Znalazł nową metodę walki z korupcją

13 lipca 2018

Miliardy pułkownika zasilą budżet państwa.

Komitet Śledczy poinformował, że zgodnie z decyzją moskiewskiego sądu dziewięć miliardów rubli zgromadzonych przez pułkownika Dymitra Zacharczenkę zostało przekazane Skarbowi Państwa.


Pułkownik, jako funkcjonariusz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych zajmował się koordynacją walki z korupcją w sektorze paliwowo-energetycznym. Przeszedł jednak na stronę, tych których miał ścigać i we wrześniu 2016 roku został zatrzymany pod zarzutem przyjęcia łapówki w wysokości siedmiu milionów rubli. Podczas śledztwa postawiono mu jeszcze inne zarzuty i jak dotychczas został osądzony za trzy z nich.

Sprawa pułkownika Zacharczenki została nagłośniona w mediach, które z lubością pokazywały nagromadzone przez przedstawiciela prawa, który zamiast walczyć z korupcją stał się rekordzistą w przyjmowaniu darów.


I tak, w mieszkaniu jego rodziców znaleziono 600 tysięcy euro, 20 tysięcy dolarów i 19,5 miliona rubli. W domu siostry schowane było 340 milionów rubli, niemal 1,5 miliona euro, 124 miliony dolarów i półtora kilograma złota.

Zapobiegliwy pracownik Ministerstwa inwestował także w nieruchomości. W Moskwie miał 13 mieszkań i 14 miejsc parkingowych w ekskluzywnych apartamentowcach. O takich drobiazgach jak złoty Rolex, czy cztery  luksusowe samochody nie warto nawet wspominać.

Dziewięć miliardów rubli to, według kursu z dnia 13 lipca 2018 roku, równowartość 538200000,00 złotych.

Adam Bukowski

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Znalazł nową metodę walki z korupcją

  1. Dzierżyński Odpowiedz

    16 lipca 2018 w 10:17

    Wziął za dużo jak na swoje stanowisko, to państwo zhierarchizowane i jest też hierarchia w wielkości łapówek – no normalnie przegiął:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *