Więzień sumienia już na wolności

18 grudnia 2014

lobau

W czwartek o 8.15, po czterech latach spędzonych w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze „Wilcze nory” na wolność wyszedł jeden z więźniów politycznych Eduard Lobau. Pomimo odbycia całego wyroku, został objęty nadzorem prewencyjnym.

lobauE


Loboua witała , przyjaciele, działacze społeczni i dziennikarze. 26 letni Lobau dziękował za wsparcie.

„Wyszedłem z kolonii kilka minut temu, dlatego ciężko jest mi mówić o jakichkolwiek odczuciach związanych z wolnością. Jadę teraz do domu, o planach mówić za wcześnie” – powiedział reporterowi portalu .org


Eduard Lobau powiedział, że objęty został nadzorem prewencyjnym.

Lobau_matka

Przypomnijmy, Eduard Lobau został skazany na cztery lata kolonii karrnej o zaostrzonym rygorze 24 marca 2011 roku. 22 letni wówczas działacz „Młodego Frontu” został uznany za winnego popełnienia przestępstwa z artykułu 339, pkt.3 KK – „szczególnie złośliwe chuligaństwo”.  Został zatrzymany wrazem z szefem organizacji Zmicierem Daszkiewiczem dzień przed wyborami prezydenckimi, 18 grudnia 2010 roku.

Oskarżono go o pobicie przypadkowych przechodniów- Konstantina Sawickiego i Olega Malyszewa. Obrońcy praw człowieka uznali sprawę za polityczne prześladowanie działaczy opozycyjnych. Amnesty International ogłosiło Eduarda Lobaua i Dzmitrija Daszkiewicza więźniami sumienia. odbywał w kolonii karnej „Wilcze nory”w Iwacewiczach .

Kresy24.pl/nn.by/charter97.org

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *