„Dobry car-gospodarz” chwali chłopów i upomina resort rolnictwa

10 sierpnia 2017

Pozowanie na dobrych gospodarzy jest cechą wspólną wielu kacyków…, na zdjęciu Matyas Rakosi, przywódca Węgier w okresie stalinowskim

Podczas „gospodarskiej” wizyty w rejonie iwacewickim białoruski prezydent pochwalił rolników za wytężoną pracę przy zbiorach. Nie omieszkał jednak pouczyć wszystkich zainteresowanych, że żniwa powinny przyspieszyć o 10-15%

„Żniwa idą pełną parą, ale potrzeba więcej wysiłku” – zawyrokował umiłowana przywódca Białorusi, znany również jako Dzięcioł z akordeonem.


Po czym rozwinął tę myśl, mówiąc: „prace w polu są w pełni rozwinięte, wszystko jest w porządku, ale trzeba przyspieszyć sprawy o 10-15%”.

Żeby jednak pracujący w pocie czoła rolnicy nie myśleli, że Baćka ma do nich jakieś anse, znalazł winnych w Ministerstwie Gospodarki Rolnej i Żywności. Powód: nie dopilnowano dostaw nawozów.


Szefa resortu Łeonida Zajaca przed reprymendą nie uratowały próby tłumaczenia, że za niedostatek nawozu na rynku odpowiedzialni są producenci, którzy spóźnili się z jego produkcją.

„Rząd powinien podjąć natychmiastową decyzję. Popyt na nawozy musi zostać zaspokojony” – zarządził prezydent. Jednocześnie zaapelował o stworzenie mechanizmu kontroli nad zużyciem paliwa w rolnictwie.

Panie Łukaszenka, po co łajać biednych urzędników w ministerstwie? Przecież wiadomo, kto jest winien! Stonka ziemniaczana, zrzucana przez Amerykanów. To przez nią to wszystko!

Swoją drogą, zauważyli Państwo jak chętnie w roli recenzenta własnych ministrów występował Donald ? Zupełnie, jak Baćka. Te same metody, ta sama drwina z ludzkiej inteligencji! A twierdził, że chce nas europeizować!

Marian
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi „Dobry car-gospodarz” chwali chłopów i upomina resort rolnictwa

 1. ktos Odpowiedz

  11 sierpnia 2017 w 08:33

  Zawsze mnie bawia te wyliczenia typu 10%… a moze 12%? Poza tym… do czego Bialorusinom nawoz w czasie żniw?!
  Łukaszenka mysli że zboże szybciej rośnie na nawozie? Owszem plony są wieksze ale czas wzrostu rosliny jest taki sam. Na ale cóż… ktoś winny musi być. W Korei Pn mają prościej, tam wszystkiemu winni są amerykanie 🙂

 2. des Odpowiedz

  11 sierpnia 2017 w 08:56

  rzeczywiście zadbane pola i kołchozy na Białorusi wyglądają bardzo dobrze ale jak się dowiedzieliśmy w tym roku dyrektorzy bardzo często zmuszani są do naciągania/fałszowania raportów i statystyk o zbiorach

 3. Brat Wasz Odpowiedz

  18 sierpnia 2017 w 16:26

  Nawiązanie do Tuska mocno nietrafione. Miałem, do niedawna, nadzieję, że to patriotyczny portal z profesjonalnymi autorami… szkoda…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *