Rosyjski sąd na Krymie skazał Ukraińca na 8 lat

13 lipca 2018

Rosyjski sąd najwyższy na okupowanym Krymie skazał Jewhena Panowa na 8 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze za rzekome przygotowywania aktów dywersyjnych i terrorystycznych z użyciem przemycanej broni oraz działalność szpiegowską.
O sprawie Panowa i Zachteja pisaliśmy  tutaj,  tutaj i tutaj.
Podczas ogłaszania wyroku na sali obecna była m.in. matka Panowa, Wira Kotelianec, która po jego usłyszeniu zakrzyknęła w kierunku sędziów: „Niech Bóg wam odpłaci tym, na co zasługujecie”.
był z zawodu elektrykiem pracującym w elektrowni atomowej na Zaporożu oraz kierowcą. Był też weteranem wojny w Donbasie, o potem działał na rzecz weteranów. Został zwabiony w wyniku kombinacji operacyjnej na przez FSB, podstawieni rosyjscy agenci przekonali go, żeby pomógł ewakuować ukraińską rodzinę z Krymu. Został aresztowany zaraz po wjeździe na terytorium Krymu kontrolowanym przez Rosję. Potem FSB podało, że zatrzymało ukraińskich dywersantów.
Oprac. MaH, ukrinform.net, letmypeoplego.org.ua
Ilustracja: letmypeoplego.org.ua

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *