Rosyjski dziennikarz: Putin szykuje się do wielkiej wojny

24 listopada 2017

Niezależny rosyjski dziennikarz Ilija Wajcman napisał na swoim profilu na Facebooku, że jego zdaniem ostatnie wypowiedzi prezydenta Rosji i tub propagandowych Kremla oraz działania różnych organów władzy wskazują, że Kreml chce maksymalnie „podwyższyć stawkę”.

Wajcman przypomina, że w tym tygodniu wezwał przedsiębiorstwa, także prywatne i cywilne, do większego skupienia się na sektorze militarnym, co, jak uzasadniał , ma związek z wnioskami po manewrach Zapad-2017, które pokazały silne i słabe strony systemu.


I w ślad za tą wypowiedzią wojskowe komendy uzupełnień zaczęły aktualizować spisy rezerwistów największych przedsiębiorstwach. W propagandzie, według Wajcmana, wzmocniło się też orkiestrowanie nienawiści do „zdrajców narodu” (o czym świadczyć może ta sprawa – red.). 

Analogicznie, zdaniem Wajcmana, wzmaga się kreująca obraz Rosji jako oblężonej twierdzy, atakowanej zwłaszcza od strony zachodniej. Coraz częściej, jak wyraził się dziennikarz, pojawia się „możepowtórzyzm” (org. – можемповторизм) ze strony oficjalnych propagandzistów. Chodzi o sugestie, że „może powtórzyć” użycie siły.


Jak podsumowuje Wajcman, jego zdaniem Putin i jego system nie mają już innych wariantów, jak tylko „podwyższać i podwyższać stawkę” po każdej przegranej partii.

Oprac. MaH, newsru.com

fot. kremlin.ru, Wikimedia Commons, CC

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

9 odpowiedzi Rosyjski dziennikarz: Putin szykuje się do wielkiej wojny

 1. ltp Odpowiedz

  24 listopada 2017 w 20:42

  Ale na lend lease niech teraz nielicz

  • observer48 Odpowiedz

   24 listopada 2017 w 22:38

   Putler chce uciekać do przodu.

 2. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  25 listopada 2017 w 17:49

  GRABIEŻ, AGRESJA,IZOLOWANIE, PRESJA MILITARNA, STRASZAK NUKLEARNY, TROLLING, UZALEŻNIANIE OD SUROWCÓW….STAŁY ELEMENT GRY moskali…inaczej nie potrafią.
  moskal może być głodny i biedny ale musi być poniżany przez władzę…bez grabieży i agresji moskwa w kryzysie i się rozpada….

 3. klavier Odpowiedz

  26 listopada 2017 w 20:17

  byle kto, byle co moze napisac. takie czasy. włączcie myślenie

 4. m3 Odpowiedz

  26 listopada 2017 w 20:53

  Putinowską rosję, należy najpierw otorbić, a potem odizolować skutecznie od Ludzkiej Cywilizacji.

 5. Czesław Odpowiedz

  26 listopada 2017 w 22:50

  Jasne M3 tacy geniusze jak Napoleon z Hitlerem probowali ich odizolować ale to zbyt potezny ktaj logistyka siada .

  W propagandzie, wzmocniło się też orkiestrowanie nienawiści do „zdrajców narodu
  Analogicznie,wzmaga się propaganda kreująca obraz Rosji(polski ) jako oblężonej twierdzy, atakowanej zwłaszcza od strony zachodniej. Morał skoro tam i tu sa zdracy nie lubiacy zachodu , to trzeba sie przyłaczyc sie do Ruskich i bedzie po EU

 6. Mazowszanin Odpowiedz

  27 listopada 2017 w 11:02

  Może i zbankrutowany, jednak w jego walucie Rosjanie podają sobie ceny tego, co nabywają na świecie poczynając od amerykańskich iPhonów, przez polskie jabłka i meble szwedzkie aż po koreańskie samochody.

 7. observer48 Odpowiedz

  27 listopada 2017 w 12:44

  Ajajajaj! Gigant gospodarczo-przemysłowo-militarny z PKB w wysokości 60% PKB stanu Kalifornia i 80% PKB stanu Teksas pręży muskuły. 🙂 http://rodmartin.org/putin-left-cold/

 8. pinio Odpowiedz

  27 listopada 2017 w 15:18

  KWICZY BO MU POLE MANEWRU SIĘ KURCZY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *