Polski nie ma w priorytetach litewskiego Sejmu, bo… Polska jest tańsza

13 marca 2017

Na liście najważniejszych celów litewskiej  dyplomacji parlamentarnej nie ma – pomino wcześniejszych głośnych deklaracji – resetu stosunków z Polską. Za kierunki priorytetowe uznano wzmocnienie stosunków z USA i państwami Partnerstwa Wschodniego.

To, że relacje z Polską nie znalazły się na liście sześciu głównych celów litewskiej dyplomacji parlamentarnej, wiceprzewodniczący Sejmu, socjaldemokrata Gediminas Kirkilas tłumaczy mniejszymi kosztami, jakie są związane z podtrzymaniem stosunków z Polską. „Polska jest krajem unijnym, priorytet pozostaje. Jako pierwsze wymieniliśmy po prostu te kierunki, które więcej kosztują” – skomentował Kirkilas.


W najbliższym czasie przewidziano wizytę w Polsce sejmowego Komitetu ds. Europejskich. Z kolei pzewodniczący litewskiego Sejmu Viktoras Pranckietis weźmie udział w Zgromadzeniu Parlamentarnym Polski, Litwy i Ukrainy.

Kresy24.pl/zw.lt


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Polski nie ma w priorytetach litewskiego Sejmu, bo… Polska jest tańsza

 1. miki Odpowiedz

  13 marca 2017 w 14:17

  Jak będziecie oglądać migawki szczytów UE to zwróćcie proszę uwagę na zachowanie Prezydent Żmudzi. Jest ono charakterystyczne-stoi ona zawsze w pobliżu Merkel , obserwuje jej każdy gest, każdy ruch i zaraz za nią podąża. Gdyby człowiek nie wiedział jaki kraj owa osoba reprezentuje myślałby może ,że Francję czy Włochy………a to jest tylko Żmudź, kraj który na przestrzeni 2 ostatnich dekad opuściło blisko 1/3 jej obywateli. Polska ma na tę butę i ignorancję sposób i powinna z niego korzystać. Litwę należy na wszelkie spotkania, dyskusje, panele zapraszać a następnie ignorować tak jakby owych przedstawicieli tam w ogóle nie było. I w przypadku Polski to nie będzie złośliwe , będzie to jedynie odzwierciedlało faktyczne znaczenie tego wielkiego europejskiego kraju. My natomiast tam jeździmy, czas poświęcamy-ile wizyt L.Kaczyśkiego było i dostajemy czarną polewkę. Nie godzi się , trzeba się bardziej szanować.

  • Jan53 Odpowiedz

   14 marca 2017 w 15:31

   Tak,i wiecznie w tym swoim niebieskim „tużurku”.Kolor specjalnie dobrany dla niej aby była widoczna bo inaczej nikt na nia by nie zwrocil uwagi.

 2. tagore Odpowiedz

  13 marca 2017 w 14:36

  Przewidywalność litewskich polityków jest absolutna.

 3. Jarema Odpowiedz

  13 marca 2017 w 18:17

  Polacy politycy i dziennikarze ze szkoły Giedroycia zapytają, jak zwykle: co jeszcze możemy dla ciebie – Litwo zrobić?

 4. jan K. Odpowiedz

  14 marca 2017 w 11:28

  Prawidłowe podejście, po co koszty jak można tupnąć nogą, krzyknąć „do budy!” i Polska już w niej siedzi.

 5. Gumiś Odpowiedz

  14 marca 2017 w 13:26

  Nie tylko tańsza, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że daje d… za darmo.

 6. Obserwator Odpowiedz

  14 marca 2017 w 21:05

  Kolejny argument za tym, aby trasę S19 skierować do Gdańska, ew. Elbląga a nie do Kłajpedy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *