Chcą odebrać ławkę białoruskiej noblistce

22 lipca 2016

aleksijewicz

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się z prośbą do władz Krakowa o zdjęcie z ławki na Plantach tabliczki honorującej Swietłanę . Białoruska laureatka Literackiej Nagrody Nobla powiedziała podczas spotkania z czytelnikami w Nowym Jorku, że Polacy „najgorzej ze wszystkich traktowali Żydów w czasie II wojny światowej”, a księża na kazaniach zachęcali słowami: „zabij Żyda”, – pisze rzecznik POKiN dr Jerzy Bukowski.

Na to zniesławiające Polaków kłamstwo właściwie i adekwatnie zareagowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych: „tego rodzaju stwierdzenia nie mają pokrycia w faktach i są wybitnie niesprawiedliwe oraz krzywdzące dla Narodu Polskiego”, przypomniało też, że „podczas II wojny światowej karą niemieckich władz okupacyjnych dla tysięcy Polaków, w tym wielu polskich bohaterskich duchownych ratujących Żydów, była kara śmierci”.


Ponieważ Swietłana Aleksijewicz nie wycofała się ze swoich haniebnych słów, ale potwierdziła je w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” mówiąc, że „odpowiedzialność za pogromy Żydów ponoszą nie tylko faszystowscy prowokatorzy, ale i Polacy, którym płacono z to wódką, chlebem oraz cukrem”, w pełni uzasadnione jest pozbawienie jej zaszczytu w postaci posiadania ławeczki swojego imienia w Krakowie.

Dr Jerzy Bukowski, rzecznik POKiN


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Chcą odebrać ławkę białoruskiej noblistce

  1. polskadogorynogami Odpowiedz

    22 lipca 2016 w 11:12

    Jeśli My Polacy, mamy choć odrobinę godności, to powinniśmy jej zakazać dożywotnio wjazdu do Polski. Każdemu takiemu również!

  2. u2 Odpowiedz

    23 lipca 2016 w 19:59

    SŁUSZNIE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *