UE rozszerza współpracę z Białorusią

13 listopada 2017

Program współpracy między Białorusią a Unią Europejską zostanie przyjęty na szczycie „Partnerstwa Wschodniego”, który odbędzie się 24 listopada w Brukseli, zapowiedział Francji na Białorusi Didier Kaness w wywiadzie dla kanału telewizyjnego „ 1”, informuje agencja rządowa Belta.

Ambasador Francji w Mińsku Didier Canesse poinformował, że w ramach Partnerstwa Wschodniego EU rozszerzy współpracę z Białorusią.


„Jeśli chodzi o szczyt w Brukseli to oczekuje się, że zostanie przyjęty program współpracy między UE a Białorusią. Nie możemy jeszcze ujawnić szczegółów, ale są nowe elementy” – zapowiedział Didier Canesse w wywiadzie dla telewizji Biełaruś 1. Według dyplomaty popiera pogłębienie stosunków między Białorusią a wspólnotą europejską.

Francuz zwrócił uwagę, że „” to projekt zbudowany na zasadzie zróżnicowanego podejścia, czyli każdy kraj ustala poziomu współpracy z UE.  Szczyt Partnerstwa Wschodniego odbędzie się 24 listopada 2017 w Brukseli. Po raz pierwszy w historii prawdopodobnie pojawi się tam Aleksander .


Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi UE rozszerza współpracę z Białorusią

 1. bkb2 Odpowiedz

  14 listopada 2017 w 16:49

  Nie dawno zrozumiałem w co gra EU i Polska w stosunku do Białorusi.
  Nasz rząd zatwierdził niedawno budowę do samej granicy z Białorusią Autostrady A2, planowana jest rozbudowa siatki gazociągów i naftociągów spiętych a gazoportem LNG, Baltic Pipe, naftoportem w Gdańsk, Kłajpedzie i na Łotwie. To spowoduje zabezpieczenie wschodnich terenów Polski i możliwi dostawę gazu i ropy nie tylko na Ukrainę ale także kiedyś właśnie na Białoruś w razie zakręcenia kurka przez Rosjan… Łukaszenka gra na dzisiaj balansując pomiędzy Rosją od której uzależniony jest gospodarczo i militarnie. Jednak nadejdzie taki czas i to już w ciągu kilku czy kilkunastu lat kiedy Białoruś której studenci są w Polsce i EU , będzie gotowa na wykonanie Volty na Zachód… Unia Europejska zrozumiała to dopiero nie tak dawno że w Rosji kiedyś dojdzie do przesilenia i będzie to okazja na oswobodzenie takich krajów jak Białoruś….

  • pod pis Odpowiedz

   18 listopada 2017 w 22:29

   Dobrze kombinujesz ale Wołodja też jest niezły cwaniak. Dziś ochoczo zadłuża Białoruś między innimi wciągając ich w atomówkę. Kiedyś Mińskowi zabraknie na raty i wtedy dostanie propozycję nie no odrzucenia: anulowanie długu za sprzedaż całej infrastruktury gaznieftenergo dla ruskich oligarchów. I wtedy każda rurkę będzie można zakręcić i każdą żarówkę będzie można wyłączyć z Kremla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *