Wizę Schengen? – A po co?

19 kwietnia 2018

W 2017 roku Ukraińcy dwa razy rzadziej zwracali się po wizy do placówek dyplomatycznych krajów UE, niż w roku poprzednim. Różnica stanowi ponad 700 tys. złożonych wniosków.

W związku ze zniesieniu obowiązku wizowego na wjeździe do krajów strefy Schengen, spadła w rankingu ilości otrzymanych wiz z trzeciego miejsca po Rosji i Chinach od razu na miejsce szóste.


Gruzini, w porównaniu z Ukraińcami po zniesieniu wiz do krajów Unii Europejskiej jeszcze rzadziej zwracali się po wizy – aż 4,5 raza mniej niż w roku 2016 (23,3 tys. wniosków wobec 106 tys.)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Wizę Schengen? – A po co?

  1. 2kbb Odpowiedz

    19 kwietnia 2018 w 23:28

    To wynika zapewne z tego że ci najbardziej aktywni Ukraińcy zajęli się pracą w Polsce i innych krajach i rzadziej poświęcają czas na przyjemności… Ten trend odwróci się po jakimś czasie i ruch zacznie wzrastać kiedy Ukraińcy na dobre zadomowią się EU podejmując kontakty biznesowe a nie tylko turystyczne…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *