Turczynow: Podczas manewrów Zapad-2017 Rosja testowała broń jądrową (AKTUALIZACJA)

21 września 2017

Na ostatnim etapie manewrów przeprowadzonych przez siły zbrojne Państwa Związkowego Rosji i Białorusi  przećwiczono zmasowany atak jądrowy, – poinformował rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy powołując się na sekretarza rady Aleksandra Turczynowa, pisze „”.

Według rzecznika, podczas ostatniego dnia manewrów „-2017” przećwiczono zadanie zmasowanego ataku rakietowo-jądrowego. Ćwiczono je z użyciem 6 samolotów dalekiego zasięgu Tu-95MS i Tu-22MZ, które wykonywały loty nad Morzem Bałtyckim, Morzem Norweskim oraz Morzem Barentsa.


Turczynow poinformował też o ćwiczeniach wojsk rakietowych, które dokonały wystrzelenia międzykontynentalnej balistycznej RS-24 Jars z kosmodromu w obwodzie archangielskim, na cele znajdujące się na poligonie Kura na Kamczatce, oraz o innych ćwiczeniach z użyciem rakiet balistycznych.

Sekretarz RBNiO akcentował, że podobne działania Sił Zbrojnych FR świadczą o gotowości Rosji do eskalacji natężenia z Zachodem aż do rozpętania zakrojonej na szeroką skalę wojny.


Po zakończeniu ćwiczeń w ramach manewrów Zapad  2017, od 21 września zaplanowano wyprowadzenie rosyjskiego personelu wojskowego, sprzętu wojskowego i broni z poligonów  zlokalizowanych na terytorium Białorusi,  na miejsce ich stałej dyslokacji, – powiedział Turczynow. Dodał, że Ukraina oraz kraje sąsiednie będą się temu uważnie przyglądać.

Tylko trochę ostrożniej wypowiedział się minister obrony Łotwy Raimons Bergmanis. – Oceniając ogólny obraz jestem zdania, że ćwiczono wiele elementów blokady regionu Bałtyku – oznajmił szef łotewskiego resortu obrony. Dodał, że z kolejnymi ocenami należy wstrzymać się do czasu przeprowadzenia analizy ćwiczeń, na podstawie zebranych przez NATO informacji. Minister zaznaczył, że chociaż główna faza manewrów zakończyła się wczoraj, to aktywność sił zbrojnych Rosji w żaden sposób nie ustanie. Liczy jednak, że, tak jak obiecywał Mińsk, rosyjskie wojska, które przyjechały na manewry, opuszczą Białoruś do końca września.

Kresy24.pl/Belsat.eu/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Turczynow: Podczas manewrów Zapad-2017 Rosja testowała broń jądrową (AKTUALIZACJA)

  1. Licht Odpowiedz

    21 września 2017 w 15:56

    Niech uważa, bo jeszcze mu uwierzymy.
    Nie da się testować broni jądrowej, bez przeprowadzenia próbnej detonacji jądrowej.
    „Na sucho” można testować jedynie atak rakietowy (odpalając nieuzbrojone pociski rakietowe).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *