Na Białorusi pokażą propagandowy film o aneksji Krymu

17 lipca 2017

Do białoruskich kin trafi wkrótce fabularny o aneksji Krymu przez Rosję. Propagandowy obraz w reżyserii Alieksieja Pimanowa nakręcono za środki rosyjskiej rządowej Fundacji Filmowej. Zwiastun jest już wyświetlany w kinach Mińska.


Film zapowiadany jest jako hit jesieni. Twórcy podkreślają, że jest on oparty na prawdziwych wydarzeniach 2014 roku. Po kilku dniach od pojawienia się pierwszego trailera, Ukrainy w Mińsku wystosowała do białoruskiego resortu spraw zagranicznych notę protestacyjną, – poinformował rzecznik ukraińskiej placówki dyplomatycznej w Mińsku.
W Rosji film wejdzie do kin pod koniec września, a w Mińsku prawdopodobnie jesienią.

Kresy24.pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Na Białorusi pokażą propagandowy film o aneksji Krymu

  1. SyøTroll Odpowiedz

    18 lipca 2017 w 10:15

    Rosjanie mają prawo pokazać ten film przedstawiający ich punkt widzenia, a Kijów ma prawo protestować z powodu różnic w spojrzeniu. Podobnie jak miał prawo protestować przeciw ukazywanie w złym świetle działalności ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu, w filmie Smarzowskiego.
    Może się nawet obejrzy tą produkcję przez internet. A co ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *