„Wyzwoliciele” (WIDEO)

10 maja 2017

Na „wyzwalanych” podczas II wojny światowej terytoriach czerwonoarmiści gwałcili wszystko, co się rusza – od 10-letnich dziewczynek do 80-letnich staruszek. Masowe gwałty miały miejsce wszędzie tam, gdzie stanęła noga sowieckiego żołnierza.

Na załączonym weteran Armii Czerwonej Leonid Nikołajewicz Rabiczew (pisarz i malarz, kilka jego prac znalazło się w 2012 roku na wystawie „Za żelazną kurtyną. Sztuka oficjalna i niezależna w Związku Radzieckim i Polsce 1945-1989” w Muzeum Narodowym w Gdańsku) mówi o masowych gwałtach kobiet i dziewczynek oraz egzekucjach dzieci wraz z matkami dokonywanych przez sowietów na „wyzwalanych” terytoriach. Relacje i listy Leonida Rabiczewa można znaleść również m.in. w wydanej w 2010 roku w Moskwie książce „Wspomnienia oficera łącznościowca 31 armii 1941-1945”.


Kobiety, matki i ich córki, leżą z lewej i z prawej wzdłuż drogi, a przed każdą z nich stoi gromada mężczyzn ze spuszczonymi spodniami. Kobiety, które krwawiły albo traciły przytomność, odciągano na bok, żołnierze strzelali do tych, które próbowały ratować swoje dzieci (…). Tymczasem grupa rechoczących oficerów stała nieopodal, jeden z nich zaś „kierował” wszystkim. Miał dbać, żeby każdy bez wyjątku żołnierz wziął w tym udział. Dla szeregowego żołnierza ofiary zbiorowych gwałtów były ucieleśnieniem Niemiec, uniwersalnymi Frauen – tymi, które doświadczały radzieckiej i indywidualnej zemsty. Wielu żołnierzy uważało to za „odrażające” – relacjonuje Rabiczew.

O bestialstwach  sowietów (na przykładach konkretnych miast i regionów: Sopot, Elbląg, powiaty szczecinecki i gdański oraz Pomorze Zachodnie)  mowa jest także w publikacji „/Radziecka w Polsce w latach 1944–1993. Studia i szkice”. Pokazane są w niej skutki wejścia na teren Polski – w tym fala przestępstw oraz grabieży. Na książkę składają się m.in. referaty osób, które wystąpiły na konferencji naukowej „Wojska Radzieckie w Polsce 1944–1993”, jaka odbyła się w dniach 7–9 kwietnia 2011 r. w Bornem-Sulinowie. Termin i miejsce konferencji nie były przypadkowe, 8 kwietnia 1991 r. właśnie z tej miejscowości wyjechała brygada rakiet operacyjno-taktycznych (był to oficjalny początek wycofywania wojsk ZSRR/Rosji z terytorium Polski).  Redaktorzy książki to pracownicy gdańskiego oddziału . Publikacja jest 41 tomem wydanym w ramach oddziałowej serii wydawniczej gdańskiego oddziału .


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

65 odpowiedzi „Wyzwoliciele” (WIDEO)

 1. amtrak1971 Odpowiedz

  10 maja 2017 w 15:15

  ,,,nah to propaganda tak wcale nie bylo , a co rosjanie na to ? bylo czy nie bylo ?

  • observer48 Odpowiedz

   10 maja 2017 w 21:04

   Kacapy gwałcili wszystko, co do wody i na drzewa nie uciekało, nie tylko na terenie Niemiec, ale wszędzie, gdzie postawili nogę. Nasłuchałem się opowieści o gwałcącej wszystkie kobiety kacapskiej dziczy na „wyzwalanych” terenach wschodniej Polski z tym, że niektórzy oficerowie tego nie tolerowali i często rozstrzeliwali jurnych bojców za gwałty. Przypomina się kawał o przedstawieniu „Otella” dla krasnoarmiejców. Po uduszeniu Desdemony kacapski Otello zwrócił się do widowni z pytaniem: „czto diełat’?”, na co ktoś odkrzyknął: „durak, jebi poka tiopłaja!”.

   • SyøTroll

    11 maja 2017 w 07:33

    ok. 190 tys. Niemek, ok 15 tys. Francuzek, to ofiary waszych „armiejców”, ja wiem że Ruscy byli „lepsi” jeśli idzie o liczby bezwzględne, ale jak to wygląda w ujęciu per capita, na jednego „armiejca” ?

   • observer48

    11 maja 2017 w 10:59

    @SyøTroll
    Jeśli to nawet prawda, to krasnoarmiejcom do pięt nie dorastają. Oprócz tego Amerykanie, Brytyjczycy, czy walczący u ich boku Polacy nie musieli nikogo gwałcić, bo za żywność, czekoladę i inne dobra mogli te Francuzki, czy Niemki kupić. Kacapska dzicz gwałciła wszystko, a liczba zgwałconych Niemek przekroczyła dwa miliony. Liczbę zgwałconych Polek szacuje się na 100 do 200 tysięcy.

    Żony sowieckich oficerów przychodziły na bale w nocnych koszulach zrabowanych Polkom, bojcy próbowali jeść kolorowe mydełka zrabowane w polskich sklepach kolonialnych itd., itp. W Jarosławiu, gdzie się urodziłem i mieszkałem aż do wyjazdu na studia do Krakowa, kacapska hołota bazowała do 1955 r. i wiele zajść pamiętam z własnego doświadczenia, lub opowieści dorosłych osób. Na pytania, co znaczą napisy „Made in U.S.A” na Studebakerach, czy Fordach, którymi jeździli wszyscy odpowiadali, niczym wytresowane papugi: „ubit’ sukinsyna Adolfa”.

   • Pafnucy

    11 maja 2017 w 23:17

    A Niemcy jak najechali na Rosję sowiecką to małe dziewczynki częstowali czekoladą a duże głaskali po kolanach? Jedni warci drugich. Nadczłowiek, pełnoprawny niemiecki Europejczyk to może a „ruska swołocz” to już jest zbrodnia. Po drugie większość tych gwałcicieli to „rosjanie” z centralnej Azji wyznający wiarę w Allacha. Dorzuć jeszcze 7-10 mln „ukraińców” (rezunów z tatarską mentalnością) i Białorusinów w Armii Czerwonej to dopełnisz obrazu zbrodni. Sowiety to nie tylko Rosja. Daruj sobie to pisowską rusofobię. Nie zamierzam usprawiedliwiać gwałtów ani jednych ani drugich tylko protestuję przeciwko tej paranoicznej antyrosyjskiej retoryce. Polska ma większych wrogów niż Rosja.

   • observer48

    12 maja 2017 w 01:24

    @Pafnucy
    Najwięksi, najgroźniejsi i odwieczni wrogowie Polski, a także Polaków to szkopy i kacapy. Należy o tym pamiętać, bo do dnia dzisiejszego nic się nie zmieniło. Nadal knują. https://www.youtube.com/watch?v=4IZF1uRJeYM&ab_channel=TomRad

   • olek

    12 maja 2017 w 09:56

    a na końcu i rozum ci zgwałcili .Tak dziecko wygląda wojna ,smród ,brud,wszelkiego rodzaju choroby, gwałty ,śmierć .To robią wszystkie armie świata bez wyjątku i stosownie do wielkości wojska. Czytałem osobiście zapiski z książek wydarzeń dyżurnych MO z pierwszych miesięcy 45 r z tych tz ziem odzyskanych znajdujących się w archiwach wojewódzkich.Polecam zapoznanie się z nimi a zobaczysz ile to było gwałtów,grabieży dokonanych przez żołnierzy WP na ludności Niemieckiej.

   • SyøTroll

    12 maja 2017 w 13:05

    Panie observer48, ja rozumiem że zarówno Rosjanie jak i Niemcy w przeszłości byli najgroźniejszymi wrogami Polski, tak samo jak rozumiem, że jest pan dyżurnym reprezentantem interesów USA na tym forum (i paru innych). Rzecz w tym że amerykańskie interesy nie muszą iść, (i nie idą) w parze z naszymi polskimi.

    Pan uparcie nie chce zrozumieć, że większość z nas mieszka w Warszawie, Lublinie, Krakowie czy Szczecinie, a nie w bezpiecznym Chicago czy innym Vancouverze, i dlatego możemy mieć inną od pańskiej „optykę”.

   • observer48

    12 maja 2017 w 13:20

    @SyøTroll
    Beggars can’t be choosers. Piszę to nie o Polsce, która wysuwa się na prowadzenie w błyskawicznym tempie, ale szkopach skrępowanych Kanzlerakte obowiązującym do 2099 r. i kacapach zdychających pod naporem zachodnich sankcji i spadających cen surowców energetycznych.

   • Darek

    14 maja 2017 w 18:37

    Panie trolu, napisz jeszcze jak w różnych armiach traktowano gwałcicieli. Na zachodzie za gwałt potrafili publicznie powiesić, a minimalną karą było więzienie. Na wschodzie nawet szef szefów czyli Stalin starał sie ich usprawiedliwiać.
    Bandzior znajdzie się w każdym społeczeństwie ale miarą cywilizacji jest to jak się ich traktuje. Stryczek za gwałt to i tak lekkie traktowanie bo gdyby oddali ich w ręce rodzin tych kobiet mieliby znacznie gorszą śmierć.

  • PolakAntyTroll Odpowiedz

   17 maja 2017 w 12:16

   Propaganda ? A skąd ty człowieku spadłeś ? Z Marsa ?
   Prawie we wszystkich armiach zdarzały się gwałty podczas wojen, ale Kacap wyjątkowo w tej roli przodował i przoduje.
   Dowodów jest cała masa ,dookoła !
   Wystarczy ,że porozmawiasz ze staruszkami, którzy/które przeżyli/ły ich „wyzwalanie”.
   Propagandą jest natomiast to, że Armia Czerwona niosła „wolność bratnim narodom”.
   Ani „wolność”, ani „bratnim” !
   Nigdy więcej wyzwalania Polski przez Moskala !
   Nigdy więcej !!!

 2. Ula Odpowiedz

  10 maja 2017 w 15:17

  Dziękujemy za komentarz. Dotyczył zdjęcia, które usunęliśmy. RED. KRESY24

 3. SyøTroll Odpowiedz

  10 maja 2017 w 15:27

  Ubermenschom i ich sojusznikom widocznie wolno.
  Zmieńcie zdjęcie, bo chyba nie trafiliście.

  • HHG Odpowiedz

   10 maja 2017 w 22:54

   Zdjęcie zmieniliśmy – RED. KRESY24

   • observer48

    11 maja 2017 w 06:44

    The Economist też pisał na ten temat ponad trzy lata temu. A tak na marginesie, to ciekaw jestem, co się stało z tą skonfiskowaną przez służby prezydenta Gdańska Adamowicza rzeźbą autorstwa pana Szumczyka. http://www.economist.com/blogs/easternapproaches/2013/10/poland-and-russia

   • SyøTroll

    11 maja 2017 w 07:21

    Braaawoooo ! Tamto było moim zdaniem zbyt grubą dratwą szyte, nawet jak na was.

 4. sta Odpowiedz

  10 maja 2017 w 15:29

  Dziękujemy za komentarz. Dotyczył zdjęcia, które usunęliśmy. RED. KRESY24

 5. koko Odpowiedz

  10 maja 2017 w 16:18

  O zero komentarzy naszych troli radzieckich???

  • Fox Odpowiedz

   10 maja 2017 w 20:54

   Lubisz ten temat to o komentarz poproś swojego dziadka. Przecież Ukraińcy kolaborowali z Sowietami i Niemcami. Od września 1939 mordowali, gwałcili, pastwili się nad ludnoscia cywilną. Na zdjeciu może byc jedna z jego ofiar. Gwałcili Zydów przed zamordowaniem (Babi Jar), Gwałcili podczas Ludobójstwa Wołyńskiego, pacyfikacji Powstania Warszawskiego, gwalcili mieszkańców pacyfikowanych wsi, gwałcili więźniów obozów których pilnowali i które wyzwalali. Gwałcili swoje ofiari przed i po zabiciu. A jak ci będzie mało to poszukaj informacji o amerykańskich gwałtach na wyzwalanych Francuzkach i Potem zdobycznych Niemkach. Wg oficjalnych danych blisko 200 tys Niemek bylo zgwałconych przez amerykańskich zołdaków.

   • ltp

    31 maja 2017 w 08:53

    Chwilowo, ten artykuł jest o bohaterskiej krasnej armii i trzymajmy się tematu. Ale dla moskiewskiej mendoweszki to zawsze w Ameryce Murzynów biją

  • jubus Odpowiedz

   11 maja 2017 w 08:19

   Nikt rozsądny nie będzie komentował. Zresztą wystarczy poczytać nieco historię, to każdy może się przekonać, że Polska od początku stała po złej stronie. W przeciwieństwie do Węgier czy Słowacji, Rumuni.

   • Darek

    14 maja 2017 w 18:31

    Kpisz czy o drogę pytasz? Niby co było dobra stroną, kolaboracja z Hitlerem? I co dalej, masowe morderstwa, niekończońce sie wojny, utrata sumienia i ludzkiej godności? Nie! Z bandzioramui się nie kolaboruje bez względu na to czy są to „nasi” czy „ich” s-syny.

  • PolakAntyTroll Odpowiedz

   17 maja 2017 w 12:18

   Nie do końca.
   SyøTroll zawsze czujny i na stanowisku.

 6. kocki Odpowiedz

  10 maja 2017 w 17:21

  Południowa Ukraina- w wieś przychodzi Armуa Czerwona. Dowódca wydbiera krowę u chłopka- ta niedae -„dzieci umrut z glodu!!!”- dowódca strzela pystolem jej w brzucho -ona zmarła przez kilka dni…

 7. kocki Odpowiedz

  10 maja 2017 w 17:53

  Dziękujemy za komentarz. Dotyczył zdjęcia, które usunęliśmy. RED. KRESY24

 8. profesor Odpowiedz

  10 maja 2017 w 17:56

  Zwyrodnialców było nie brak i w Armii Krajowej. Też mają krew na rękach.
  Jedynie polscy żołnierze przed wrześniem mieli klasę! To było prawdziwe wojsko.

  • PolakAntyTroll Odpowiedz

   17 maja 2017 w 12:19

   Od czego ty jesteś „profesor” ? Od zgniłem ,prokacapskiej propagandy ???

 9. dajmy sobie spokój Odpowiedz

  10 maja 2017 w 18:01

  Jedna dzicz ruskich zwyrodnialców gwałciła niemieckie kobiety i dzieci, druga dzicz ukraińska robiła to samo z polskimi. Jedna i ta sama hołota euroazjatycka.

  • PolakAntyTroll Odpowiedz

   11 maja 2017 w 02:57

   Ty daj sobie spokój !
   To artykuł o Kacapach, nie o UPA.

   • Obserwator

    11 maja 2017 w 09:46

    A czy upa to nie kacapy ? Tolko małoruskie 😉

   • Pafnucy

    11 maja 2017 w 23:27

    To artykuł o gwałtach armii czerwonej, w której służyło 7-10 mln ukraińców. Temat w pełni zbieżny.

  • PolakAntyTroll Odpowiedz

   17 maja 2017 w 12:22

   Mylisz się. Ruska dzicz gwałciła i Niemki i Polki.
   Znam osobiście Polaków zrodzonych
   z tych „przyjaznych” stosunków polsko-rosyjskich.

 10. Jan Odpowiedz

  10 maja 2017 w 18:17

  Dziękujemy za komentarz. Dotyczył zdjęcia, które zmieniliśmy. RED. KRESY24

 11. Vernyhora Odpowiedz

  10 maja 2017 w 18:56

  Należy żałować, że ciągle tak mało mówi się o Prawdziwym Obliczu Rosji, zapomina się o ich bestialstwie, traktuje jak ludzi „takich samych jak my”,-pomimo że CAŁY czas postępują dokładnie tak samo,- Syria, Ukraina,Gruzja, Czeczenia,Afganistan……Polska,-po wojnie,w trakcie wojny,przed wojną(A.Polska)… bestialstwa wojny Bolszewickiej…. mordy -grabieże,gwałty…-„zagwałcone na śmierć zakonnice, pielęgniarki i sanitariuszki-harcerki… wymordowani ranni w szpitalach Płocka… dopóki będą istnieć jako naród, pozostaną zbrodniarzami, i z urodzenia i wychowania, a dla nas, nie sąsiedzi-nawet specyficzni (prezydent),-ale śmiertelni wrogowie, czego już sami nie ukrywają,-patrz Dugin-Polska musi zniknąć”…. Więc przestańcie szukać na wschodzie, nie szukajcie na zachodzie, bo i tak nie znajdziecie…. poszukajcie,-a raczej-odszukajcie SWOJE WŁASNE, i już
  nigdy nie straćcie, a pilnujcie nieustannie Tego Skarbu

  … i nie stawiajcie pomników swoim gnębicielom, a te które nadal stoją, jak najpilniej usunąć trzeba, a nie
  „wdzięczność oddawać” niewolniczą i nadal chronić, jak wczoraj w W-wie(Słomka zatrzymany). Wstyd i hańba !!!

  Natomiast czerwona z warszawki, ale nie Polska chyba policja,- WON ! Panie Płaszczak do roboty.!

  • PolakAntyTroll Odpowiedz

   11 maja 2017 w 02:58

   Zgadzam się z Tobą w 100%. Pozdrawiam.

  • Pafnucy Odpowiedz

   11 maja 2017 w 23:32

   O Sowieckich zbrodniach w Polsce jest wiadomo. Raczej zmowa milczenia panuje nad zbrodniami i zbrodniarzami ukraińskimi.Coś ci się pomyliło egzemplarzu od Tymy.

   • PolakAntyTroll

    17 maja 2017 w 12:27

    Nie masz racji. Mówi się tylko o czubku góry lodowej.
    Rosyjskie mordy na Polakach to nie tylko Katyń, Miednoje ,czy Starobielsk. Mogę iść o zakład, że niewiele wiesz w tym temacie, ale się wymądrzasz.
    Tylko od 1935 do 1956r Sowieci wymordowali przeszło 1,5 miliona naszych obywateli !
    W rzezi wołyńskiej zamordowało UPA 100 – 120 tysięcy.
    Widzisz różnicę ,gościu ???

   • Sylwia

    18 maja 2017 w 09:07

    100 000 to jest liczba bardzo zaniżona. Według badacza ludobójstwa Polaków przeza Ukraińców Edwarda Prusa, rzezie polskiej ludności w Małopolsce Wschodniej w wołyńskiem, tarnopolskiem i stanisławowskiem między 1941 a 1945 r. osiągnęły liczbę pół miliona ofiar. Dr. Wiktor Poliszczuk, Ukrainiec z sumieniem, podał liczbę polskich ofiar jako 300 000 – 400 000 zamordowanych (Poliszczuk: „Gorzka Prawda”, str. 279]. UPA kontynuowało rzezie Polaków na lubelszczyżnie. …Wbrew uporczywemu zaniżaniu liczby ofiar polskich do 200 000 i mniej, ilość polskich ofiar przekroczyła 500 000 a nawet była blisko miliona, gdy uwzględni się mordy Polaków popełnione przez Ukraińcow od 22 czerwca 1941 r. ‚… Jakże polscy „znawcy” tematu mogą napisać o 200 000 ofiar, skoro tylko od 1 do 16 września 1939 roku ukraińscy nacjonaliści [oraz pospolite ruszenie Ukraińców; mój przypisek] zamordowali około 550 000 polskich uciekinierów na Kresy i polskich żołnierzy, będących w mniejszych zgrupowaniach, powracających do swoich rodzin na Kresach. [Ukraińcy] rozbrajali ich zabierając ubrania i buty, gołych wiązali kolczastym drutem i żywcem zakopywali do ziemi…’ ( http://www.cracovia-leopolis.pl/index.php?pokaz=art&id=2392 za ‚Kresy Wschodnie we krwi polskiej tonące’, praca zbiorowa pod red. Jana Sokoła i Józefa Sado, Chicago, Poznań, ISBN 83-9008523-1-4 ).

  • olek Odpowiedz

   20 maja 2017 w 09:06

   wojna to nie wycieczka krajoznawcza i takie postępowanie żołnierzy nie jest przypisane jednej armii .Wielkość i nasilenie tego problemu dyktowana jest jedynie wielkością poszczególnych armii.A tak na marginesie czytając te wpisy .Uważam,że te sowiety byli głupcami powinni zatrzymać się na Bugu umocnić i podpisać rozejm z Hitlerem ,dać sobie spokój z dalszym „wyzwalanie”

 12. Tomek Odpowiedz

  10 maja 2017 w 20:20

  Dziękujemy za komentarz. Dotyczył zdjęcia, które zmieniliśmy – RED. KRESY24

 13. Fox Odpowiedz

  10 maja 2017 w 20:26

  6 milionów Ukraińców służyło w Armii Czerwonej. Dowódcą sowieckich oddziałów wkraczających do Niemiec na terenie Prus Wschodnich był gen. Czerniachowski,Ukrainiec, patron wyzszej szkoły wojskowej w Kijowie. To jego podwładni, zachęcani przez dowódców dokonywali potwornych zbrodni na ludnosci cywilnej.

  • PolakAntyTroll Odpowiedz

   11 maja 2017 w 03:03

   Tak, tak Trollu. Oczywiście, winni Ukraińcy, Żydzi, masoni, zielone ludziki, wszyscy, tylko nie wy.
   Pędź trollu z tą swoją wrażą propagandą do Mordoru. Może tam to g…o łykają, ale nie u nas.

   NIGDY WIĘCEJ NAS NIE WYZWALAJCIE !!!

   • Adr

    11 maja 2017 w 11:42

    RKKA tworzyli tak Ukraińcy jak i Rosjanie

    jeśli KL Auschwitz wyzwalali min Ukraińcy to gwałcili tez Ukraińcy

    Wojna w Donbasie to wojna dwóch narodó spadkowych po ZSRR

    Pocytaj rzycirysy dziejszej poltycznej elity Ukrainy
    sami synowie oficerów AC , NKWDistów czy członków partii komunistycznej

   • observer48

    18 maja 2017 w 20:54

    @PolakAntyTroll
    Ukraińcy walczyli tak w szeregach niemieckich, jak sowieckich i w obu przypadkach gwałcili i mordowali tak Polki i Polaków, jak Niemki i Niemców. Oddziały ukraińskie „wsławiły” się szczególnym okrucieństwem wobec Polaków podczas tłumienia Powstania Warszawskiego, podczas gdy Węgrzy walczący w szeregach armii niemieckiej odmówili udziału w tej akcji. Węgrzy walczący po stronie Niemiec na Wołyniu często walczyli z banderowcami i po kryjomu uzbrajali Polaków zagrożonych ludobójstwem UPA.

 14. gegroza Odpowiedz

  10 maja 2017 w 23:00

  Tak to wyglądało i takie sa fakty. Moja babcia lepiej wspominała niemców niż ruskich

  • PolakAntyTroll Odpowiedz

   11 maja 2017 w 03:07

   To prawda. Moja rodzina, która przeżyła II WŚ
   też tak twierdzi.
   Warto poczytać sobie o sowietach jeśli jeszcze się ich nie poznało (i lepiej nie poznawać).

   http://www.fronda.pl/a/oto-co-o-rosjanach-mowil-gen-patton-alez-aktualne,87319.html

   http://www.fronda.pl/a/pilsudski-krotko-szczerze-i-wprost-o-rosjanach-1,87699.html

   http://reporters.pl/3257/wielcy-rosjanie-o-swojej-ojczyznie-z-przerazeniem-mysle-kogo-urodzi-to-pijane-krwawe-bydlo-foto/

   http://www.fronda.pl/a/iszczuk-barbarzynska-rosja-przeciw-cywilizacji-europejskiej-1,90763.html

   • Obserwator

    11 maja 2017 w 09:49

    No tak – terlikowska czy postterlikowska fronda i kresy24. pewno jeszcze GPC i TV riespublika ? Tylko współczuć otoczeniu…

 15. kocki Odpowiedz

  11 maja 2017 w 06:19

  Fox Twoj-„Dowódcą sowieckich oddziałów był gen. Czerniachowski – jego podwładni, zachęcani przez dowódców dokonywali potwornych zbrodni na ludnosci cywilnej.”
  gen. Czerniachowski zabity niemiecki artyleria 18 lutego 1945 -Mehlsack///Pieniężno do 2015 roky w Pieniężno byl pomnik generalu/ to co Pieniężno jest polski to i jego zasługa/
  Gwaltit i zabyat ludnosc cywilna niemecka -napisał w komunistychne zamówienie,slogany, artykuly -zydokomunistychny poet, publicysta, ulubiony Stalynem -Illya Erenburg. Sowyetskym zołnierzam rozdawali gazety 1944-@ „Убивайте, убивайте! Нет такого, в чем немцы не были бы не виновны — и живые, и еще не родившиеся! Следуйте указанию товарища Сталина — раздавите фашистского зверя насмерть в его собственной берлоге. Сбейте расовую спесь с германских женщин. Берите их, как законную добычу!”
  „Zabić ich, zabić nie ma takiego, co Niemcy nie byli winni – i żywi i jeszcze nienarodzonych Postępuj zgodnie z instrukcjami towarzysza Stalina – zniszczyć faszystowską bestię na śmierć w jego własnym gabinecie beat arogancję rasową ze Niemki Weź je jako .. uczciwa gra! ” to jest faktychne nakaz Stalina!!!!

 16. pol Odpowiedz

  11 maja 2017 w 07:54

  I dlatego Rusek-Niemiec dwa bratanki ! co drugi Niemiec to zakonspirowany Rusek !

 17. jubus Odpowiedz

  11 maja 2017 w 08:16

  Fakty są jednak takie, że podobne rzeczy działy się na Zachodzie, gdzie Alianci, nie ważne, Amerykanie, Brytyjczycy, Francuzi (a raczej Arabowie z Magrebu)”wyzwalali”. Gwałty to była rzecz normalna.
  Jedyna różnica między tymi, co gwałcili na Zachodzie, a tymi co na Wschodzie było to, że ci gwałcili demokratycznie i w ciut bardziej cywilizowany sposób, a ci ze Wschodu, tradycyjnie, kacapsko.

  • Obserwator Odpowiedz

   11 maja 2017 w 09:51

   to co „Francuzi” robili we Włoszech można porównać chyba tylko ze zwyrodnialcami z upa.

   • PolakAntyTroll

    17 maja 2017 w 12:34

    Nie, trollu, niczego nie da się porównać z okrucieństwem, barbarzyństwem sowieckich sołdatów,
    albo za mało wiesz na ten temat, albo płacą ci za promowanie Mordoru.
    Dzięki internetowi, IPNowi i wolnej prasie, telewizji
    Polacy mogą spokojnie poznawać prawdę,
    więc twoje wysiłki wybielania swołoczy
    są z góry zdane na niepowodzenie.

  • Adr Odpowiedz

   11 maja 2017 w 11:52

   Prawie robi wielka różnice.

   Gwałty są na każdej wojnie
   ale ich skala w RKKA według kryteriów IIWŚ była ogromna
   porównywalna z Cesarska Armia Japońską

   Nimecy byli karani za złapanie chrób wenerycznych więc woleli korzytsac z zinstytucjonalizowanych burdeli
   Amerykanie na ten przykład górwoali zasobnąścia żołdu
   i racja żywnościowymi nad np Brytyjczyjkami i resztą o Francuskich Muzłamanch nie wspominając
   na tyle że nie musieli gwałcić szczególnie we Włoszech dotkniętych głodem.

   xxxxxxxxx

   Sam artykuł jest nierzetelny .
   Zachowanie RKKA na terenach uznanych za wyzwalane
   Polska,Rumunia,Czechosłowacja
   a wrogich Niemcy i Węgry różniło się ws kali gwałtów
   choć i tak przewyższało to co na zachodzie.

   Gwałty na Niemkach i Węgierkach były efektem nieformalnego odgórnego polecenia,
   to było narzędzie polityczne i metoda walki.

   Na ziemiach wyzwalanych od górnie starano się to na to miast ograniczać ze względu na stosunki z ludnością uważana za sojuszniczą – niezbyt skutecznie to fakt.

 18. grzego Odpowiedz

  11 maja 2017 w 14:31

  O ile sie orientuje , to dla Amerykanow byl zakaz fraternizacji z Niemkami, natomiast ,jesli chodzi o sowietow to Stalin dal pozwolenie na gwalty.Nie oszczedzono rowniezPolek

 19. amtrak1971 Odpowiedz

  11 maja 2017 w 14:41

  ,,,, na poczatku Wehrmacht byl witany chlebem i sola w kacaplandzie , ludzie mieli dosyc Stalina, krasnaja armia poddawala sie setkami tysiecy , czesc tych soldatow dostalo prace u boku Wehramchtu , jak na te warunki , bardzo duzo ruskich pracowalo dla niemcow , pozniej zaczela sie partyzantka ,i zabijania przez niemcow ,, jak front zblizyl sie do Prus , Polski , ruskie mieli wolna reke w wymierzaniu sprawiedliwosci, nawet zakonnice nie uniknely gwaltu , smierci ,,,jest duzo materialu na ten temat , oczywiscie w rosji o tym sie nie mowi ,, ok , niemiec przyszedl na rynek kupil jajka i zaplacil , przyszedl ruski i zagadywal kobiete a jego 2 kumpli kradlo ,, cos powiesz to cie ubiju

 20. Dzierżyński Odpowiedz

  11 maja 2017 w 14:47

  Co tu dużo deliberować, gwałty są częścią każdej wojny ale u kacapów było na nie przyzwolenie z góry i to ich wyróżnia. Dziś nie chcą się do tego przyznać, jak i do mordów na jeńcach polskich i strzelaniu w plecy do własnych żołnierzy, przygwożdżonych ogniem przeciwnika.
  O zwykłej grabieży na terenach wyzwalanych, nawet nie ma co wspominać, bo to u nich tradycja od czasów bolszewickich. Teraz świętują ten tragiczny okres, jakby było czym się chwalić a tu bardziej żałoba by się przydała i samokrytyka…

 21. Japa Odpowiedz

  12 maja 2017 w 01:09

  Było!!! Patrząc w przyszłość nie należy zapominać o przeszłości. Każda wojna zbydlęca ludzi. Należy wnioski wyciągać i robić wszystko żeby , następnej, wojnie zapobiec. Zyjemy w takich czasach w jakich żyjemy i spokojnie patrzymy na to co wyprawia Kaczor. To judzenie, to parcie do konfliktu. Ta propaganda nacjonalistyczna. Ten rozdmuchiwany militaryzm macioryzmem zwany. My nie szukajmy wroga. My postepujmy tak żeby nie mieć wrogów i być wewnetrzne zgodnymi , a zewnętrznie silnymi.

  • PolakAntyTroll Odpowiedz

   17 maja 2017 w 12:43

   Jaki „Kaczor” ! Więcej szacunku, Lemingu.
   Wyprawiać to wyprawiała Platforma Oszustów.
   Sklerozę masz, czy tak bardzo masz mózg sprany przez TVN24 i Gadzinówkę Wybiórczą ???

   • ltp

    17 maja 2017 w 19:34

    Jaka Platforma Oszustów, więcej szacunku pajacu

 22. tomek Odpowiedz

  13 maja 2017 w 07:28

  Japa ty stary ubolu tys chyba z kacapskiego gwaltu

 23. Czytam Odpowiedz

  13 maja 2017 w 19:29

  Dariusz Kaliński
  Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski?

  Poznaj prawdę o rzekomym wyzwoleniu Rzeczpospolitej
  Obiecywali wolność i bezpieczeństwo. Zdruzgotany brutalną okupacją Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybawicieli nadeszli jednak bezwzględni zbrodniarze i złoczyńcy. Nikt nie mógł czuć się bezpieczny w zetknięciu z czerwoną szarańczą. Żołdacy Stalina zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Patriotów zaciągali do enkawudowskich katowni. Nawet małe dzieci zamykali za drutami obozów. Kobiety nie były dla nich ludźmi, ale wyłącznie łupem. Nie sposób zliczyć ile Polek padło ofiarą chorej żądzy czerwonoarmistów. Na pewno zbyt wiele.

  O budowie komunizmu i braterstwie narodów. Sowieci demontowali nasze fabryki, grabili majątek pokoleń, rozebrali tysiące kilometrów torów kolejowych. Zrobili wszystko, by zakłamać legendę Żołnierzy Wyklętych. Została po nich tylko spalona ziemia. I bilans strat idący w setki miliardów dolarów. Bilans, o którym nie wolno zapominać.

  http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,77838,Czerwona-zaraza-Jak-naprawde-wygladalo-wyzwolenie

  • Fox Odpowiedz

   15 maja 2017 w 04:04

   Dariusz Kaliński popełnil również artykuł o „ifraszkach” aliantów na froncie zachodnim.: „Szacuje się, że Amerykanie zgwałcili co najmniej czternaście tysięcy Francuzek i sto dziewięćdziesiąt tysięcy Niemek podczas II wojny światowej. „Najwspanialsze pokolenie”, jak nazywano wówczas walczących w Europie jankeskich chłopców, nie było dużo lepsze, niż Armia Czerwona!” Jest tam równiez link do ciekawej bibliografii http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/02/27/zdobywcy-wyzwoliciele-i-zboczency-gwalty-amerykanskich-zolnierzy-we-francji-i-niemczech/3/

   • PolakAntyTroll

    17 maja 2017 w 12:49

    Czy to zmienia fakt, że armia ruskich, tak zwanych „wyzwolicieli”, grabiła, mordowała i gwałciła Polaków ??? Czy ich to tłumaczy ???
    Artykuł jest o kacapach, więc gwałtami Amerykanów, czy Francuzów ich nie zasłaniaj, nie tłumacz.
    Ani Amerykanie, ani Francuzi naszych kobiet i dzieci nie gwałcili tylko „przyjaciele”, „wyzwoliciele” ze wschodu, z Mordoru !!! Sowieci !!!

 24. PolakAntyTroll Odpowiedz

  17 maja 2017 w 12:52

  W Polsce powinien być postawiony pomnik pomnik ofiarom „wyzwolicielskiej” Armii Czerwonej. Czas najwyższy głośno i bez zahamowań mówić, pisać o zbrodni Sowietów na narodzie polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *