Na Krymie chcą zabronić przewożenia trupów w taksówkach

21 kwietnia 2017

Rosyjskie władze okupowanego Krymu zamierzają ukrócić praktykę transportowania zmarłych do kostnicy taksówkami oraz prywatnymi samochodami osobowymi i dostawczymi.

Jak tłumaczy deputowany  Leonid Babaszow,  przewodniczący Komitetu Budownictwa, Mieszkalnictwa i Usług Komunalnych krymskiej „Rady Państwa”, niebawem do lokalnego ustawodawstwa zostaną wprowadzone stosowne zmiany. Ciała będą mogły być transportowane jedynie przez pojazdy wyspecjalizowane, przystosowane do przewozu zmarłych, nie należy jednak mylić ich z już funkcjonującymi karawanami pogrzebowymi. W trosce o „przejrzystość” nowo tworzonego na Krymie sektora usług, Babaszow proponuje, aby były to usługi bezpłatne dla ludności, na wzór karetek pogotowia. W „antykorupcyjnej” wizji Babaszowa specjalne pojazdy mogłyby kupować od ich producentów samorządy, które woziłyby nieboszczyków na swój koszt.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Na Krymie chcą zabronić przewożenia trupów w taksówkach

 1. Japa Odpowiedz

  22 kwietnia 2017 w 14:00

  Co kraj, to obyczaj. Władze Krymu zdecydowanie odcinają się od ukraińskich metod transportowania „dwuchsotych” (tzn. zabitych, martwych)w „buchankach” (UAZ -furgon), czy innych tego typu „gruzowikach”.
  Ukraina pozostaje przy transporcie „dwuchsotych” ze strefy ATO na ciężarówkach typu Ural, czy Kraz. Bywało, ze po „kotłach” iłłowajskim czy dybalcewskim transport do „morgów” (prosektorium) odbywał się w wagonach typu bydlęcego. Zresztą „heroi ne umirajut”.

  • habmar Odpowiedz

   23 kwietnia 2017 w 04:31

   W Moskwie w latach koło 2010 znajdowano koło 10 tysiecy nieboszczyków o nieznanych nazwiskach rocznie ,kopano doły w rzedzie i tam ich chowano w workach plastikowych wpisywano znaki szczególne i do ziemi …byl o tym film ,gdybym nie widział to bym nie uwierzył ze tak mozna ,jak znajdował sie krewny to go wykopywali …brrrr,chowali 30 pare osób dziennie ,w czasie tego filmu chyba z 37 dmiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *