Wojna wygrana! Litwa przekazała Ukrainie… pancerne traktory (WIDEO)

26 listopada 2014

Litwa_traktory_Ukraina

Na prawdziwych przyjaciół zawsze można w potrzebie liczyć. Litewskie władze właśnie wsparły armię ukraińską… dwoma opancerzonymi traktorami. Mają one trafić do 30 Brygady Zmechanizowanej z Nowogrodu Wołyńskiego, a następnie ruszą na front w Donbasie, gdzie z pewnością zabiją śmiechem niejednego wroga.

Hojny gest władz w Wilnie wzbudził w Internecie dużą wesołość. „Litwini mogliby nam jeszcze przysłać konie w pancerzach” – napisał ktoś na jednym z forów.


Kresy24.pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

20 odpowiedzi Wojna wygrana! Litwa przekazała Ukrainie… pancerne traktory (WIDEO)

 1. wojtek Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 14:21

  Letuvska potęga militarna wspiera dżichad na Siczy.

 2. sorbi Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 15:17

  My im nawet opancerzonych traktorów nie wysyłamy. A myślę, że Litwini na tym nie poprzestaną. Gdyby Ukraińcom te traktory nie były potrzebne, to by ich nie wzięli. Nasi nawet kocy nie mogli dostarczyć, bo ktoś wiele zajumał, a kamizelki kuloodporne zatrzymywano na granicy, kiedy Ukraincy ginęli pod kul.

  • kaka Odpowiedz

   27 listopada 2014 w 09:15

   To bardzo mało wiesz na ten temat…

 3. kocur Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 15:39

  Wojska lądowe to nie tylko transportery i czołgi, potrzebne są także pojazdy inżynieryjne, aby coś wykopać, odholować itp. Taki traktor to oczywiście totalna prowizorka, ale prowizorki działają czasem zaskakująco dobrze, zwłaszcza jak np. brak pieniędzy na lepszy sprzęt.

 4. Jan Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 15:50

  To jest 50% litvuskiej broni pancernej.Jednym słowem litvusolandia się rozbraja.

 5. Jan Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 15:53

  @sorbi: A w imie czego i dla czego mamy uzbrajać Ukraincow?Prosze o przykłady ich pomocy udzielanej nam?Chocby od 1918r.?

 6. parek Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 17:12

  WP używa czegoś bardzo podobnego:
  http://www.hsw.pl/czytaj/553

  Zbyt wydajne to nie jest, w trudnym terenie się nie przydaje ale tam gdzie jest mało miejsca do prowadzenia rozbudowy jest w sam raz.

 7. sorbi Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 17:25

  A w imię świętego spokoju i graniczenia z Ukrainą, a nie czerwoną sowiecko-kremlowską zarazą, żebyśmy to my nie musieli sypiać w okopach. W imię wolności i przeciwko imperialnym zakusom matuszki Rossiji.Znowu im się marzą zabory i kontrola.(Kaliningradzki lotniskowiec u naszej granicy i sowiecka Białoruś to wystarczające powody do obaw). Nie stać nas samych na obronę tak długiej granicy z Sowietami.

 8. sorbi Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 17:26

  Czasem tak jest, że dwa okryte blachą traktory mogą przydać się bardziej niż eskadra kanadyjskich F-18

 9. trabson Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 17:30

  Ukraińcy nam nie pomagali, poza oczywiście czasami sprzed powstania chmielnickiego gdzie wojsko kozackie walczyło po naszej stronie i w naszych granicach z tatarami, turkami i Siedmiogrodem itd. Co więcej to my właśnie pomagaliśmy Ukraińcom walczyć o niepodległość w 1919 i 1920 roku. Walczyliśmy po jednej stronie mimo wzajemnej niechęci bo wiedzieliśmy, że mamy wspólnego wroga. Wroga, który wymagał, tak jak dziś, odłożenia na bok waśni i trudnej historii. Tak Ukraińcy jak i my nie możemy walczyć z nim samotnie. Musimy się zjednoczyć bo tylko wtedy będziemy mieć siłę, która może okazać się wystarczająca. Na pomoc zachodu za bardzo bym nie liczył, w szczególności na Niemcy, które jak zwykle mają za dużo do stracenia. Tak więc bracia Polacy, wróg naszego odwiecznego wroga to nasz najlepszy przyjaciel, przyjaciel który nie zdradzi bo nie ma takiej możliwości. Ci którzy mówią, że pomogą, nawet jeśli by to zrobili w początkowej fazie konfliktu, wycofają się gdy sprawy zaczną przybierać niepożądane kształty. Nie szukajmy zatem przyjaciół wśród tych, którzy mają możliwość wyboru. Zacznijmy realnie wspierać tych, którzy takiej możliwości nie mają. Nie mają jej tak jak nie mamy jej i my, nie bądźmy naiwni. Polska, państwa bałtyckie, Ukraina, Mołdawia, Finlandia i Szwecja to oś zgody, która może zatrzymać radziecki motłoch. Albo realny sojusz i realna siła albo wstyd i przyzwolenie na bicie nas po kolei, jednego po drugim, powoli i na oczach całego świata.

  • tagore Odpowiedz

   26 listopada 2014 w 22:08

   Cały kłopot w tym ,że Ukraińscy politycy postrzegają sytuację inaczej niż Polscy i nie zamierzają z nami współpracować ,nastawiają się
   na współpracę z Niemcami i budowanie własnej dominującej pozycji w Europie środkowej.
   Propozycja gazowa Poroszenki dla grupy Wyszehradzkiej to dobry przykład takiego postrzegania
   otoczenia, Polska jest dla nich lokalnym konkurentem
   blokującym „marsz Ukrainy do należnej wielkości”.

   tagore

 10. DOSS Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 18:48

  Taka mAŁA wIELKA LITWA dała dwa mtzty a my co? to że Ukraina nam nie pomogła nie znaczy że my jej nie możemy pomóc , jak RUSKI przejdzie Ukrainę zapuka do nas. Idąc tropem historii powinniśmy napaść Niemcy bo One napadły nas ….

 11. slawek3ma Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 21:12

  myślę że daliśmy im dużo tylko o tym nie wiemy bo oficjalnie nie angażujemy się w konflikt.
  cała broń i uzbrojenie jedzie tam po cichu w ramach wymiany starego na nowy a jest to finansowane przez NATO.

  • WK Odpowiedz

   26 listopada 2014 w 22:00

   Tak powinno być. O dozbrajaniu Ukrainy nie powinno si pisać w mediach.

 12. sorbi Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 21:23

  Amerykanie podczas II wojny też nam nie pomogli, tylko nas sprzedali Stalinowi, podobnie jak W.Brytnia. Czy Francja w 39r.z W.Brytanią nam pomogły?. Jakoś to nie przeszkadza pomagać im w Afganistanie. A Afgańczycy to w czym nam pomagali? A rebelianci w Syrii? Przecież wysłaliśmy im broń – co potwierdził nasz rząd.A tu chodzi o bezpośrednie zagrożenie Polski.

 13. Barnaba Odpowiedz

  26 listopada 2014 w 22:54

  Ludzie! Zauważcie że dla nas najkorzystniejszym wyjściem jest rozpad Ukrainy. Jeśli się tak nie stanie to jak tylko wschód znowu zacznie chodzić na wybory to władzę przejmie znowu koleś pokroju Janukowycza. Na Ukrainie w demokratycznych wyborach wschód zawsze przegłosowywał zachód. Nigdy jeszcze nie było inaczej. Zachód był zawsze bardziej agresywny i przejmował władzę jedynie w rewolucjach. Jeśli Ukraina się nie podzieli to Rosja pewnego dnia połknie całą Ukrainę i zapuka nam w okienko. Krym to tylko 2 miliony ludzi. To jeszcze za mało żeby osłabić wschód. Dopiero jak odejdzie cała ludność prorosyjska to Putin straci możliwość poprzez tych ludzi destabilizacji Ukrainy. Taka wrząca i rewolucyjna Ukraina wcale nie jest nam na rękę.

 14. rh Odpowiedz

  27 listopada 2014 w 10:26

  Jedyne źródła tej informacji w internecie to rosyjskie antyukraińskie strony propagandowe. Kanał na Youtube, z którego pochodzi film zamieszczony przez redakcję Kresów24 w tym artykule, również publikuje jedynie antyukraińską i proseparatyjską propagandę.

 15. Iraminet Odpowiedz

  27 listopada 2014 w 15:58

  Niedaleko Berna w Szwajcarii firma dostała duuuuuże zlecenie na produkcję części zamiennych do traktorów i maszyn rolniczych. Zleceniodawcami są osoby rosyjskojęzyczne, dlatego też firma zatrudniła osoby ze znajomością rosyjskiego do komunikacji z klientem. Diabeł tkwi w szczegółach – dokumentacja wskazuje, że jest to uzbrojenie w postaci części zapasowych

  • ludwik Odpowiedz

   28 listopada 2014 w 00:11

   Fsb i swr to nie debile.nigdy by swoich tam nie poslali tylko firme gdzies tam w afryce by zalozyli a ludzi to by jakich oplaconych z zachodu wyslali

   • Iraminet

    28 listopada 2014 w 19:18

    Jest ich tam pełno a Helweci zloto to głównie na wojnach zdobywali – nie swoimi rękami – taka jest ich historia. W Afryce lud niekształcony a i odległości transportu wszystkiego duże. Z francuskimi mistralami im uchodzi, to co tam taka drobnica.. Nie na darmo to referendum w sprawie złota. Złoto to przecież waluta na czas wojny, nie pokoju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *