Kolejne ukraińskie sankcje wobec Rosji

22 czerwca 2018

Ukraińskie władze poszerzyły listę podmiotów rosyjskich objętych sankcjami o 30 instytucji i 14 osób.

Na zaktualizowanej przez Radę Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy liście jest więc już w sumie 1759 osób i 786 instytucji. Dodano dziś m.in. partie polityczne i inne podmioty zaangażowane w zorganizowanie rosyjskich wyborów na okupowanym Krymie. Chodzi o rosyjską Centralną Komisję Wyborczą, partię władzy Jedna , Rosyjską Partię Komunistyczną czy Liberalno-Demokratyczną Partię Rosji Władimira Żyrinowskiego. Poza tym dodano m.in. oligarchę z branży budowlanej Arkadego Rotenberga (na zdjęciu) i członków jego rodziny. Ukraińscy obywatele i instytucje nie mogą współpracować pod groźbą odpowiedzialności karnej i finansowej z rosyjskimi podmiotami i osobami umieszczonymi na liście, nie mogą one też prowadzić żadnej działalności na Ukrainie, a osoby objęte sankcjami nie mogą wjeżdżać na Ukrainę.


Oprac. MaH, rferl.org

fot. kremlin.ru, CC BY 4.0
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Kolejne ukraińskie sankcje wobec Rosji

 1. olek Odpowiedz

  23 czerwca 2018 w 18:13

  Ukraińcy sobie jakieś „jaja” robią z tymi sankcjami.Niech napiszą i w.yjaśnią lepiej o wszczętym dochodzeniu prania brudnych pieniędzy przez Poroszenkę

 2. Sankcje Odpowiedz

  25 czerwca 2018 w 00:24

  „Wartość wymiany towarowej pomiędzy Ukrainą a Rosją zwiększył się w ubiegłym roku po raz pierwszy od 2013 roku. – ustalili analitycy firmy konsultingowej YouControl na podstawie oficjalnych statystyk DerżStatu – ukraińskiego GUS-u.
  W 2017 roku nastąpiło odwrócenie tendencji spadkowej: import towarów z Rosji wzrósł o 40 proc. – z 5,1 mld dolarów do 7,2 mld dolarów. Ukraina sprowadza z Rosji głównie ropę naftową, nawozy i metale żelazne. O 161 proc. wzrósł import lokomotyw, a o 191 proc. ołowiu. Ukraina sprowadza z Rosji także o prawie 43 proc. więcej minerałów.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *