Plac przed rosyjską ambasadą w Waszyngtonie będzie nosił imię Borysa Niemcowa

10 stycznia 2018

Plac przed ambasadą Rosji w Waszyngtonie będzie nazwany imieniem Borysa Niemcowa. Taką decyzję podjęła jednogłośnie rada miasta – poinformował rosyjski opozycjonista i Władimir Kara – Murza młodszy.

radni Waszyngtonu


Nowa nazwa placu zostanie nadana przed 27 lutego – czyli przed trzecią rocznicą śmierci rosyjskiego . Chodzi o Wisconsin Avenue, między Davis Street i Edmunds Street.  

Decyzja została podjęta w trybie ekstraordynaryjnym. W dokumencie, pod którym podpisali się waszyngtońscy rajcy napisano, że wcześniej zatwierdzony projekt ustawy nie wejdzie w życie przez kilka najbliższych miesięcy, podczas gdy nadanie imienia Niemcowa działce powinno nastąpić w najbliższym czasie ze względu na przypadającą niedługo rocznicę śmierci.


Z propozycją nadania placowi imienia Niemcowa po raz pierwszy wystąpiła w senacie w lutym ubiegłego roku grupa amerykańskich polityków.

Dziś do sprawy odniósł się rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij . Pytany  o stosunek rosyjskich władz do decyzji w sprawie nowej nazwy placu odparł, że jest to prerogatywa miejskich władz Waszyngtonu, a stosunki amerykańsko-rosyjskie „wciąż pozostawiają wiele do życzenia”.

Rosyjska redakcja BBC poinformowała, że od 9 stycznia, czyli dnia, w którym podjęta została decyzja, funkcjonują dwa adresy placu: Wisconsin Avenue i Boris Nemtsov Plaza.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Plac przed rosyjską ambasadą w Waszyngtonie będzie nosił imię Borysa Niemcowa

  1. Cassubica Odpowiedz

    11 stycznia 2018 w 04:22

    W ramach wzajemnych serdeczności Plac przed Ambasadą USA powinien nosić imię Fidela Kastro, Kim Ir Sena, Rosenbergów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *