOWANO STYCZEŃ 3, 2017PRZEZ A303W ŚWIAT
  Prezydent Obama celowo pozwolił na powstanie ISIS – ujawnia ‚wycieknięte’ nagranie sekretarza stanu Johna Kerry

  Nas którzy obserwowaliśmy i informowaliśmy o prezydenturze Obamy od pierwszego dnia uderzał pozorny brak zainteresowania Obamy ISISem, jedną z najbardziej wściekłych, oddanych i z sukcesem działających dżihadyjskich armii na świecie. Ich dzikość zapierała dech, nawet u dżihadystów. Ich sukces był bezprecedensowy w tym stuleciu.

  W 2011 ostrzegałem o zwiększającym się zagrożeniu ISIS. Pod koniec 2011, nasza organizacja AFDI i nasi międzynarodowi partnerzy z SION wzywali do pilnego przyznawania azylu chrześcijanom i mniejszościom religijnym mordowanym w niewyobrażalnych liczbach. Ostrzegaliśmy o ludobójstwie. I dalej nic nie zrobiono.

  W oszałamiającym nowym wpisie Conservative Treehouse pokazuje zdumiewający dowód na to, że prezydent Obama był nie tylko świadom rosnącego niebezpieczeństwa ISIS, ale on na to pozwolił.

  Absolutnie oszałamiające – Wycieknięte nagranie sekretarza stanu Johna Kerry’ego ujawnia, że prezydent Obama celowo pozwolił na powstanie ISIS…

 15. wek Odpowiedz

  6 stycznia 2017 w 18:14

  PUBLIKOWANO STYCZEŃ 3, 2017PRZEZ A303W ŚWIAT
  Prezydent Obama celowo pozwolił na powstanie ISIS – ujawnia ‚wycieknięte’ nagranie sekretarza stanu Johna Kerry

  Nas którzy obserwowaliśmy i informowaliśmy o prezydenturze Obamy od pierwszego dnia uderzał pozorny brak zainteresowania Obamy ISISem, jedną z najbardziej wściekłych, oddanych i z sukcesem działających dżihadyjskich armii na świecie. Ich dzikość zapierała dech, nawet u dżihadystów. Ich sukces był bezprecedensowy w tym stuleciu.

  W 2011 ostrzegałem o zwiększającym się zagrożeniu ISIS. Pod koniec 2011, nasza organizacja AFDI i nasi międzynarodowi partnerzy z SION wzywali do pilnego przyznawania azylu chrześcijanom i mniejszościom religijnym mordowanym w niewyobrażalnych liczbach. Ostrzegaliśmy o ludobójstwie. I dalej nic nie zrobiono.

  W oszałamiającym nowym wpisie Conservative Treehouse pokazuje zdumiewający dowód na to, że prezydent Obama był nie tylko świadom rosnącego niebezpieczeństwa ISIS, ale on na to pozwolił.

  Absolutnie oszałamiające – Wycieknięte nagranie sekretarza stanu Johna Kerry’ego ujawnia, że prezydent Obama celowo pozwolił na powstanie ISIS…

 16. wek Odpowiedz

  6 stycznia 2017 w 18:16

  Są takie momenty w badaniach śledczych, kiedy szczęka opada, i poznaje się znaczenie tego co czytasz lub słuchasz. Taką okazją jest brutalne bagatelizowanie nagrania sekretarza Johna Kerry’ego. W sierpniu 2014 prezydent Obama (w beżowym garniturze) zorganizował konferencję prasową, kiedy stwierdził, że „nie miał strategii wobec ISIS”. –Video Link–

  ♦ Dwa miesiące później, w październiku 2014, Josh Earnest na konferencji prasowej oświadczył: „Nasza strategia wobec ISIS zależy od czegoś co jeszcze nie istnieje”. –Video Link–

  Ale 30 września 2016 New York Times spokojnie ujawnił wycieknięte nagranie [quietly released a leaked audio recording] ze spotkania Johna Kerry’ego z wieloma frakcjami zrzeszonymi w Syrii.

  Kiedy słucha się tego nagrania (poniżej) natychmiast staje się oczywiste co działo się kiedy Biały Dom wydał oba te oświadczenia w 2014. Ponadto dowiesz się dlaczego amerykańskie media zakopały tę historię, i jak wiąże się ona z ponad 5 latami kłopotliwej amerykańskiej polityki bliskowschodniej.

  Ten dowód w tej pojedynczej historii powinien na zawsze odebrać wszelką wiarygodność amerykańskiej polityce za prezydenta Obamy. On niszczy również wiarygodność dużej liczby dobrze znanych republikanów. To co to nagranie ujawnia jest znaczące:

  ♦ Po pierwsze, tylko zmiana reżimu, usunięcie Bashira Assada w Syrii było celem prezydenta Obamy. To potwierdza sekretarz John Kerry.

  ♦ Po drugie, żeby zrealizować ten główny cel, Biały Dom chciał widzieć powstanie ISIS zakładając, że sukces ISIS zmusi syryjskiego prezydenta Bashira Assada do zgody na warunki Obamy i ustąpienie.

  ♦ Po trzecie, żeby umożliwić realizację tych dwóch celów, Obama i Kerry celowo przekazy-wali broń dla ISIS a nawet, prawdopodobnie, zaatakowali syryjski rządowy konwój militarny by zatrzymać strategiczny atak na islamskich ekstremistów, zabijając 80 syryjskich żołnierzy. [killing 80 Syrian soldiers]

  Zatrzymaj się na moment i rozważ te 3 punkty zanim przejdziesz dalej. Bo to nagranie (poniżej), razem z pokazującym się teraz towarzyszącym mu śledztwem, ie tylko demaskuje te 3 punkty jako prawdę, ale także daje ich konkretne dowody.

  Problem w tajnej strategii Obamy/Kerry’ego stał się jasny, kiedy ISIS rósł w sile na tyle, żeby zapewnić Białemu Domowi optymizm dla planu – ale, zamiast skapitulować, Assad wtedy zwrócił się o pomoc do Rosji.

  Kiedy Rosja przyszła z pomocą Bashirowi Assadowi, syryjski rząd mógł pokonać ISIS i islamskie elementy ekstremistyczne w Syrii. Ukryty plan Obamy/Kerry’ego (jak i McCaina, Grahama, et al) uległ zachwianiu, kiedy Rosja pokonała ISIS, al-Qaeda i al-Nusra.

  Rewelacje w tym wyciekniętym nagraniu są po prostu zdumiewające. 40-minutowa dyskusja odbyła się w kuluarach Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Spotkanie odbyło się w holenderskiej misji ONZ, 22 września 2016:

  […] Prywatna rozmowa Kerry’ego była najwyraźniej z dwu tuzinami ‚syryjskich cywilów’, wszyscy z popieranych przez Amerykę wiązanych z opozycją NGO w edukacji i grupami medycznymi rzekomo pracującymi na ‚zajmowanych przez rebeliantów’ (terrorystów) terenach Syrii. [medical groups]

  To spotkanie opozycji obejmowało też ‚ratowników’, którymi mogą być jedynie ambasadorowie z Białych Hełmów [White Helmets], pseudo NGO służących jako główny PR front Waszyngtonu i Londynu w dążeniu do ‚zakazu strefy lotów’ w Syrii, i finansowanych przez US, UK, EU i inne państwa koalicyjne do dużo ponad $100 mln (do tej pory).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *