Białoruski sąd skazał rosyjskiego księdza prawosławnego na 5,5 roku łagrów

14 listopada 2017

14 listopada w Witebsku ogłosił werdykt w sprawie „popa-alfonsa”. 39-letni duchowny prawosławny Nikołaj Kijew z Obwodu Leningradzkiego w Rosji został skazany na 5 lat i sześć miesięcy kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i konfiskatę mienia – poinformowała służba prasowa witebskiego sądu okręgowego.

Rosjanina, któremu przewodniczył sędzia Denis Aleksiejenko trwał trzy tygodnie. Rosyjskiego księdza oskarżono o organizowanie i czerpanie korzyści z nierządu, oraz wywóz kobiet do domów publicznych za granicę w celu prostytucji.  toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawa dotyczyła przestępstw o charakterze seksualnym.


Nikołaj Kiriejew został zatrzymany 3 sierpnia na Białorusi. Najpierw pojawiła się informacja, że księdza aresztowano podczas szturmu na dom publiczny w Witebsku, ale ogłosił po kilku dniach, że 39-letni Rosjanin został zatrzymany na dworcu autobusowym w Witebsku, kiedy próbował wyjechać do Rosji z dwiema kobietami, dwudziesto i trzydziestoletnimi Białorusinkami.

Według ustaleń śledztwa, od kwietnia do sierpnia 2017 roku mężczyzna korespondował z tymi kobietami, przekonał je do prostytucji w Petersburgu. 3 sierpnia ksiądz przybył do Witebska, by zabrać do Rosji. Tam został zatrzymany przez białoruskie organy ścigania.


Dochodzenie wskazuje również, że Kiriejew był w zmowie z 19-letnim obywatelem Tadżykistanu i innymi osobami, oraz że w okresie styczeń-luty 2017 roku prowadził podobną korespondencję w Internecie z innymi Białorusinkami. Z materiałów dowodowych wynika, że dwie mieszkanki z Homla zgodziły się na prostytucję w Petersburgu. Ich wyjazd udaremniły w ostatnim momencie białoruskie organy ścigania.

Kresy24.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Białoruski sąd skazał rosyjskiego księdza prawosławnego na 5,5 roku łagrów

  1. podpis Odpowiedz

    17 listopada 2017 w 11:32

    masz to w Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *