Polacy najbardziej obawiają się Rosji i islamskiego terroryzmu (SONDAŻ)

17 sierpnia 2017

40 proc. Polaków uważa, że największym zagrożeniem jest ekspansjonistyczna Rosji. Zamachów dokonywanych przez organizacje islamistyczne obawia się 20 proc., a polityki Niemiec 11 proc. – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

W porównaniu z badaniem z 2013 r. spadła liczba osób uważających, że największym zagrożeniem jest polityka Kremla (cztery lata temu uważało tak 83 proc. ankietowanych), natomiast wzrosła liczba osób widzących zagrożenie w zamachach terrorystycznych (w 2013 r. tylko 4 proc. uznawało je za zagrożenie dla Polski).


Według sondażu, najbardziej obawiają się Rosji wyborcy PSL (80 proc.), Partii Razem (67 proc.), PO (55 proc.) i PiS (40 proc.), a najmniej wyborcy Kukiz’15 (35 proc.) i SLD (20 proc.).  przeprowadzono 11-12 sierpnia na grupie 1100 osób.

Kresy4.pl/rp.pl (HHG)


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

9 odpowiedzi Polacy najbardziej obawiają się Rosji i islamskiego terroryzmu (SONDAŻ)

 1. amtrak1971 Odpowiedz

  17 sierpnia 2017 w 15:27

  ,,, bzdury , Polacy czekaja na moment kiedy dadza dobrego kopniaka ruskim ,

  • observer48 Odpowiedz

   18 sierpnia 2017 w 08:49

   @amtrak1971
   Chyba jednak na to się zanosi, ale to nie nastąpi, zanim RoSSja znowu zbankrutuje i kacapy wezmą się między sobą za łby, na co trzeba będzie poczekać jakieś pięć do dziesięciu lat. W międzyczasie należy się zbroić w oparciu o amerykańską i izraelską technologię z licencyjną produkcją na terenie Polski i po cichu budować głowice termojądrowe do pocisków AGM158-A JASSM i AGM158-B JASSM-ER. Zakup jakichś 100 myśliwców F-35 Lightning II też by nie zaszkodziło.

   • jubus

    19 sierpnia 2017 w 09:08

    A po co nam drogie myśliwce z USA? Nie lepiej stworzyć samemu jakiś nowoczesny samolot, chociażby z Ukrainą, Czechami, Słowacją, Węgrami, Bałtami, Rumunią.
    Skoro tyle mowa o Intermarium, to dlaczego państwa Intermarium nie mogą się wziąść za wspólne projekty militarne. Czołgi, samoloty, myśliwce, śmigłowce, broń ręczna, hałbice – to wszystko można wymysleć i wyprodukować w państwa Europy Środkowo-Wschodniej. Szwecja produkuje samodzielnie samoloty Grippen a ma raptem 10 milionów mieszkańców (z czego 2 miliony to imigranci). To, co Intermaium nie może stworzyć własnej konkurencji dla amerykańskich, rosyjskich czy chińskich maszyn?

   • observer48

    22 sierpnia 2017 w 14:18

    @jubus
    Pomijając ortografię drugoroczniaka w trzeciej klasie szkoły podstawowej nie widzę potrzeby wywalania otwartych drzwi. Póki co, to Amerykanie i Izrael są przodownikami w branży obronnej, więc jeśli nawet mamy wprowadzać własne rozwiązania, należy startować ze sprawdzonych „w praniu” platform. Tyle w tym temacie, jakby to powiedział TW Bolek.

 2. Japa Odpowiedz

  18 sierpnia 2017 w 11:25

  Jaruzelski mówił: dajcie mi 10-ć lat, a Polska bedzie kwitnąć.
  Ten co pisze o upadku Rosji za 5- 10 lat może tego nie dożyć i jak tu powiedzieć „sprawdzam”.
  Jedno jest pewne , że „elektorat” nie dożyje tego szczęścia.

  • jubus Odpowiedz

   19 sierpnia 2017 w 09:05

   Rosja jest w stanie upadku już od 100 lat, więc trudno tu mówić o „czekaniu na upadek”. Rosja, jest bardzo podobna do Polski, tyle, że Rosja jest pod panowaniem chińskim, a Polska brukselsko-amerykańskim. Jak dla mnie, bez różnicy.
   I w Moskwie i w Warszawie rządzą zdrajcy i złodzieje, tu akurat, tez nie widzę róznicy.

 3. jubus Odpowiedz

  19 sierpnia 2017 w 09:04

  Propaganda działa. Polacy niczym się nie różnią od Rosjan, łykają propagandę lecącą z internetu i telewizji, jak spragniony, wodę w oazie na pustyni.
  Zagrożeniem dla Polski nr. 1 jest GLOBALIZM, czyli LIBERALIZM+MARKSIZM. No, niestety, nasz „konserwatywny” rząd jakoś nie widzi problemu w tym, ze UE i USA, maglują nam mózgi i robią z nas takich samych debili, z jakich zrobiono ludzi na Zachodzie.
  Rosja jest zagrożeniem co najwyżej dla PiSiorów i POpaprańców, którzy czołobitnie, klęczą przed swoimi Panami z Zachodu. Za PO to byli Niemcy, za PiS, Amerykanie. Kontr-argument jest zawsze ten sam – jak nie UE+USA to Rosja. No, skoro tak, to dlaczego Szwajcaria nie jest pod ruskim panowaniem, co?
  Ale coż, Neo-Konserwatyści z PiSu, razem z Liberałami z PO i Nowoczesnej, dalej będą siedzieć przy korycie i okradać Polaków. A jak sie nie podoba – to wynocha z kraju z „Wielkiej Polski, powstającej z kolan”.

  • SyøTroll Odpowiedz

   21 sierpnia 2017 w 08:56

   To wielki sukces naszej polskiej propagandy.

 4. Suwerenna Unia Słowiańska Odpowiedz

  25 sierpnia 2017 w 02:02

  Ja najbardziej obawiam się NWO i NATO czyli armii lucyfera. Polacy są skolonizowani poprzez żydowstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *