Anna Fotyga wezwała UE do wywierania presji na Łukaszenkę

13 czerwca 2018

Europosłanka z ramienia rządzącej partii , była RP Anna Fotyga uważa, że blokowanie przez w Mińsku niezależnego portalu .org należy traktować  jako powód do zawieszenia kontaktów UE z reżimem Łukaszenki.

Anna Fotyga wzięła udział w międzynarodowej konferencji „ 2018: głos społeczeństwa obywatelskiego”. Tekst swojego wystąpienia polityk zamieściła na swojej stronie na Facebooku.


„Ciekawe jak postrzegają manewry „Zapad – 2017″ (rosyjsko – białoruskie- red.). Czy nie postrzegali tych ćwiczeń jak możliwość cichej okupacji, swego rodzaju pełzającej aneksji Białorusi. Mam nadzieję, że wysoka przedstawiciel, pani   (Wysoki Przedstawiciel UE do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa Federica Frederick – red.) i komisarz Hahn (komisarza ds. Europejskiej Polityki Sąsiedztwa i negocjacji akcesyjnych Johannes Hahn) rozumieją co się dzieje. Blokowanie niezależnej witryny Charter-97 można traktować jako kolejny przypadek w serii zastraszania. I to raczej powinno zostać potraktowane jako punkt zwrotny dla stosunków z Białorusią. To wymowny krok, a nie chce odstąpić od blokady. Jestem absolutnie przekonana, że nie jest to czas na kontakty między UE a Białorusią, ale czas na wywarcie presji na reżim Łukaszenki”, mówiła europosłanka Anna Fotyga, którą cytuje dziś portal charter97.org.


Przypomnijmy, że 24 stycznia reżim Łukaszenki zablokował niezależny portal Charter97.org.

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Anna Fotyga wezwała UE do wywierania presji na Łukaszenkę

  1. tutejszy Odpowiedz

    13 czerwca 2018 w 21:22

    Fot Yga, fachura w tańcu jedynie.

  2. Lenkas Odpowiedz

    14 czerwca 2018 w 10:31

    Dzięki za fatygę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *