“Głośne oświadczenia ze strony przedstawicieli polskich władz pod adresem Ukrainy i jej kierownictwa, z którymi mamy do czynienia w ostatnim czasie, wywołują poważne zaniepokojenie i nie powinny pozostać bez należytej reakcji” – napisał w środę na Facebooku rzecznik prezydenta Petra Poroszenki Swiatosław Cehołko.
“W celu wzmocnienia partnerstwa strategicznego między Ukrainą a Rzeczpospolitą Polską oraz uniknięcia dalszej eskalacji napięcia, mając świadomość konieczności rozwiązania wszelkich problematycznych kwestii w stosunkach dwustronnych wyłącznie w cywilizowany sposób, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zainicjował nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Ukrainy i Polski” – oświadczył rzecznik szefa państwa ukraińskiego.
Cehołko przypomniał wczorajsze oświadczenie MSZ Ukrainy, które w reakcji na wypowiedzi polskich polityków zapewniło, że na Ukrainie nie ma polityków antypolskich. WIĘCEJ:
Co muszą, według ukraińskiej dyplomacji, zrozumieć Polacy (WIDEO)
Kresy24.pl/Dzieje.pl/PAP (HHG)
