Litwa odgrodzi się płotem od Kaliningradu

16 stycznia 2017

Jeszcze w tym roku planuje odgrodzić się płotem od regionu Kaliningradzkiego płotem, o długości 136 kilometrów. Na ten cel rząd ma przeznaczyć 3,6 mln euro.

Jak na razie płotem o długości 100 km Litwa ogrodzona jest tylko od Białorusi. Zamontowany jest tu nowoczesny system monitoringu. Znacznie gorzej sytuacja wygląda na litewsko-rosyjskiej granicy, gdzie tylko jedna trzecia całego odcinka granicy jest kontrolowana przez nowoczesne systemy monitoringu.


Inwestycja związana z budową ogrodzenia ma kosztować państwo litewskie około 3,6 milionów euro. Część środków ma pochodzić z pieniędzy unijnych. Prace rozpocząć mają się wiosną tego roku. W kolejnym zaś budowla ma zostać wyposażona w system monitoring.

Szef resortu spraw wewnętrznych Litwy poinformował, że ogrodzenie granicy ma na celu zmniejszenie przemytu oraz ochronę przez zmieniającą się sytuacją geopolityczną. W 2014 roku Rosjanie w strefie przygranicznej dokonali porwania oficera estońskich służb specjalnych.


Plany budowy ogrodzenia mają Estonia i Łotwa.

Kresy24.pl/zw.lt

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Litwa odgrodzi się płotem od Kaliningradu

  1. mruwa Odpowiedz

    16 stycznia 2017 w 12:10

    Poprawniej było by ,, Królewiec ,, .

  2. Pafnucy Odpowiedz

    16 stycznia 2017 w 18:55

    Trzeba podobny wybudować na granicy polsko – banderowskiej bo ukraińskie mafie na wiosnę zaczną organizować nielegalne przerzuty imigrantów do Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *