Białoruski wicepremier: „To nienormalne, że za gaz płacimy więcej niż Smoleńszczyzna”

16 kwietnia 2018

rządu RB Władimir jest oburzony faktem, że Republika płaci za gaz drożej niż sąsiadujące z nią rosyjskie regiony. Swoje pretensje przedstawił podczas sesji plenarnej XV Forum Ekonomicznego w Krasnojarsku, informuje Belta.

„To nie jest normalna sytuacja, gdy w Państwie Związkowym, na przykład na granicy z Obwodem Smoleńskim, Białoruś płaci za gaz ponad dwa razy więcej, niż na Smoleńszczyźnie… To nienormalne, będziemy kontynuować tę dyskusję, wrócimy do niej w najbliższych dniach” – skarżył się .


Siemaszko oświadczył również, że kraj przezwyciężył okres recesji, a najbardziej obiecującymi sektorami są i przemysł maszynowy. Przedstawił rosyjskim kolegom ofertę;

„Białoruś jest gotowa do udziału w konkursach na dostawę środków transportu publicznego na terytorium Krasnojarska. Ponad 300 naszych autobusów jest już w Krasnojarsku, jesteśmy gotowi dostarczyć autobusy w dowolnej wersji – z silnikiem diesla, silnikiem gazowym, gazowo dieselowym, trolejbusy, autobus elektryczny – nowy rodzaj transportu, pociągi elektryczne” – wymieniał wicepremier.


Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *