Kolejki na polsko – białoruskiej granicy

17 grudnia 2012

informuje za pośrednictwem portalu .gov.pl, że w poniedziałek rano, czas oczekiwania na wyjazd z Polski przez Kuźnicę Białostocką wynosił około 60 godzin, a w sąsiednich Bobrownikach na przekroczenie granicy trzeba było oczekiwać 46 godzin.

Najgorzej było w nocy z soboty na niedzielę. Czas oczekiwania na odprawę samochodów ciężarowych w Kuźnicy przekroczył nawet trzy doby i był szacowany na 74 godziny.

Jak powiedział oficer dyżurny z przejścia granicznego w Kuźnicy radiu Racyja, kolejki na przejściach granicznych rosną pod koniec roku, szczególnie na czas weekendów. Według służb granicznych, ruch towarowy w okresie przedświątecznym będzie wysoki aż do końca roku, bo wiele firm chce wywiązać się z umów, a kierowcy zawieźć ładunek i dotrzeć na święta do domów. Najbliższy weekend może być szczytem okresu przedświątecznego.


Opóźnień nie ma w Kuźnicy po stronie białoruskiej. Tam zarówno samochody osobowe jak i ciężarowe odprawiane są bez opóźnień. Za to w Bobrownikach kolejki sięgają 10-12 kilometrów.

Kresy24.pl/racyja


 

 

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *