Tak stawiają mosty Chińczycy. Na Krym już by pewnie zbudowali… (WIDEO)

15 października 2015

chiny-most

Coś dla Władimira Putina i jego kolegów: budowa mostu w Chinach, przy pomocy ciężkich maszyn SLJ900/32. Jedna taka „sztuka” waży 580 ton i ma długość ponad 90 metrów.  


Most drogowo-kolejowy przez Cieśninę Kerczeńską jest strategiczną inwestycją Kremla. Ma połączyć Rosję z Krymem. Buduje go, wraz z całą infrastrukturą po obu stronach, za pieniądze z budżetu państwa koncern Strojgazmontaż należący zaprzyjaźnionego z Władimirem Putinem oligarchy Arkadija Rotenberga (dorobił się za czasów Putina ogromnego majątku; wraz z bratem kontroluje kilka banków i koncernów, które realizowały m.in. na igrzyska w Soczi). liczy, że inwestycję uda się zakończyć w grudniu 2018 roku. Trudno jednak nie odnie Sc wrażenia, że w tej zabawie bardziej chodzi o to, żeby gonić króliczka, niż go złapać. Prace trwają od kilku miesięcy i na razie skupiają się na budowie przeprawy tymczasowej – wybudowano pierwsze 1000 metrów z planowanych 19 km.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi Tak stawiają mosty Chińczycy. Na Krym już by pewnie zbudowali… (WIDEO)

 1. observer48 Odpowiedz

  15 października 2015 w 20:34

  Bardzo to ładnie wygląda i jest zgodne z prawdą, ale pamiętajmy, że roboty ziemne oraz budowa filarów i przyczółków pochłaniają ponad 90% całego czasu trwania budowy. Daleki jestem od chwalenia kacapów, ale Chińczycy też z pewnością tej bariery nie pokonali, choć być może nieco skrócili ten proces „wychodzenie z ziemi”.

 2. franek Odpowiedz

  16 października 2015 w 05:24

  Most na Krym juz zbudowano.Niestety nie mozna wkleic video linka do waszj strony.Poprostu blokujecie.

  • adi Odpowiedz

   16 października 2015 w 12:36

   franek, nie pajacuj jaki most, chyba że chodzi ci o ten nieszczęsny most co go dawno zmyło. ruskie nic nie potrafią dobrze zrobić, nawet z bolszewizmem im nie wyszło nie mówiąc już o marnych trollach internetowych

   • greg

    20 października 2015 w 13:34

    zgadzam się w 100 % 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *