Łukaszenka skarży się Millerowi na rosyjskie prowokacje

21 sierpnia 2015

 Lukaszenka-Miller

„Jestem zmęczony czytaniem doniesień z Rosji. Wszelkiej maści wichrzyciele i prowokatorzy nie dają mi spokoju. Nie rozumiem tylko, skąd taka polityka w Rosji, ale to już ich sprawa”,

– żalił się Aleksander szefowi Gazpromu Alieksiejowi Millerowi, który przybył w piątek 21 sierpnia do Mińska, gdzie rozpoczyna się budowa potężnego kompleksu „Gazpromu”.


Aleksander Łukaszenko i szef rosyjskiej spółki „” Aleksiej złożyli 21 sierpnia pamiątkową kapsułkę z okazji rozpoczęcia inwestycji rosyjskiego „Gazpromu”, wartej ćwierć miliarda dolarów. Kompleks powstanie przy zbiegu Prospektu Niepodległości i ulicy Filimonowa w Mińsku – donosi agencja Belta.

Aleksander Łukaszenka podczas rozmowy z Aleksiejem Millerem powiedział, że gotowa jest „w razie potrzeby” umożliwić zwiększenie tranzytu gazu. Białoruski prezydent podkreślił, że nie ma żadnych problemów w relacjach z „Gazpromem”, są jedynie kwestie wymagające  omówienia, chodzi o perspektyw współpracy.


 podkreślił, że docenia, iż w tak „trudnych czasach” rosyjska kompania rozpoczęła tę inwestycję. Miller i Łukaszenka rozmawiali o stosunkach białorusko-rosyjskich.

Według Łukaszenki, Rosja nie powinna wątpić w szczerość, uczciwość i rzetelność Białorusi. Poprosił „przy okazji” szefa „Gazpromu”, aby przekazał jego słowa przywództwu Federacji Rosyjskiej.

prezydenta o budowei w stolicy wielofunkcyjnego kompleksu podpisano w kwietniu 2013 roku. Zgodnie z nim, należący od niedawna do „Gazpromu” białoruski dystrybutor gazu „Bietransgaz” – „Gazprom transgaz Białoruś” – zbuduje kompleks złożony z hotelu, parkingu, centrum medycznego i sportowo-rekreacyjnego oraz autonomicznej stacji energetycznej.

Za prawo zawarcia umowy inwestor miał zapłacić do budżetu białoruskiej stolicy ponad 17 milionów dolarów, pokryć koszty zburzenia dworca. Moskiewski Dworzec Autobusowy uchodził za wizytówkę miasta, został zbudowany w sierpniu 1999 roku, a więc długo nie postał. Jego projekt uzyskał kilka nagród państwowych i wyróżnienia na konkursach międzynarodowych.

Kresy24.pl/belta.by

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Łukaszenka skarży się Millerowi na rosyjskie prowokacje

  1. Dajaman Odpowiedz

    22 sierpnia 2015 w 09:02

    Łukaszenka… graniczysz z nowym Imperium „Mongolskim” Nie spodziewaj się uczciwego traktowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *