Pół Polski znalazło się w zasięgu białoruskich rakiet balistycznych

27 października 2017

Białoruski „Polonez” – wśród najlepszych na świecie w klasie ciężkich systemów rakietowych (MLRS).

przeprowadziła w czwartek udane testy wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych „Polonez”. Po modernizacji ich zasięg zwiększy się do 300 km – poinformowało Ministerstwo Obrony Republiki .

„Białoruś posiada broń, zdolną do reagowania na wszystkie wyzwania i zagrożenia, – powiedział „Białoruskiej gazecie wojskowej”, dyrektor zakładów elektromechaniki precyzyjnej z (dawny ), Anatolij Wańkowicz, który nadzorował przeprowadzanie testów systemu wyrzutni rakiet „Polonez” na terytorium Białorusi. z powodzeniem odpalono w czwartek 26 października w obwodzie homelskim.


„Doskonałe rezultaty potwierdziły unikalne możliwości tej broni z zastosowaniem nowego pocisku o zwiększonym zasięgu” – czytamy na stronie internetowej MO RB.

Wojskowi zapewniają, że pociski trafiały w wyznaczone cele, a testy potwierdziły, że zmodernizowany system rakietowy może razić cele w promieniu 300 km.


W przyszłości planowane jest wprowadzenie nowych rakiet do białoruskiej armii. Na poprzednim etapie zbrojenia białoruskiej armii, stworzono  systemy rakietowe „Polonez” o zasięgu 200 km, który na wyposażenie wojsk naszego sąsiada wszedł w połowie 2016 roku.

Chociaż Białorusi zakłada ściśle obronny charakter, Aleksander od lat marzył o posiadaniu potężnej broni rakietowej.

-Rakiety są najskuteczniejszym środkiem odstraszającym potencjalnego wroga. Samo istnienie takiej broni na Białorusi, zdolnej do uderzania w cel oddalony o kilkaset kilometrów sprawi, że każdy agresor pomyśli zanim zaatakuje Białoruś – a każda próba zostanie zgnieciona w zarodku – mówił w ubiegłym roku .

Kogo miał na myśli mówiąc o agresywnym wrogu? Niektórzy komentatorzy zwracając uwagę na fakt, że białoruski prezydent nie po raz pierwszy wypowiada podobne tyrady, zaczęli się zastanawiać, który z krajów sąsiednich w przypadku obostrzenia sytuacji może pretendować do roli adresata takiego komunikatu. I choć mało prawdopodobne jest, że Aleksander Łukaszenko miał na myśli konkretny kraj, a lubią podkreślać swoją neutralną rolę w sytuacji geopolitycznej w naszym regionie, analiza ostatnich wydarzeń (rosyjsko – białoruskie manewry Zapad-2017″) wskazuje, że może chodzić o Polskę.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

8 odpowiedzi Pół Polski znalazło się w zasięgu białoruskich rakiet balistycznych

  1. jpt Odpowiedz

    27 października 2017 w 14:34

    niech sie Ruś Biała porzadnie przygotuje na konfrontacje z ruskimi a i my i tak bedziemy Białej Rusi potrzebni

  2. Licht Odpowiedz

    28 października 2017 w 14:50

    Nieźle. Przy użyciu pocisków rakietowych ziemia-ziemia o zasięgu chociażby 200 (słownie: dwustu) kilometrów, białoruska artyleria może ostrzelać Warszawę pozostając na terytorium Białorusi.

    • JASSM Odpowiedz

      28 października 2017 w 23:40

      A dzięki naszym nowym AGM-158 JASSM możemy rozwalić twoje biuro na Łubiance opalając je znad Smoleńska.

      • Licht

        29 października 2017 w 10:20

        Najpierw nad ten Smoleńsk musisz czymś dolecieć.
        Odkąd Białoruś ma systemy przeciwlotnicze S-400 (a ma je od 2016 roku), polskie F-16 nie mają nad Białorusią racji bytu.

      • Licht

        29 października 2017 w 15:44

        Polska dotychczas nabyła jedynie AGM-158A o zasięgu 370 kilometrów. Zresztą odkąd Białoruś ma systemy S-400 (a ma je od 2016 roku), polskie F-16 nie mają racji bytu w białoruskiej przestrzeni powietrznej.

    • kapewu Odpowiedz

      31 października 2017 w 00:26

      To, że ktoś może rozrzucić niekierowanie pociski burzące i zapalające po aglomeracji warszawskiej to nieźle?
      Słuchaj bolszewicka qurewko:
      Nieźle, to było by zobaczyć jak wpadłeś pod walec drogowy.

  3. śmierć bolszewikom Odpowiedz

    29 października 2017 w 20:05

    @Licht
    jak będziesz wychodził z pracy to pocałuj w d… Felcia z Oziębłowa
    i wypad z tego portalu kagiebowski trolu.

  4. Ratanu38 Odpowiedz

    6 sierpnia 2018 w 19:14

    Jak najbardziej polecam. Mam doświadczenie z tą firmą i jestem bardzo zadowolona z ich usług. Profesjonalnie i rzetelni e.

    http://dajeszojciec.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *