Tusk wezwany do prokuratury ws. umowy między SKW a rosyjskim FSB

13 marca 2017

Donald został wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jako świadek w śledztwie przeciwko byłym szefom Służby Kontrwywiadu Wojskowego, o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim – poinformował rzecznik warszawskiej prokuratury Michał Dziekański. 

O sprawie jako pierwszy napisał portal niezależna.pl. Z informacji prokuratury przekazanej dziennikarzom wynika, że wezwanie dla Donalda Tuska do stawienia się 15 marca w charakterze świadka zostało wysłane 1 marca 2017 r. Oznacza to, że czynności z jego udziałem były zaplanowane z dwutygodniowym wyprzedzeniem.


Wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, sprawdza okoliczności zawarcia umowy pomiędzy a rosyjskim FSB, a także jej konsekwencje. Są pierwsze zarzuty w sprawie.

„Gazeta Polska Codziennie” w grudniu 2016 roku pisała, że zarzuty przekroczenia uprawnień w celu ociągnięcia korzyści usłyszeli gen. Janusz Nosek i jego następca na stanowisku szefa SKW Piotr Pytel. między SKW i FSB miała zostać nawiązana bez zgody rządu.


 

13 marca  poinformowała, że „przedmiotem śledztwa, w toku którego pan Donald Tusk ma być przesłuchany w charakterze świadka, jest przekroczenie uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody Prezesa Rady Ministrów tj. przestępstwo z art. 231 § 1 kk. Zarzuty postawione podejrzanym w toku postępowania dotyczą zdarzeń z lat 2010 –2013.

W przypadku niestawiennictwa pana Donalda Tuska w powyższym terminie, z uwagi na konieczność przeprowadzenia dowodu z jego zeznań, wyznaczony zostanie kolejny termin przesłuchania.

Kresy24.pl za niezalezna.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Tusk wezwany do prokuratury ws. umowy między SKW a rosyjskim FSB

 1. NorthPole Odpowiedz

  14 marca 2017 w 16:11

  „W przypadku niestawiennictwa pana Donalda Tuska”.

  Moglibyście już sobie darować pseudo-formalne, a de facto wyszydzające zwroty. Nieformalnie to po prostu „Donald Tusk”, a formalnie, jak nie wiecie jak kogoś tytułować, stosujcie zasady savoir-vivre’u obowiązujące w Polsce (i nie tylko) :
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tytu%C5%82y_i_zwroty_honorowe

 2. jubus Odpowiedz

  14 marca 2017 w 22:34

  Najpierw Tusk, potem Kaczyński. Ławka dla zdrajców jest długa, dla wszystkich starczy miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *