Matka Ołeha Sencowa prosi Putina o ułaskawienie syna

13 lipca 2018

„Zwracam się do pana z prośbą o ułaskawienie mojego syna Ołeha Sencowa, urodzonego w 1976 roku, skazanego przez rosyjski są na 20 lat kolonii karnej o zaostrzonym reżimie za zorganizowanie grupy terrorystycznej” – napisała kobieta we wniosku do prezydenta Rosji Władimira Putina.
Dodała, że zna syna jako „spokojnego obywatela, skupionego na swojej pracy – robieniu filmów”
„Nie będę pana przekonywać co do niewinności Ołeha, ale w nią wierzę. Powiem tylko, że nikogo nie zabił. Spędził już w niewoli cztery lata. Czekają na niego jego dzieci; jego najmłodszy syn cierpi na autyzm. Dzieci za nim tęsknią. Nigdy nie będą szczęśliwe bez ojca” – czytamy w liście, którego fragmenty ujawniło niezależne rosyjskie radio „Echo Moskwy”.
od kilkudziesięciu dni prowadzi w łagrze na północy Rosji głodówkę protestacyjną. Kreml stoi na stanowisku, że nie może rozpatrzyć wniosku o ułaskawienie Sencowa, sam musi się o to zwrócić. W przeszłości bywały już jednak takie przypadki, że skazanego prezydent ułaskawiał na wniosek innej strony.
O ułaskawienie Sencowa wcześniej bezskutecznie apelowali i wnioskowali między innymi znani rosyjscy reżyserzy i sekretarz generalny Rady Europy.
Oprac. MaH, ukrinform.net
fot. CC BY-SA 4.0
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *